Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: [ elektryka] Montaż lamp z xsenonem na miejsce zwykłych.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    e38
    Skąd
    koczała

    [ elektryka] Montaż lamp z xsenonem na miejsce zwykłych.

    Witam znalazłem podobny temat ale mam jeszcze inne pytania. Posiadam e 38 po lifcie niestety bez xsenonów ostatnio przymierzam się do kupna lamp wiadomo z xsenonem i pytanie czy będę musiał zrobić jakieś przeróbki? Czy będzie działała ręczna regulacja reflektorów i czy kostki będą pasowały ? Z góry dziękuje :)

  2. #2
    Ręczna regulacja w xenonie? 8/ Uchowaj Boże, bo jeszcze kogoś zabijesz. Xenon musi mieć automatyczne poziomowanie
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    e38
    Skąd
    koczała
    Już się zaczyna, o spryskiwaczach pewnie tez wspomnicie. ogólnie samo poziomowanie to kiepsko działa w Polsce i jak sobie wyreguluje ręcznie to korona z głowy mi nie spadnie...

  4. #4
    No wybacz, ale ja się będę czepiał. W kwestiach bezpieczeństwa nie ma dla mnie zmiłuj. Bo właśnie przez takie osoby kilka razy bym się zabił. Ty może sobie wyregulujesz ręcznie i będzie Ci się wydawało że jest wszystko ok, ale nie wiesz czy przypadkiem nie oślepiasz tych z naprzeciwka albo nie walisz po lusterkach tym przed tobą :] Wystarczy kilka razy przejechać się na trasie w nocy, najlepiej jeszcze w deszczu. Dostaniesz takim xenonem odbitym od lusterka po oczach i przez kilka sekund nic nie widzisz. I pomimo dziur, automatyczne poziomowanie zadziała lepiej niż twoje ustawianie "na oko". I już widzę, jak za każdym razem będziesz pamiętał żeby zmienić wysokość świecenia w zależności od tego ile osób i bagażu wieziesz... Wiem chociażby po swoich znajomych. Jak raz na rok się komuś przypomni, że w sumie to wiezie 5 osób i full bagażnik i ze wypadało by obniżyć światła to i tak jest nieźle. Pół biedy jak auto ma zwykłe lampy, bo one przeważnie tak nie dają po gałach, ale za wysoki xenon to przepala łeb na wylot. I wejdź sobie gdzieś w nocy na wiosce w zakręt. Loteria przez czyjąś głupotę. Albo trafisz w drogę, albo i nie. A wtedy masz do wyboru drzewo, rów, albo potrącenie pieszego. Nie wspominając o wynalazkach typu 8000K :/ Powinni tego zakazać.

    Przepraszam za OT, a jednocześnie proszę moderatorów o założenie osobnego tematu i przerzucenie mojego wywodu. Rozkminiam temat z Neufem i ustaliliśmy, że wypadało by raz na zawsze wyjaśni sprawę z prawnego punktu widzenia. W sensie jak prawo reguluje dokładanie ksenonów i jak się do tego mają spryskiwacze, samopoziomowanie itd
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez ambroo89
    ...o spryskiwaczach pewnie tez wspomnicie...
    Tak - o spryskiwaczach też wspomnimy.

    Dołożyć sam ksenon to jak dołożyć do Golfa III HIDa. Działa - tylko co z tego??

    Zakładaj kolego po bożemu jak ma byc i po sprawie. Później sam przyznasz że ksenonik z poziomowaniem i spryskiem to najrozsądniejsze wyjście :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    e38
    Skąd
    koczała
    No dobrze każdy ma swoje zdanie skoro zwykłe światło można wyregulować ręcznie to i chyba xenon też, bo nie wydaje mi się że może razić bardziej od światła z h7. A tak w ogóle inne pytania zadawałem i oczekuje na nie odpowiedz.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Gadacie dobrze ale kolega chce założyć zamiast lamp lampy z ksenonem oki ( a nie jakieś hid czy jakoś tak to się nazywa) wiec pyta o kostki czy pasują (do lamp)lampy xenon maja zapewne poziomowanie nie jest to jakiś inny dodatek tylko dokładka sprysków bedzię potrzebna jak si mylę to mnie po łbie :P

  8. #8
    Lampy może i mają poziomowanie, ale skąd mają wiedzieć jak się ustawić? Do poziomowania potrzebne są jeszcze np. czujniki przy tylnych wahaczach
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Cytat Zamieszczone przez ambroo89
    No dobrze każdy ma swoje zdanie skoro zwykłe światło można wyregulować ręcznie to i chyba xenon też, bo nie wydaje mi się że może razić bardziej od świat
    łz h7. A tak w ogóle inne pytania zadawałem i oczekuje na nie odpowiedz.
    Właśnie o to mi biegało .xenon sam się ustawia dla tego jest samo poziomowanie

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    e38
    Skąd
    koczała
    Widzę że ktoś mnie rozumie, oczywiście chce kupić oryginalne lampy z soczewką nie hid-y za 150 zł z allegro, spryskiwacze oczywiście wrzucę bo dla mnie to nie problem z samo poziomowaniem nie chcę się bawić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •