Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Uszczelka pod kolektor

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [mechanika] Uszczelka pod kolektor

    Ponieważ uszczelka pod kolektor ssący kosztuje 200zł (elring) i coś koło 300 ori pomyslałem o dorobieniu uszczelki.

    Czy to dobry pomysł? W motocyklach po wymianie tłoków zawsze montowałem dorabiane uszczelki zarówno pod cylinder jak i głowicę.

    Ewentualnie podpowiedzcie którą z gotowych wybrać, czy się czymś różnią i czy dostanę coś dobrego taniej?

    Wymiana uszczelki na elring + robocizna to koszt 400zł więc nie mało.

    Skusił mnie taki cytat:

    "Hej,

    OK dzieki wszystkim za odpowiedzi - ostatecznie udalo sie zamowic
    uszczelke w e-autoparts.pl (6,2 pln !!). Ma byc na czwartek. Tyle
    chyba wytrzymam
    pozdr.
    "

    Mowa o 3,0 V6 toyoty...

    PS. Takie uszczelki wykonują chyba zwykle z klingierytu: http://klingieryt.pl/



    Zwróćcie uwagę na to jak leją poszczególne cylindry, względem tego jak idą uszczelki pod kolektor. Są podwójne! Czy można tu się dopatrywać analogii?

  2. #2

    Intake manifold system - BMW parts catalog

    Zwróć uwagę, że uszczelka nie jest płaska. Jest to profil wykonany z elastycznego materiału (coś jakby zgęstniały czerwony silikon). Obawiam się, że takiego czegoś nie dorobisz.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ta uszczelka wchodzi w kolektor i jeszcze od spodu ma taki specjalny kołnierz uszczelniający .

    Wyglądają one tak (tylko tu akurat z silnika r6, ale konstrukcja ta sama) :




    Psikałeś samostartem po kolektorze, żeby potwierdzić diagnozę ?


    Jeżeli masz pewność że to uszczelki, to ściągnij kolektor i zobacz co się tam dzieje - może jest niedokręcony odpowiednio, albo trzeba podpiłować tulejki dystansowe, żeby kolektor lepiej siadł.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie mam pewności, a różni ludzie od BMW mówią że tego się samostartem nie sprawdzi :/ Bo może być minimalna nieszczelność. Jednak nad silnikiem w okolicach 7 i 8 cylindra jak przyłożyć głowę słychać wyraźnie ssanie, ten silnik w ogóle chodzi za głośno.

    Nigdy samemu nie grzebałem (tak głęboko) w silniku a pora by zacząć. Potrzebuję tylko kogoś z kim w garażu przy piwku mógłbym się za to zabrać, ze względu na mój niedostatek doświadczenia do takich rzeczy. Bardzo mi się podobało jak Ariusz robił sam auto a kolega mu tylko mówił co ma odkręcać i na co uważać :)

    Problem w tym że tutaj w Poznaniu każdy chce żeby mu auto zostawiać, zabulić i przyjechać na gotowe. A to nie o to chodzi. Nawet nie chodzi o pieniądze tylko o coś więcej. Kupiłem 7 m.in. po to żeby się nauczyć robić samochód na własne potrzeby. Dla mnie to jest czysta przyjemność pogrzebać w aucie tylko na razie nie mam wystarczającej wiedzy ani miejsca tu na stancji.


    Może któryś z Kolegów ma czas i ochotę na "garażówkę"? :)


    U mechanika zostawię tylko do sprawdzenia rozrząd (150zł, i 250 w przypadku potrzeby ustawiania) bo i tak uszczelki kap muszę wymienić a mam już kupione. Jeżeli to nie wina rozrządu pozostają wtryski, uszcz. kolektora ssącego i elektronika.

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    ...bardzo mi się podobało jak Ariusz robił sam auto a kolega mu tylko mówił co ma odkręcać i na co uważać
    Taaak a to ciekawostka
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Jednak nad silnikiem w okolicach 7 i 8 cylindra jak przyłożyć głowę słychać wyraźnie ssanie
    Sprawdź może w odmie spadł Ci korek(zaślepka)? Są dwa wyjścia podciśnienia w odmie, jeden podłączony do listwy wtryskowej, a drugi powinien być zatkany zaślepką. Jak jest odetkany to słychać syczenie
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Z tyłu faktyczznie nie ma zaślepki, tzn, są dwa otwory po stronie lewej glowicy, w jednym jest wsadzony króciutki wężyk i zaslepiony śrubką, natomiast drugi otworek jest otwarty, delikatnie czuć że ssie palec ale kiedy się go zatka praca cylindrow (inpa) nie zmienia się. I to nie dokładnie stamtąd slychać syczenie. Czy mimo wszystko powinienem czymś zaślepić drugi otworek?

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Czy mimo wszystko powinienem czymś zaślepić drugi otworek?
    Tak - powinien on byc zatkany
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •