Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ pozostale] Jaki silnik do e38 ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza

    [ pozostale] Jaki silnik do e38 ??

    Witam mam takie drobne pytanko . Zamierzam zmienić swoje E32 na E38 i nie wiem jaki silnik mam wybrać czy m62b44 czy m70b54 . W m62b44 bardzo podoba mi się dźwięk tego silnika ale nie wiem jak się to ma do osiągów czy jest on wyraźnie słabszy od m73b54 ???
    Kubeł750

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    238
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Strzałkowo
    nie. Osiągi podobne a dzwięk faktycznie4,4 o niebo lepszy

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Różnicy w osiągach między 4.4 a 5.4 nie zobaczysz, z tego co pamiętam oba mają 6.6 do setki. Różnicę odczujesz w częściach 5.4 wszystkiego razy 3, poza tym jak polowałem na V12 to nie mogłem znaleźć żadnej w chociaż by przyzwoitym stanie. Z tego co czytałem 4.4 jest najbardziej udanym silnikiem benzynowym, jaki był montowany w E38. Osobiście jestem bardzo zadowolony z 4.4, a dźwięk silnika po prostu powala. Moja wprawdzie została lekko podkręcona przez poprzedniego właściciela, ale jechałem kilkoma 4.4 i 5.4... i naprawdę nieźle można tym poszaleć. Zakładam że V12 w E32 objeżdża bez problemu.
    Jeśli myślisz o gazie, no to do V12 nie ma jako takiej dobrej instalacji. Pojawiają się od niedawna pierwsze na rynku, ale jak z ich awaryjnością jest, to nie mam pojęcia. No i koszt instalacji sekwencyjnej do V12 waha się w granicach 10-15tyś, gdzie do V8 za 8,9 tyś znajdziesz już coś przyzwoitego.
    Reasumując jeśli wahasz się jedynie między tymi dwoma silnikami to osobiście polecał bym 4.4, z racji czysto ekonomicznych pobudek. Jednak oczywiście jeśli znajdziesz dobra V12 i najlepiej niezbyt starą, to też bym się nie obraził, wybór należy do Ciebie i tak wszyscy będziemy się cieszyć z kolejnego nabytku :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Dzięki wielkie za rade :) Bardziej mnie przekonuje 4.4 ponieważ teraz posiadam v12 już od 3 lat i co prawda jestem z niego zadowolony ale dźwięk 4.4 jest niesamowity a mi zależy głównie na osiągach, o montowaniu gazu do BMW nawet nie myślę . V12 jest proste w konstrukcji bo sam go rozbierałem na części ale sam jak mówiłeś wszystko trzeba liczyć razy dwa albo trzy nie miałem nigdy 4.4 i chciałbym poznać porostu jego mocne i złe strony zanim się na niego zdecyduje ostatecznie, wiec chętnie wysłucham opinii dotyczących m62b44. :)
    Kubeł750

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Szukaj zdrowego b44. Na brak mocy nie będziesz narzekał. Zwróć tylko uwage na ogólny stan samochodu, czy silnik sprawny i czy skrzynia nie ma humorów.
    Również uważam, że m62 to jeden z najbardziej udanych silników.

    Pozdro

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    740
    Skąd
    Warszawa/Stara Miłosna
    Jeśli mam coś doradzić to tylko 4.4, mam go 3 lata, wiele kilometrów za sobą i odpukać silnik jest rewelacja. Podejrzewam, że 4.4 zarówno jak i 5.4 realnie nie osiągną pierwszej setki w 6.6s. ale rzeczywiście w przyspieszeniu do 100km/h raczej się nie różnią zaś na większych prędkościach jednak ta większa pojemność potrafi troszkę wziąć górę :] Jeśli znajdziesz nie skażony naszymi "mechanikami" egzemplarz to możesz się nim cieszyć przez naprawdę długi czas. pozdrawiam :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Również uważam tak jak reszta 4,4 ma duze lepsze recezje od 5,4
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Różnicy w osiągach między 4.4 a 5.4 nie zobaczysz, z tego co pamiętam oba mają 6.6 do setki. Różnicę odczujesz w częściach 5.4 wszystkiego razy 3, poza tym jak polowałem na V12 to nie mogłem znaleźć żadnej w chociaż by przyzwoitym stanie. Z tego co czytałem 4.4 jest najbardziej udanym silnikiem benzynowym, jaki był montowany w E38. Osobiście jestem bardzo zadowolony z 4.4, a dźwięk silnika po prostu powala. Moja wprawdzie została lekko podkręcona przez poprzedniego właściciela, ale jechałem kilkoma 4.4 i 5.4... i naprawdę nieźle można tym poszaleć. Zakładam że V12 w E32 objeżdża bez problemu.
    Jeśli myślisz o gazie, no to do V12 nie ma jako takiej dobrej instalacji. Pojawiają się od niedawna pierwsze na rynku, ale jak z ich awaryjnością jest, to nie mam pojęcia. No i koszt instalacji sekwencyjnej do V12 waha się w granicach 10-15tyś, gdzie do V8 za 8,9 tyś znajdziesz już coś przyzwoitego.
    Reasumując jeśli wahasz się jedynie między tymi dwoma silnikami to osobiście polecał bym 4.4, z racji czysto ekonomicznych pobudek. Jednak oczywiście jeśli znajdziesz dobra V12 i najlepiej niezbyt starą, to też bym się nie obraził, wybór należy do Ciebie i tak wszyscy będziemy się cieszyć z kolejnego nabytku :D
    Nie wiem kolego skąd wysnuwasz takie teorie- chyba nie miałeś nigdy do czynienia z V12. 10-15 tyś za gaz? - takie ceny to chyba u norweskich mechaników. Moja 750 miała zakładany gaz w 2007r, kiedy instalacje były o wiele droższe niż teraz, a kosztowała wtedy z montażem równe 10 tyś. I było to BRC 56 2x 240kW. Teraz spokojnie sporo poniżej 10 zakładasz. I zadupc*** tak samo na gazie jak i na Pb. I wcale nie od niedawna, bo od lat gazują z powodzeniem te silniki. Trzeba po prosty wybrać zakład, który ma doświadczenie w strojeniu 12 garów. A nie żeby uczyli się na Twoim aucie. Bo wtedy i za 2 lata tego nie ogarną. Co do brzmienia- każdy lubi co innego, więc tu jest wolny wybór. Przyspieszenie, owszem, i 4.4 i 5.4 ma takie samo, czyli katalogowe 6.6 (moja robiła wg pomiarów ok 6.0-6.1), ale elastyczność zupełnie inna. Stań na kresce i wypróbuj- powyżej 100km/h V12 wyraźnie odchodzi i do 250 utrzymuje dystans. Osobiście sprawdzane. A serwis nie jest jakoś wybitnie droższy. Ok, trzeba kupić 4 świeczki więcej, czy jakieś pierdoły typu filtr powietrza x2, ale nie jest to jakaś miażdżąca różnica w cenie. Jest czasem trochę drożej na warsztacie, ale różnica jest adekwatna do ilości cylindrów. No i V12 zupełnie inaczej rozwija moc. Ciągnie jak opętane od samego dołu, czego o V8 nie można powiedzieć. O awaryjności też było wiele tematów na forum- wystarczy poszukać. Najwięcej na 5.4 narzekają Ci którzy nim nigdy nie jeździli i powtarzają jakieś bzdurne teorie zasłyszane w internecie, co widać w postach powyżej :] Ja w swoją przez 14 miesięcy dołożyłem (do serwisu silnika- bo reszta auta jest taka sama) nie więcej jak 5 tyś, wliczając zaraz po zakupie wymianę świeczek i oleju. A miałem przelatane prawie 300tyś. Jak dla mnie śmieszna kasa. Trzeba sobie odpowiedzieć, czy stać Cię na te 2-4 litry więcej na 100km i trochę, podkreślam TROCHĘ droższy serwis. Z resztą było na forum wielokrotnie omawiane, jakie są różnice w spalaniu i serwisowaniu tych silników. Nie zamierzam Cię namawiać do V12- zadecydujesz sam czy Cie na nią stać. Moim zdaniem zadbane V12 w serwisowaniu jest na prawdę relatywnie niewiele droższe od 4.4. Koszt paliwa to kwestia rocznych przebiegów. Jeżdżąc po Polsce spokojnie robiłem 9,5-11, a nie wlokłem się. Ok, jeśli szukasz auta do latania po kraju i stukania 30-40tyś rocznie, to koszt serwisu i paliwa wyjdzie jakąś 1/5 taniej w 4.4. Ale jeśli szukasz auta do cieszenia się z życia i nie zamierzasz robić nie wiadomo jakich przebiegów, to rozważ też V12.

    Mam po prostu dosyć wieszania psów i mieszania z błotem V12, bo to na prawdę porządny silnik. A że prosty w konstrukcji- tym lepiej. Więc apeluję zanim zaczniecie go besztać- kupcie i zróbcie nim trochę km, a potem się wypowiadajcie.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ile jeszcze będzie tematów o takiej treści na tym forum?

    Już ze 100 razy było jasno i wyraźnie napisane, że optymalnym silnikiem do e38 jest M62B44. Warto podkreślić słowo OPTYMALNY - nie oznacza to ani najszybszy ani najtańszy w utrzymaniu...

    W przypadku skrzyni automatycznej 4.4 jest wyraźnie wolniejszy od 5.4 mimo, że subiektywne odczucia wewnątrz auta mówią co innego (4.4 lubi wysokie obroty, przy niskich jest słabszy - przez to sprawia wrażenie naprawdę żywiołowego i szybkiego, 5.4 przyspiesza już od najniższych obrotów przez co z kolei sprawia wrażenie ospałego ale tak naprawdę jest szybszy).

    4.4 występuje z manualnymi skrzyniami co czyni ten silnik szybszym, zużywającym jeszcze mniej paliwa i brzmiącym lepiej (zwłaszcza przy troszkę głośniejszym układzie wydechowym niż seryjny, automaty lubią trochę zajęczeć podczas przeciągania przed zmianą biegu ;) )

    Moja rada - szukaj bardziej zadbanego egzemplarza. Nie ukrywam - sam szukałem 740i... Z czystej ciekawości pojechałem obejrzeć 750i i nie żałuję ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    Nic dodać nic ująć. Ale mamy na forum dziesiątki specjalistów od v12 jeżdżących tdsami albo 3.0, którzy jedyny kontakt z 5.4 mieli na zdjęciach :] Też szukałem 4.4, bo wszyscy mi doradzali, że to najlepszy wybór. I przez przypadek wziąłem V12 i było mega

    Co do przyspieszeń- faktycznie sam się na tym łapałem. Gaz w podłogę, wydaje się że coś słabo ciągnie, a na budziku 200 mija. Po prostu nic nie czuć.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •