Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: "ASO" albo AS 0

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice

    "ASO" albo AS 0

    Pojechalem do serwisu gdyz po promocyjnej cenie zdiagnozuja wozek 41 E czyli godzina pracy mechanika.
    Mial byc podlaczony komp., ale tylko rano to robia wiec auto zostaje do jutra, gdyz ja rano pracuje.
    Przyczyna problemu: auto jak jest cieple lubi nie zapalic, z tym ze nie zawsze.

    Na drugi dzien informacja o bledach jakie wykazal komp wraz z cenami:

    1. czujnik polozenia walu korbowego (136222479260) cena 97.2 €
    2. czujnik polozenia walka rozrzadu (13627794646) cena 105.23 €
    3. pompa paliwa (16126756157) cena 365.75 €
    4. FILTR PALIWA (13322248277) !!! cena 191.96 €
    5. Robocizna 4 godz (00000000012) cena 167.04 €

    Razem 904.18 €

    Mhmmm, ale zeby wymienic zasilania, jak nie pali to bez kompa wiem. Poza tym nie wykazalo bledow klimy i PDC. Auto lubi zezrec baterie w dwa dni, a jesli nie ma bezpiecznika z klimy jest OK.

    Smiem twierdzic, ze nikt kompanie podlaczyl, a myslal ze ma frajera bo obce blachy.

    Pozdrawiam ASO.

    PS. wymienilem czujnik polozenia walka rozrzadu za porada NEUF-a ;) i jak narazie auto pali bez problemu, moze jeszcze cos dojdzie ale napewno zmieszcze sie ponizej 1000 €

    ZAUFAJ SERWISOWI (uff,ufff) :razz:
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    a jesli nie ma bezpiecznika z klimy jest OK.
    , w xedosie mojego frenda serwis zdiagnozował---- kompresor do wymiany koszt coś ok 3 tyś Jak zabraliśmy się za rozkręcanie namierzyliśmy przetarty kabel przy wtyczce kompresora który z lekka dotykał do masy sprawę załatwiła taśma izolacyjna za 2.5 PLN :]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    slyszalem akcje ze kobieta pojechala na wymiane oleju do toyoty wraz z wymianą swiec, zwykla yariska 1.0 zaplacila tysiaka :x

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    ASO nie równy drugiemu ASO
    Co do Toyoty Yaris to moja teściowa jeździ taką 1.0 właśnie i ostatnio była na przeglądzie po 10Tkm i z częściami zapłaciła 350zł brutto :) - filtry, olej , płyny i ogólny przegląd auta
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    moja matka tez miala yarisa, pojechala na wymiane oleju, zaplacila 450zl!!!!!! a pozniej na fakturze

    preparat miedziowy 20zl
    dolanie plynu spryskiwacza 10zl
    smar do zawiasow 20zl
    preparat do klem 10zl
    itp.....


    szkoda ze niedopisali papierosy mechanika 6zl kawa sekretarki 5zl jak ja jade na przeglad to glupie prysniecie po klemach powinno byc wliczone w cene pozatym cala puszka miedzi kosztuje z 20zl i niewierze ze poszla cala na piasty i akumulator bo i miedzia byly popryskane klemy, jak ktos wymianie u nas tarcze to nielicze za klucz czy powietrze w pneumacie

    aha spytalem sie w ASO u breczki ile kosztuje zmieniarka do e39 dla ojca powiedzieli ze 1500zl i niewiedza czy jest z magazynkiem czy nie bo jak bez magazynka to dodatkowo 250zl za magazynek, ja na to ze za 1500zl to chyba powinni wiedziec czy jest z magazynkiem pozatym nawet jak by przyjechala kompletna to i tak by powiedzieli ze bez magazynka :razz: kur..a zlodziejstwo i hamstwo w tym bialymstoku

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To fakt ale mówiłem że ASO drugiemu ASO nie równe.
    Ale masz rację że czasem biorą kase za takie rzeczy że w głowie się nie mieści
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    W większości serwisów mają taką metodę żeby skubać na częściach marże to minimum 100% - tak, tak wiem bo kumpela była kierowniczką dla dobrych klientów lub znajomych ceny są oczywiście inne i tu robią się takie różnice w cenach. Osobny temat to roboczogodzina (ustalana raczej przez dystrybutora na dany kraj) i tu tez mamy walenie klienta w du... ponieważ każda naprawa czy poprostu czynność przeglądowa ma określony czas określony w/g producenta, który bazwzględnie nie powinien być przekraczany oraz max. stawkę - i w zasadzie nie ma możliwości obciążenia klienta dodatkowym czasem za który płaci bo "łachy nie robi". Ostatnio kilka koncernów zaczęło sprawdzać te wytyczne i tu znowu POLAK POKAZAŁ ŻE POTRAFI: i wymyslił pierdoły z cyklu smar do klem, czy wymiana czegoś czego nie można w zasadzie sprawdzić bo jest to np. odcinek instalacji el. czy jakaś inna pierdoła. Taką niestety mamy rzeczywistość. Co do cen to słyszałem fajny motyw to skoda w rzeszowie (1 lub 2 przegląd fabi) cena 4300 netto na prywatną osobe. Przegrali w sondzie bo nikt niczego nie ustalił z klientem a pozatym gdzie gwarancja???

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    Zapomnialem dodac: Filtr paliwa mial tydzien, moze 500 km, i jak spytalem czy filtr trzeba zmienic, to gosc powiedzial ze komp wykazuje ze jest juz pelny ( chyba diesla).
    Tak wiec zeby naprawic usterke ukladu zasilania trzeba wymienic CALY uklad zasilania, na szczescie bez przewodow i wtryskow.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kiedys do E39 kupowałem osłone pod silnik, plus kawałek nadkola plus jakieś blaszki montarzowe, cała zabawa kosztowała hmm coś ok 300zł - masakra jak za kawałki blach i kawał plastiku no ale zamienniki jakoś nie pasowały.. za to za przykręcenie tej osłony zaśpiewali w Bavari 500zł !!! - rozwaliło mnie to cąłkowicie z nóg... ze wzgledu na brak kanału Krystian założył mi to za miły uśmiech w 3 minuty...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    No to ja dodam trochę swoich przygód z ASO co prawda jednak pozytywnych dla.... klienta!!! Otóż w moim poprzednim aucie toyota camry 3.0 V6 zagazowanym zwalił się przepływomierz - klasyczny strzał w kolektor. Walczyłem z miesiąc- auto jeździło ale kulało. W końcu jak mnie wygonił mój brat co wszystko wie i potrafi naprawić- naprawdę!! zaprowadziłem auto do ASO Toyoty w Górach koło Płocka. Oczywiście miło, fajnie proszę zostawić furę, wszystkim się zajmiemy. Powiedziałem tylko, że kable wysokiego, świece i inne tego typu są nowe, wydruk z kompa nie stwierdził żadnych błędów. Przepływomierz skołowałem używany dobry, ciekawa rzecz - z 6 lat temu nigdzie w Polsce nie mogłem kupić używki, sprowadziłem z USA za śmieszne pieniądze (w aso cena 3,7tys.!!!). No ico mechaniory w aso po tygodniu kirownik dzwoni, że pół silnika rozkręcone, części co rusz z magazynu wkładali nowe, skręcali, odpalają a auto nadal pracuje i ciągnie nierówno. Du..a blada samochód nie zrobiny, kilkadziesiąt roboczo-godzin psu w du...pę. Kierownik się zawziął i stwierdził, że to jest dla niego sprawa prestiżowa - co ja sobie nie poradzę...? Ściągnął drugie takie same auto od zaprzyjaźnionego klienta, metodą prób i błedów robili dwa tygodnie i zrobili... Tak naprawdę jak przy odbiorze auta po zapłaceniu rachunku- 3 tysiaki powiedział mi jak dałem mu standardowe 0,7... z czystej życzliwości, że rzeczywiste koszty robocizny i cudów, które musieli odczyniać prz mojej toyocie były kilkakrotnie wyższe.... I ja im wierzę! Pomimo tego, że mam bardzo złe zdanie o usługach aso mój przypadek jest wyjątkiem od regóły!!!! Oby takich więcej, ale my tego nie doświdczymy bo nasze auta się nie psują!!! Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •