Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: [ elektryka] Montaż lamp z xsenonem na miejsce zwykłych.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Co wy z tym samopoziomowaniem ?


    Jedyny przepisy jaki o tym mówi dotyczy homologacji samochodów nowych wyprodukowanych chyba po 2001 roku - czyli e38 nie dotyczy ! Co więcej, przepis mówi, że może to być także poziomowanie ręczne, z wnętrza samochodu ...


    Więc proszę nie wprowadzać kolegi w błąd !

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jedyny przepisy jaki o tym mówi dotyczy homologacji samochodów nowych wyprodukowanych chyba po 2001 roku
    Możesz wskazać, który to przepis?

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Było to omawiane już kilka razy - więc poszukaj.

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Było to omawiane już kilka razy - więc poszukaj.
    Mi to akurat jest potrzebne jak plaster na .... Natomiast koledze może pomóc w podjęciu decyzji.

    Zatem ambroo89, poszukaj sobie przepisów, żeby potem nie było problemów.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Dodam mało popularną tezę, że reflektory xenonowe nie podnoszą bezpieczeństwa. Tak naprawdę nie pomagają nawet kierowcy pojazdu, w którym są zamontowane. Granica światło-cień w reflektorach xenonowych jest na tyle ostra i kontrastowa, że powoduje odczulenie oka na obiekty znajdujące się w cieniu. W końcu nasze oko tez ma automatykę ;)

    O to samo w sumie toczy się batalia w przypadku świateł do jazdy w dzień (chodzi o zasadność stosowania). Obiekty nieoświetlone stają się jeszcze mniej widoczne na tle oświetlonych.
    Kolega chyba sie lekko zapędził i plecie trzy po trzy.
    Xenon nie podnosi bezpieczeństwa?? - To nowość jakaś. To po co jest montowany, podnosząc cene auta o kilkanaście tysięcy? Dla lansu?


    Pozdro

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie poprawia bezpieczeństwa ? Jak właśnie dlatego został wprowadzony - żeby zwiększyć zasięg świateł, a tym samym umożliwił dostrzeżenie obiektu (np pieszego idącego poboczem drogi) z większej odległości oraz zbliżyć kolor światła do światła dziennego, do którego oko człowieka jest przyzwyczajone.

    Tu świetne porównanie :





    Jaka jest granica światło-cienia - kontrastowa ? No przecież to granica - więc jaka ma być - rozmazana ?



    A co do świateł w dzień - niektóre kraje się z tego patentu wycofują, ponieważ zwiększenie widoczności pojazdów, powoduje skupienie uwagi kierującego w momencie patrzenia na źródle światła, co powoduje mniejsze dostrzeganie innych obiektów nieoświetlonych - np pieszych czy rowerzystów i w konsekwencji większą liczbę wypadków z ich udziałem.

  7. #27
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Kolega chyba sie lekko zapędził i plecie trzy po trzy.
    Xenon nie podnosi bezpieczeństwa?? - To nowość jakaś. To po co jest montowany, podnosząc cene auta o kilkanaście tysięcy? Dla lansu?
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Nie poprawia bezpieczeństwa ? Jak właśnie dlatego został wprowadzony - żeby zwiększyć zasięg świateł, a tym samym umożliwił dostrzeżenie obiektu (np pieszego idącego poboczem drogi) z większej odległości oraz zbliżyć kolor światła do światła dziennego, do którego oko człowieka jest przyzwyczajone.
    Napisałem przecież, że teza jest mało popularna. Czy ja napisałem, że xenon nie poprawia widoczności?

    Zwróćcie uwagę, że wydłużając zasięg działania światła poprawiacie zasięg widzenia za źródłem światła. Obiekty znajdujące się w polu działania świateł są oślepiane. Oko jadących z naprzeciwka musi przyzwyczaić się do nowych warunków oświetlenia, przez co staje się mniej wrażliwe na nieoświetlone obiekty pozostające w cieniu. A to jest właśnie bezpieczeństwo. Jak często zdarza Wam się iść pieszo wzdłuż drogi, gdzie musicie znosić oślepianie przez jadące z naprzeciwka auta? Zastanawialiście się, dlaczego będąc pieszymi auta Was oślepiają a jadąc w samochodzie już ten efekt nie jest tak silny? Nie będę rozwijał tej myśli, bo i tak zrobił się OT, ale polecam zastanowić się nad tym na spokojnie.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Dokładanie ksenonów - jak najbardziej z jednym zastrzeżeniem - jeśli robić to tylko od a do z bo zwykle pojawia się ale... mnie przy poprzedniej beemce przed dokładaniem ksenonów powstrzymał jeden artykuł (przy tej mam fabryczne). W artykule był opis wypadku... poszkodowany miał założone ksenony - zestaw dołożony chyba nawet z soczewką. Sprawca powiedział tylko jedno zdanie: Poszkodowany mnie oślepił. I tu panowie z drogówki zaczęli być dociekliwi. Skończyło się na tym, że poszkodowany stał się sprawcą i do tego jeszcze chyba musiał wyremontować auto, które w niego uderzyło bo ubezpieczalnia też się wykręciła. Więc niech każdy sobie sam odpowie na pytanie: Czy warto robić coś na pół gwizdka???
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Ja również uważam, że montaż takich xenonów jest niebezpieczny dla innych. Zauważcie, że gdy oślepia nas taki xenon, to źrenice się zwężają i jak później popatrzymy na pobocze, które jest ciemne, to nic nie widzimy, dopiero musimy poczekać, aż źrenice się rozszerzą.

    Pozdrawiam

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Ja uważam ze jesli kolega zrobi to profesjonalnie czyli oryginalne lampy na soczewce i opryski to nic sie nie stanie ,plus porządne ustawienie wysokości....samopoziomowanie jest przy xenonach wymagane chyba jak sie nie mylę od 2000r ....kiedyś nie bylo i jeździli....dla mnie bezsensem jest pchać ,,xenon " z allegro do zwykłych lamp bez soczewek co powoduje załamywanie światła przez lampe(nie przystosowane klosze), czyli świecą w cały świat często nas oślepiając, soczewka skupia świtało w określonym ,,miejscu" co łatwiej daje sie regulować....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •