Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [mechanika] Stuki z tylu..

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    [mechanika] Stuki z tylu..

    Witam ponownie.. Ja to mam pecha z tym autem..

    Wstaje sobie rano odpalam i jade, slysze jakis terkot z tylu. Wiecie jaki odlgos wydaje samochodzik dla dzieci jak sie go naciaga do tylu zeby jechal? To u mnie jest takie tyrkanie wlasnie jak jade.. Czemu mam wrazenie ze mi sie most konczy? To auto zabija mnie finansowo :/ Czy dobrze strzelam czy to moze byc jakas blachostka?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Jakie tmperatury u Ciebie ?
    Na minusie?
    U mnie na minusie trykotało to lód z pod auta usunęłem :)
    Pozdrawiam.




    taka sugestia ...
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Walenie jakby młotem w kowadło z tyłu podczas ruszania i zależne do obciążenia auta to tuleje tylnej belki, stukanie metaliczne za fotelem pasażera lub w okolicach tylnych nawiewów szczególnie przy skrętach w prawo to podpora wału, terkotanie to najczęściej krzyżak. W e32 z automatem często pada krzyżak przedni - słychać go pod lewarkiem zmiany biegów. Jeśli słyszysz terkotanie a nie walenie wyraźnie z tyłu to być może to krzyżak tylny - chociaż z tego co wiem to rzadko pada.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Tuleje Febi wymieniane 2 tys km temu, a zgadzaloby sie gdyz terkotanie narasta z predkoscia.. Stad myslalem ze to moze byc most. To jest ewidentne terkotanie :D



    Lod usuniety od razu :D jak tylko uslyszalem podokrecalem co sie dalo, posprzatalem bagaznik i dalej to samo :P

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Jeżeli masz warunki-warsztat lub garaż z kanałem :dwa podnośniki lub dwa gruuube klocki pod zad auta i w górę , Ty w kanał z lampą, a kolega-koleżanka- do wyboru za kółko i jedziemy 1,2.... lub R,ND...,obserwujemy, nasłuc***emy,sprawdzamy... ;)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A że tak spytam - ręcznego troche używasz?? okładziny masz świeże??


    Może banalne, ale przy automacie (o ile masz automat - tak przypuszczam) się ręcznego prawie nie używa, a w bębnie rdza narasta - możliwe że Ci płatki rdzy chromolą.

    Ja to przerabiałem - więc jak co to nie jesteś sam.
    Kupiłem auto i chromoliło po krótkim czasie - poprzedni właściciel przez rok może ze 3 razy zaciągnął ręczy, a jak ja zaciągnąłem bo się zaczęło trajkotanie, to syfy zdarłem.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    witam, mam takie same objawy ze jak ruszam samochodem są stuki na I biegu i trochę na II , na warsztacie stwierdzili zgon podpory, wymieniam razem z łożyskiem i będę miał spokój.

    Skrzynia automatyczna

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Hubertus, a to moze byc tez prawdopodobne bo ostatnio kumpel mnie pyta czy reczny dziala.. To ja mowie ze nie wiem :D.. Rozpedzilem sie do 30km/h i zaciagnelem. Auto zwolnilo prawie do zera ale z wielkimi oporami. Mozliwe ze zdarlem te okladziny zardzewiale..


    Narazie w portfelu sucho wiec musze tak jezdzic, sprobuje jeszcze za miastem sie rozpedzic mocniej bo wczoraj tylko po miescie jezdzilem. Moze przy wiekszej predkosci ustanie :X


    Parysarab nie ma mowy zeby to byly stuki, leciutkie terkotanie ;)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Hubertus, a to moze byc tez prawdopodobne bo ostatnio kumpel mnie pyta czy reczny dziala.. To ja mowie ze nie wiem :D .. Rozpedzilem sie do 30km/h i zaciagnelem. Auto zwolnilo prawie do zera ale z wielkimi oporami. Mozliwe ze zdarlem te okladziny zardzewiale..
    Ale tu nie ma kosztów - zciągasz koło, zdejmujesz tarczo-bęben i widzisz co i jak.

    Wystarczy wysypać "urobek", szlifnąć nożem lub dłutkiem rarośniętą rdzę i wszystko złożyć do kupy - nawet na ulicy to zrobisz, jeśli masz lewarek i zestaw kluczy (a w dowolnym serwisie zapłacisz 10-20pln).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Dobra jak sie upewnic ze to to bez odkrecania? ^^ Bo nie mam zbytnio gdzie sie tym bawic ;/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •