Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Odcina połowe silnika

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    Odcina połowe silnika

    Panowie, wiem że podobny temat kiedyś już był przerabiany, ale nie idzie mi go odszukać, dlatego proszę bez bicia.

    Otóż sprawa wygląda tak. Odpaliłem rano auto, dałem mu chwilę popracować aby złapał temp i wyjechałem. Po przejechaniu 2,3 km, przy wyprzedzaniu dałem mu trochę więcej gazu niż zwykle. Nagle silnik zaczął nie równo pracować, mam wrażenie że połowę garów odcięło, oczywiście żadnego ciągu, auto jak muł. Przy tym pojawiły się jakieś strzały z rur i ogólnie dźwięk pracy silnika zbliżony do ciągnika rolniczego, a nie 4,4.

    Oczywiście zaraz zatrzymałem auto, otworzyłem maskę, sprawdziłem stan oleju etc. Wszystko w normie, a więc odpalam auto i wszystko pracuje równo. Włączam się do ruchu temat powraca. Ledwo doturlałem się z powrotem do domu. Dałem mu ostygnąć i spróbowałem ponownie, znów problem się powtórzył.

    Dodam że świeczki wymieniłem jakieś 3 miesiące temu (NKG Platyna), mniej więcej w tym samym czasie cewki zapłonowe (Bosch). Wymienione są również uszczelki pod pokrywami, a ostatnio (2,3 tygodnie temu) olej silnikowy i filtr (Mobil1 10W40 Super - na takim auto lata od kilku lat).

    Proszę o poradę, w czym szukać przyczyny i na co być nastawionym przy naprawie.
    (Nie obraził bym się też, za jakiś patent co zrobić by dało się nim jeździć do poniedziałku, nim warsztaty otworzą :P )
    __________________________________________________ ______________
    Przypomniałem sobie jeszcze jeden, być może istotny szczegół. Objaw występuje zarówno gdy auto pracuje na benzynie, jak i gazie (gaz sekwencja dobrej klasy, zakładana w marcu zeszłego roku). Natomiast gdy nie pali na wszystkie gary gaz też się wyłącza i pokazuje tryb awaryjny.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Wybacz pytanie ale zdziwiło mnie to że sprawdzałes poziom oleju po przejechaniu kilku km. Jak wiadomo olej rozszedł się po układzie więc w misce jest go mniej niż przy zimnym silniku. Jak to sprawdziłeś?

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Sprawdzałem na ciepłym silniku. Zwykle zresztą tak robię. Silnik był rozgrzany mimo przejechania 2,3 km, bo zawsze przed jakąkolwiek jazdą daje auto chwilę by złapał temp na wolnych obrotach, poza tym auto nie stoi pod chmurką, a w garażu podziemnym, w którym jest +,- 15-20 stopni. Później porównywałem też i na zimnym... Nadal nic zaskakującego. Poza tym co to wnosi do sprawy? Jeśli masz mi coś sensownego do przekazania to proszę zrób to, a jeśli nie umiesz mi pomóc to nie widzę sensu zaśmiecania forum.

    Zauważyłem kolejny objaw tej nietypowej sytuacji. Otóż przy postoju na D, lub R falują obroty i autem strasznie rzuca, gdy przestawiam w pozycję neutralną, lub parking drgania ustają. Być może będzie to też jakąś wskazówką.

    Panowie liczę na wasze cenne uwagi. Chciał bym mieć jakieś rozeznanie, oddając auto na serwis, tym bardziej że nie mam czasu na czekanie, na wolny termin w porządnym serwisie, a więc będę musiał oddać gdziekolwiek gdzie szybko usuną problem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Trzeba podpiąc pod komputer i zobaczyć jakie są błędy. Zwróciłbym też uwagę na stan sond (czy prawidłowo pracują), ale to powinno wyjść na kompie jako błędy na na odczytach ich pracy na żywo. Najbardziej bym jednak stawiał na zakłócenia pracy od komputera gazu lub nawet jego awarię.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    Najbardziej bym jednak stawiał na zakłócenia pracy od komputera gazu lub nawet jego awarię.
    Czy dobrze rozumiem, że ewentualna awaria instalacji LPG, może rzutować na takie zachowanie auta, nawet gdy gaz ręcznie wyłączam i problem dalej pozostaje? Jeśli chodzi o sondy to z tego co się orientuje, mógłby być taki problem w sytuacji gdyby auto chodziło na PB, przy gazie sprawność sondy chyba nie ma większego znaczenia? Co oczywiście nie oznacza, że jeśli którąś szlak trafił to jej nie wymienię.

    Mimo wszystko, na pewno w poniedziałek podjadę podpiąć się pod komputer, myślałem jednak ze może ktoś przerabiał podobny problem i może znać ewentualne jego podłoże. Tym bardziej że jazda nim w tym stanie, gdziekolwiek jest wyjątkowo upierdliwa. Robi dużo hałasu i udaje że jedzie ;)

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Jeśli chodzi o sondy to z tego co się orientuje, mógłby być taki problem w sytuacji gdyby auto chodziło na PB, przy gazie sprawność sondy chyba nie ma większego znaczenia? Co oczywiście nie oznacza, że jeśli którąś szlak trafił to jej nie wymienię.
    Przy gazie sprawność sond ma takie samo znaczenie. Czas pracy wtryskiwaczy gazowych jest wprost zależny od czasu pracy wtryskiwaczy benzynowych. A te z kolei są sterowane przez ECU między innymi w oparciu o wskazania sond. Inna sprawa, że instalacja gazowa dość poważnie ingeruje w instalację wtryskową pojazdu. Niesprawność centralki gazowej może przenieść się na niedyspozycję układu benzynowego (choć w opisywanym przez Ciebie przypadku raczej nie tu leży problem). Musisz zacząć od diagnozy komputerowej, może coś się da na podstawie odczytów wywnioskować.

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Niesprawność centralki gazowej może przenieść się na niedyspozycję układu benzynowego (choć w opisywanym przez Ciebie przypadku raczej nie tu leży problem). Musisz zacząć od diagnozy komputerowej, może coś się da na podstawie odczytów wywnioskować.
    No niestety do poniedziałku jestem uziemiony. Jedyne co mogę zrobić w niedzielę, to podjechać na diagnostykę do norauto, ale to chyba nie jest dobry pomysł? Podejrzewam że wiele z ich diagnostyki się nie dowiem?

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Mialem podobny przypadek na poczatku mojej instalki w e65 735i.
    Tez takjakby odcinalo mi 4 gary.Okazalo sie ze zle podpieli sondy,oraz zle bylo chlodzenie woda w instalacji gazowej.Po naprawie tego wyregurowali mi jeszcze raz czasy wtryskow gazu i problem ustal.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Podjechałem dzisiaj do na diagnostykę do norauto. Niestety, tak jak się spodziewałem, nie otrzymałem żadnych cennych informacji, ale plus dla firmy że nie wzięła ode mnie ani złotówki, bo jak sami stwierdzili, "nie są wstanie przeprowadzić poprawnej diagnostyki, a ich oprogramowanie nie radzi sobie z tym autem, a zatem błędy w większości są fikcyjne". Ma to w sumie sens, bo z początku w ogóle nie chciał się połączyć, później wyrzucił ponad 20 błędów, a po ich skasowaniu nie znajdował już żadnego.

    Tak jak napisałem, wywaliło mi ponad 20 błędów zapłonu, ale w norauto nie potrafią powiedzieć które są prawdziwe.
    -Obwód jednej sondy (być może realny bo do tego tematu się nie zabierałem).
    -Błąd zapłonu na wszystkich cylidrach (wydaje mi się nie możliwe, aby wszystkie cewki nagle szlak trafił, tym bardziej w jednej chwili, oraz tym bardziej że niedawno wszystkie wymieniłem na NOWE)
    -Wypadanie zapłonu również na wszystkich cylindrach.
    -Wypadanie zapłonu związane z gazami wydechowymi.
    -Zbyt małe napięcie akumulatora (sprawdzili alternator, jest w porządku, a akumulator jest nowy, także być może nie chce się ładować, ze względu na to że auto nie wchodzi na obroty)
    -Adaptacja mieszanki addytywnej 1-4 cylindry Osiągnięty został limit sterowania prędkość obrotowa biegu jałowego :shock:

    Także niestety nadal nie wiem w czym problem. Jeśli znacie kogoś w Toruniu, kto zna się na rzeczy i można się do niego na szybko dostać, prosił bym o namiary.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    W zeszłym tygodniu miałem taki numer: silnik na benzynie pracował jak traktor i mocy nie miał w ogóle. Pojechałem do STANDO na komputer i wyszło m.in. brak zasilania na sondach oraz korekcje wtrysków 1 do 4 w okolicy '6', co jest chyba 3 krotnym przekroczeniem normy. Elektryk przed jakimikolwiek naprawami zalecił odłączenie komputera oraz klem (czyli po naszemu reset). Wjechałem na podnośnik, odłączyłem DME i klemy, podniosłem auto. Okazało się, ze jakiś yntelygent wyciął katalizatory wraz z pierwszymi sondami (stad brak napięcia) oraz rozłączył wtyczki od drugich sond. Połączyłem je, poskładałem wszystko i odpaliłem silnik. Na początku nie widać było różnicy, ale jak się chwile nagrzał, to od razu zaczął pracować równo. Nie strzela z rury i ma moc. Nie podłączałem jeszcze pod komp, zęby się upewnić co tak naprawdę się przestawiło, ale może Ci to w czymś podpowie. Moim zdaniem rozjechały się wtryski przez brak korekty ze strony sond.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •