Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zdejmowanie chromowanych elementów z E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa

    Zdejmowanie chromowanych elementów z E38

    Przymierzam sie do zmiany chromów na shadowline i mam pytanie -
    jak pozdejmować chromy (z dachu, z drzwi, przy szybach i ze zderzaków)
    żeby nie uszkodzic tych wszystkich listew i nie pokaleczyc sobie lakieru ?

    może są jakies linki do YouTube jak to zrobić ?
    macie jakies doświadczenia ? sprawdzone metody żeby nie pogiąć chromów
    (mogą się przydac jeszcze). jakie narzędzia/ patenty sie przydadzą ?

    komplet spinek nabyłem już w ASO.
    wszystko będzie montowane na nowych elementach.

    dzieki i pozdrawiam

  2. #2
    Listwy chromowane na rynience należy zdejmować zaczynając od tylnego słupka. "Siekierka" trzyma się na trzech kołeczkach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że demontując ten element kołeczki oderwą się od listwy. Dalej sprawa jest dość łatwa. Wystarczy listwę delikatnie odginać i przekręcając na zewnątrz zdejmować.

    Listewki zgarniające przy szybach na zewnątrz są po prostu nabijane i demontuje je się podważając delikatnie płaskim narzędziem. Tu wskazana jest ostrożność, żeby nie uszkodzić lakieru.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa
    dzięki. a co z listwami na drzwiach i błotnikach (te na wysokosci kolan) ?

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    ..."Siekierka" trzyma się na trzech kołeczkach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że demontując ten element kołeczki oderwą się od listwy...
    a jesli sie oderwą to jest to naprawialne czy listwa do wywalenia ?

  4. #4
    A te listwy są wciskane w takie gumowe "prezerwatywki". Najlepiej przed założeniem nowych listew kupić nowe gumki. Demontaż wymaga delikatności. Podważasz delikatnie listwę z dowolnej strony, np. płaskim wkrętakiem i po kolei odpinasz zatrzaski, aż listwa zejdzie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa
    toche wysiłku włożyłem :P

    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/677543

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hajper
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106
    BMW
    e-38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Kliknąłem w link, który podałeś i nie znalazłem dokładnej instrukcji zdjęcia tych listw, które są wokół szyb. Jak do dokładnie zrobić? Z tego co tutaj jest w temacie, to trzeba ściągnąć ten krótszy element przy tylnych drzwiach (jak?) a później ten dłuższy (też jak? :) ). Które spinki kupić, gdyby te na których siedzą listwy uległy uszkodzeniu? Te będą dobre > http://allegro.pl/spinka-listwy-bmw-...331862814.html ? Mam w planach szadołlajn i muszę to pościągać...

    Pozdro.
    oklejanie samochodów Warszawa

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    A ja mam do szanownego grona pytanie o listwy na zderzakach. Jestem aktualnie w trakcie przeróbki na shadowline, bo przy kolorze mojej 7 (navarra violet metallic) ni jak mają się chromy. Wszystko już pozamieniane ale zostały zderzaki. Trafić oryginalne nakładki z "linii cienia" w moim kolorze to byłby istny cud. Czy da się jakoś usunąć chrom żeby później można było pomalować listwy w kolor i żeby to po pierwszym myciu nie odpadło? Czy piaskowanie lub szkiełkowanie przyniesie efekt? Ciekaw jestem czy ktoś miał podobną zagwozdkę?

    Pozdrawiam
    Jacek
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hajper
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106
    BMW
    e-38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Też mam ten kolor i też chcę się pozbyć chromów. Strasznie postarzają auto.
    oklejanie samochodów Warszawa

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Ja mam też ten kolor a chromów nie usunę ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    [QUOTE=JACEK R;208793]A ja mam do szanownego grona pytanie o listwy na zderzakach. Jestem aktualnie w trakcie przeróbki na shadowline, bo przy kolorze mojej 7 (navarra violet metallic) ni jak mają się chromy. Wszystko już pozamieniane ale zostały zderzaki. Trafić oryginalne nakładki z "linii cienia" w moim kolorze to byłby istny cud. Czy da się jakoś usunąć chrom żeby później można było pomalować listwy w kolor i żeby to po pierwszym myciu nie odpadło? Czy piaskowanie lub szkiełkowanie przyniesie efekt? Ciekaw jestem czy ktoś miał podobną zagwozdkę?


    Za każdym razem gdy zmieniam chromy na shadow to jednak trzeba coś lakierowac.
    Chromu łatwo nie zdejmiesz,ale wystarczy ostro zmatowac (papier 60) w każdym kierunku i potem podklad dla wyrównania powierzchni. Dobrze zmatowane będzie sie trzymać ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •