Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu E38. Jakiej to jeszcze nie wiem, ale najprawdopodobniej 2.8 w jakimś ciemnym kolorku i beżową skórką. Planowałem kupić wersje po liftingu, ale później doszedłem do wniosku, że kupię rok 96-97 i zostawie z 10.000 zł na jakieś ładne kółko + ewentualnie naprawy. Wczoraj zadzwoniłem do mojego ubezpieczyciela (Compensa) z zapytaniej jakie będą koszta ubezpieczenia takiego auta. Powiedziano mi, że OC to mogę wykupić, ale AC nie ponieważ auto ma więcej niż 10 lat. W związku z tym proszę Was o wypowiedź gdzie wy ubezpieczacie swoje auta i jaka jest to kwota. Czy to prawda że OC od 2.8 czy 4.4 jest takie same?

Mam jeszcze pytanie obnośnie E38 ściągniętego z USA. Odwiedził mnie dzisiaj kolega, który jest już długi czas w USA i powiedział, że ma kolege który zajmuje się sprowadzaniem aut i jak coś to może mi "wysłać". Z tego co zauważyłem to różni się światłami, migaczami, tylnią klapą i licznikiem. I jest jeszcze ból, tylko wersje 740 i 750. Po obejrzeniu kilku aut, stwierdzam że maja mniejsze przebiegi i są wizualnie w lepszym stanie, a przede wszystkim skóry.

Czy są duże róznice w silnku czy zawieszeniu między wersją europejska, a amerykańską?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.