Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ elektryka] kable zapłonowe M30 ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz

    [ elektryka] kable zapłonowe M30 ?

    witam! moje pytanie jest odnośnie kabli zapłonowych. Moj znajomy kupił kable tej firmy i jest bardzo zadowolony. Widze, że tam są dwa rodzaje tych kabli jedne mają 80cm a dugie 90cm. Czy jest to bez różnicy ?? Chętnie usłyszę wasze wypowiedzi na temat tych kabli oraz czy będą pasować bez problemu.

    strona główna: http://www.sentech.pl/

    typ kabli: http://moto.allegro.pl/item917926952...5_530_kpl.html

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zielona Góra
    dobrze by było,aby kable do tego silnika były z impulsatorem, sentech i janmor jest bez impulsatora. z impulsatorem jest bremi i beru. beru kosztuje około 600zł a bremi trudno dostać a jak już dostaniesz to za około 550zł. polecam zrobić tak: kupić janmory(bo chyba one mają ściąganą fajkę) i kupić gdzieś sam impulsator. mój kumpel tak zrobił. kupił używany impulsator i założył na janmory lub sentechy-nie pamiętam,w których się ściąga. i hula a przy tym oszczędził około 400zł, bo janmory czy sentechy kosztują około100zł. pozdrawiam
    ..bo prowadzenie auta jest jak język chiński-jednego i drugiego uczysz się całe życie..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    impulsator ? czy dobrze rozumiem że oprócz 6 kabli zapłonowych jest jeszcze jeden dodatkowy ?? Bo w zestawie Sentech jest 6 kabli zapłonowych i jeden jakiś dodatkowy - cena za komplet 160 zł

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez zIeLoNy3000
    Bo w zestawie Sentech jest 6 kabli zapłonowych i jeden jakiś dodatkowy
    ten jeden dodatkowy jest do cewki
    do impulsów ma inne końcówki
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Ja wypowiem sie w ten sposob...
    Masz 6 cylindrów wiec jest sześć przewodów.. ale żeby połączyć cewkę z kopułką zapłonową jest potrzebny ten "dodatkowy" jak sam to nazwałeś. Impulsator zupełnie nie wygląda jak przewód zapłonowy.. popierwsze wpinany jest do listwy wtryskowej, po drugie jest na przewodzie szostego cylindra. jest to element na przewodzie nr 2 na podanym ponizej obrazku
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...71&hg=12&fg=05.
    osobiscie radzil bym kupic te drozsze przewody niz sentechy. stosowalem je w dwoch swoich bmw i powiem szczerze ze w niektorych przypadkach uzywane, stare beru (2 letnie) sprawdzaly sie lepiej nizeli nowe (5-6 mies) sentechy. Wiem ze ciezko jest ocenic tego typu elementow ale najbardziej irytujacy jest fakt, iz szukamy przyczyny np. "falujacych obrotow" majac na uwadze nowe kable WN a wlasnie w nich lezy przyczyna... tak wiec zycze jak najmniejszych wydatow na czesci ale za to najwyzszej jakosci.. pozdrawiam \
    Daniel

    MOD: Proszę stosować polskie znaki diaktryczne.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zielona Góra
    zależy jakie pieniądze chcesz przeznaczyć. ja mam wolny impulsator. pozdrawiam
    ..bo prowadzenie auta jest jak język chiński-jednego i drugiego uczysz się całe życie..

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    A czemu służy ,,impulsator,,

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    23
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zielona Góra
    zapłon w silniku m30b30 to motronic, na zasadzie : jak impuls na szóstym kablu to komp odpala wtryskiwacze 2,4,6 jak nie ma to otwiera 1,3,5.
    ..bo prowadzenie auta jest jak język chiński-jednego i drugiego uczysz się całe życie..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    Obecnie mam kable Bremi ale już mi się kończą, czasami gubi iskre na jakimś cylindrze. Także, zastanawiam się czy wybrać te Sentech'y i dołożyc impulsator od Bremi czy może kupić lepiej NGK. Różnica cenowa Sentech 180 z wysyłką, NGK 350-400 zł. Pzdr

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    NGK dużo lepiej się spisuja niż te z najniższej półki. Mam NGK u siebie i żadnych problemów z układem zapłonowym od dłuższego czasu. Te z niższej półki padają dość szybko (nie wsadzałem ich do M30 tylko do M20) i tak jak napisali powyżej, nie warto na tym oszczędzać.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •