Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: wjeżdżanie automatem na stromy podjazd

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa

    wjeżdżanie automatem na stromy podjazd

    Mam pytanie jak w temacie, w instrukcji obslugi mętnie kluczą w tej sprawie. Do tej pory, jak np.wyjeżdżałem z garażu podziemnego lub ruszałem z kimś na holu zawsze włączałem program/bieg pierwszy w automacie. W siódemce jest w to miejsce dwójka, czy mam tą pozycję traktować jako odpowiednik?
    Zależy mi na tym, żeby prawidłowo używać skrzyni, w dotychczas posiadanych autach wynagradzane mi to było bezusterkową pracą mimo, że w chwili zakupu skrzynie nie zawsze wyglądały na idalne.
    pzdr

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Dwójka to odpowiednik drugiego biegu, nie pierwszego. Przy ruszaniu pod stromą górkę możesz spokojnie go używać. No i raczej to lepsze niż piłować go na pierwszym biegu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za dobre chęci Kolego ale niewiele mi pomogłeś. Przypuszczam, że program 2 to są dwa biegi, jedynka potem dwójka i nic dalej, czyli jazda górska, jeśli tak to znaczy, że dobrze kombinuję. Gdyby to było ruszanie z dwójki to to by było właśnie "piłowanie" czyli gorzej niż na D. Program/bieg pierwszy w automatach na sztywno blokuje skrzynię co powoduje mniejszy uślizg, zwiększa moment na kołach i przy okazji oszczędza skrzynię w chwilach gdy trzeba dużej siły by ruszyć z miejsca.
    pzdr

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    No i raczej to lepsze niż piłować go na pierwszym biegu.
    Ciekawa teoria.... Wydawało mi się, że pierwszy bieg jest do tego, żeby właśnie skutecznie przenieść moment (no i nie przeciążać jednocześnie mechanizmów).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie tak, tylko gdzie znaleźć taką ZBLOKOWANĄ jedynkę w siódemce, skoro u mnie programy zaczynają się od 2?

  6. #6
    Ja bym się nie przejmował. Dajesz "D" i na przód.

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez paweł_wawa
    Dokładnie tak, tylko gdzie znaleźć taką ZBLOKOWANĄ jedynkę w siódemce, skoro u mnie programy zaczynają się od 2?
    I tak ruszasz z jedynki, program "2" używa 2 biegów - czyli 1 i 2. Jeśli silnik jest pod obciążeniem - czyli ruszanie pod stromą górę czy holowanie to i tak nie wbiję 2 biegu.
    Ale ja podobnie jak Sylwekk wbiłbym D i Do przoDu :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Nie wiem jak to zadziała w siódemce, jeszcze jej nie czuję ale w innych automatach ruszanie na zblokowanej jedynce wyraźnie przebiega inaczej niż na D. Czuć sztywne, bezpoślizgowe połączenie kół z silnikiem, zdjęcie nogi z gazu daje też efekt jak w manualu. Ruszanie na tym programie jest zalecane także przy starcie z zatrzymanego gdy chce się być pierwszym ze świateł. Dla mnie jednak najwazniejszy jest aspekt ochrony skrzyni biegów na każdy dostepny sposób stąd moje pytanie. Tak czy owak sam to wypróbuję ale może ktoś ma na ten temat trochę wiedzy.

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    I tak ruszasz z jedynki, program "2" używa 2 biegów - czyli 1 i 2.
    Byłem przekonany że jak wrzucisz 2, to ciągnie od razu z drugiego biegu. Zwykle tak chyba jest... :| ja mam skrzynię ze steptronickiem i u mnie jest tak, że jak wrzucę 2, to rusza z 2, wrzucisz 3, to odpowiednio pójdzie z 3 itd.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Ja bym się nie przejmował. Dajesz "D" i na przód.
    Dokładnie tak samo uważam... Wydaje mi się że dla takiego silnika, wjazd pod górkę nie jest większym wysiłkiem i z pierwszego biegu. Z drugiego biegu lepiej bo nie ma zagrożenia ewentualnym poślizgiem.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    16
    BMW
    M5
    Skąd
    Warszawa
    D i nic więcej. Ja bym nie machał dźwignią, nie ma tekiej potrzeby.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •