Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: [ elektryka] Montaż lamp z xsenonem na miejsce zwykłych.

  1. #31
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez konrad1654
    samopoziomowanie jest przy xenonach wymagane chyba jak sie nie mylę od 2000r
    Będę bardzo wdzięczy jeśli znajdziesz odpowiedni przepis do tego :)

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    poszukam …ale kolega ma auto z 98 chyba ma oryginalnie Xeony i nie ma samo poziomowania....ale gdzieś o tym czytałem postaram sie znaleźć...

    ---------

    ,,Drodze koledzy którzy uwielbiaja BMW, przy ostatnim spotkaniu z ukochana policja. Zadalem gliniarzowi pytanie jak wyglada montowanie nie seryjnych xenonow do samochodow pod wzglem prawa. Bez gadania powiedzial mi po co ci takie xenony do takiego samochodu...........Ale nie o to chodzi po dluzszej rozmowie wymienial mi artykuj ze samochody z xenonami musza miec spryskiwacze do nich.Zestaw do regulacji wysokosci nie jest wymagany. A wiec nie jest to duzy koszt i warto to zrobic. W moim przypadku czekam do wiosny to montuje. Pozdrawiam"

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez konrad1654
    Zestaw do regulacji wysokosci nie jest wymagany.
    No tylko gratulować :hah:
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #34
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez konrad1654
    Zestaw do regulacji wysokosci nie jest wymagany.
    To już ustaliliśmy ... teraz tylko przydał by się konkretny przepis do samoobrony :)

  5. #35

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Ten co to pisał to niech zmieni dilera. I pod swoimi artykułami niech dodaje dopisek "Tekst sponsorowany"

    W zeszły czwartek byłem na przeglądzie moją 7er. Mam ksenony dołożone (orginalne reflektory z soczewką i przetwornice z 7er która fabrycznie miała ksenon i palniki Osram albo Philips), spryskiwacze dołożone. Nie mam poziomowania. I oczywiście sie diagnosta przyczepił. Coprawda mam 2001 r. ale powiedział że rocznik jest nieważny. Czy to '95 czy '05 poziomowanie ma być. A jest to diagnosta z uprawnieniami rzeczoznawcy samochodowego ;)

  7. #37
    Co nie znaczy że mógł się nie znać :] W dalszym ciągu czekamy na wyciąg z przepisów o ruchu drogowym, który raz na zawsze wyjaśni kwestię czy dokładany xenon musi mieć wodotryski i samopoziomowanie czy też nie i ewentualnie czy ma tu znaczenie rok produkcji auta. Każdy ma swoją teorię, a chodzi o przedstawienie konkretnych paragrafów
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Tutaj jest Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ), który mówi o homologacji nowych samochodów do sprzedaży i mówi coś mętnie o samopoziomowaniu -> http://www.frazpc.pl/c/138644 <-


    Moi też wyraźnie o systemie mycia reflektorów -
    "Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45 "


    Ale to wszystko dotyczy homologacji nowych samochodów dopuszczanych do sprzedaży...



    W Polsce wszystko podlega pod -
    "Zabrania się:
    (...)
    2. stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych "

    Wiec teoretycznie zawieszenie "choinki" na lusterku może uczynić nas sprawcą wypadku, bo ta oto choinka może zasłonić nam pole widzenia i doprowadzić do wypadku, a homologacji ona nie posiada :what:



    Jest też kwestia homologacji reflektora do określonego źródła światła - np HC do H1 czy DC do xenonów - ale jak już pokazywałem w innym temacie np oryginalne lampy xenonowe z E32 750iL na oznaczenie HC, pomimo, że oryginalnie są xenony !

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Tutaj macie Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG
    ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do urządzeń
    oświetleniowych i sygnalizacji świetlnej (jest tu wszystko o oświetleniu pojazdów)

    http://www.infor.pl/download/site/pl...pl00010067.pdf


    A tak na marginesie jeżeli homologacja dotyczy nowych pojazdów to nie tylko tych z 2001r i w górę BMW 7-er z 94r i nie tylko.... też musiała przejść homologację oświetlenia typu xenon czyli jak by mogło być bez spryskiwaczy i samo poziomowania to na pewno byśmy w naszych 7-er tego nie mieli.

    Wracając do tematu...
    Ludzie to jest BMW!!! w dodatku 7-er!!! tu nie ma oszczędności!
    A przede wszystkim nie myślmy tak że kolega w golfie mk I z87r ma ksenon to i ja sobie też będę miał. Ten kolega jak widzi drogówkę to skręca w boczne uliczki a na przegląd jeździ tylko z samym dowodem rejestracyjnym i to jeszcze do znajomego :P . Takie jest moje zdanie pozdro.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    xsilver, wszystko spoko. Tylko zmiana samego rodzaju oświetlenia (a założenie ksenonu zamiast halogenowego niewątpliwie nią jest) jest nielegalna. 7er z halogenami została homologowana bez systemu oczyszczania i samopoziomowania. Natomiast jeśli posiadała ksenony to te dwa systemy również były zamontowane i z takim wyposażeniem auto było homologowane. Więc w pełni legalne będzie to tylko w momencie jesli założymy odpowiednie do źródła światła reflektory wraz z systemem oczyszczania i samopoziomowania ;) Mówię o e38 bo o e32 nie mam zielonego pojęcia jak tam to było ;)

    Co do pojecia aut używanych to prawo zabrania dokonywania zmian w konstrukcji, oświetleniu itp. Jeśli takich zmian dokonamy powinien zostać wykonany przegląd rozszerzony i najlepiej jeśli zmiana zostanie zaopiniowana pozyttywnie przez rzeczoznawcę samochodowego.

    Co do HID'ów - homologacja to nie wszystko. W przypadku kiedy wkładamy ten zestawik do reflektora niehomologowanego do takiego źródła światła homologacja ta traci ważność. Pomijając już to że większośc tych zestawów ma homologację bezpieczeństwa, a nie dopuszczenie do ruchu ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •