Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: wjeżdżanie automatem na stromy podjazd

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    D i nic więcej.
    Dokładnie - elektronika sama wie na jakim biegu utrzymać auto. Możesz sobie przestawiać dźwignię, ale nie jest to niezbędne.

    Co innego jak zjeżdżasz z górki - Redukując biegi na 4-3-2 uzyskujesz efekt hamowania silnikiem, co już jest uzasadnione.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Zgadza się, jeżeli chcesz naprawdę chronić skrzynię i nie mieć z nią problemów, to holuj i ruszaj pod górkę na D...

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    A tak na powaznie to jak chcesz jak najdluzej cieszyc sie sprawna skrzynia to najlepiej UNIKAJ holowania kogokolwiek :]

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    1. Automat nie jest stworzony do holowania.
    2. Skrzynia biegów BMW jest inteligentną skrzynia i sobie poradzi, reszta dodatków np manual w steptronicu to tylko gadżet do zabaw.
    3. We wcześniejszych skrzyniach blokowane biegi są maksymalnymi jakie skrzynia wrzuci.
    W steptronicu wygląda to inaczej, auto ruszy z biegu który się ustawi.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Ja nie wiem nad czym te konwersacje.
    Jeśli masz pod butem te 200 pare KM to żadne górki nie stanowią problemu.
    To nie toyota yaris z automatem gdzie moc jest na wagę złota.

    Ludzie. 7er jest tak skonstruowana żeby kierowca nie musiał myśleć o takich sprawach.
    Wbijasz D, alleluja i do przodu aż do celu.

    A co do holowania - Volvo FH12 również wyposażą się w automaty. :-) a tym autom czasem zdarza się coś holować. :-)

    pozdro

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Kurde, o czym w ogóle jest ten wątek??? :razz:

    Pierwszy raz słyszę pomysły, żeby pod górkę podjeżdżać w jakiś specjalny sposób. Oczywiście że na dużej pochyłości warto przytrzymać hamulec po wrzuceniu DRIVE dopóki nie naciśniemy gazu - ale to wszystko.

    Ogólnie widzę, że wiele osób lubi "błyszczeć" powtarzając jakieś niewiadomo gdzie zasłyszane stwierdzenia - ale unikają jak ognia spędzenia 15 min. na Google w celu poszukania rzetelnych informacji... To już zbyt męczące i nie przynosi "sławy"

    Ale spoko - dowiedziałem się przynajmniej, że automatem nie można holować. Co za pech, miliony Amerykanów o tym nie wiedzą, holują lawety, łodzie, przyczepy kempingowe i co tam kto ma - i jak wiadomo zmieniają skrzynie 2 razy do roku. :what:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #17
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Bez urazy ,ale dla mnie to pytanie z księżyca wzięte :shock:

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    No tak, nie pojawił się na tym wątku nikt kto wie po co w naszych bmkach zrobiono coś więcej niż tylko PRND. Przepraszam jeśli kogoś drażni moje pytanie, a ciekawych o co chodzi zapraszam do lektury poradników, np: http://automat.pl/readarticle.php?article_id=6

    ps fakt, ze mojej żonie nigdy nawet nie próbowałem tłumaczyć dlaczego ma wyjeżdżać z podziemnego garażu na 1 czy L(jeździmy od zawsze automatami i tak to się tam nazywało, ten post był pytaniem o to jak to się nazywa w 7-ce)ale nie wiedziałem, że i facetów oblatanych w końcu co nieco może to tak drażnić ;-)
    pozdrowienia dla Szanownych Kolegów

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez paweł_wawa
    No tak, nie pojawił się na tym wątku nikt kto wie po co w naszych bmkach zrobiono coś więcej niż tylko PRND.
    Gdybyś uważniej przeglądał forum, to znalazłbyś wątek, gdzie na temat innych pozycji niż PRND było całkiem sporo informacji.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    I to jest wreszcie jakiś konkret, widocznie słabo szukałem, dzięki i pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •