Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] problem z obrotami

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec

    [mechanika] problem z obrotami

    hejka, mam takie pytanko co odpowiada za obroty w e38 tylko silniczek krokowy czy tez cos jeszcze? czasem auto zaczyna mi falowac na obrotach, albo w korku jak dlugo sie podjezdza na 1 to obroty potrafia zejsc do 200 az sie wszystkie kontrolki zapalaja. jak jest dobrze to trzymaja sie na 500 ale faluja coraz czesciej. gdzie szukac przyczyny ? dzieki za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    siema!to moze byc przeplywomierz,silniczek krokowy, swiece ,cewki,a czasami nawet sondy lambdatrudno jednoznacznie to potwierdzic.najlepiej podjedz na kompa to ci powinno dac jakies podstawy do dalszej pracy nad tym.pozdro z WRC!!!
    BMW !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Za wolne obroty odpowiada silniczek krokowy, warto go czasami przeczyścić i powinno pomóc... robiłem coś takiego ale w Peugeocie 406, jak jest w bmw to nie wiem...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    aha ok, to chyba zaczne od komputera jesli cos wykaze. swieczki swoja droga juz chyba do wymiany tylko nie wiem jakie dobre kupic :)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    NGK bkr6ek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    witam, swiecki wymienilem na ngk i niestety nic to nie dalo,tamte byly orignalne ngk bmw i byly jak nowki. auto po odpaleniu potrafi nawet zgasnac. gdzie szukac problemu ?

  7. #7
    wyjmij przeplywke i sprawdz druty ... sproboj sie przejechac na odlaczonej przeplywce , no i wyjmij silnik krokowy i zostaw go najlepiej na noc w benzynie ekstrakcyjnej ..

    Powinno pomoc jezeli nie komputer prawde Ci powie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ok jutro wyciagne przeplywke i zobacze, i umyje siniczek krokowy, zdam relacje czy cos pomoglo :) dzieki trolu

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    18
    hej ,jeszcze może być uszkodzona odma ,jak jest pęknięta mębrama to obroty będą pływać :razz:
    cobra

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    dzis sprawdzalem przeplywomierz wyciagnalem go i jest z nim wszystko ok, filt powietrza czysty wszystko ok. wieczorem jestem umowiony na analize komputera zobaczymy czy to cos da, przy okazji sprawdza mi silniczek krokowy i ta odme.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •