Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Odcina połowe silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    To w miarę dobrze zdiagnozował, czyli sprawę trzeba zacząć od sond. Własnie efektem niedziałnia sond są problemy z zapłonem na cylindrach.

  2. #12
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    No cóż, kwestia niesprawnej sondy jest dalece prawdopodobna. Tak jak mówiłem, odkąd mam E38 (a minęło już jednak co najmniej z pół roku) nie dotykałem się do nich, choć i serwis nic nie wspominał aby były niesprawne. Podpowiedzcie mi proszę, jaką sondę kupować, bo na allegro, czy w intercarsie spory rozrzut. Myślę że najlepszy wybór to Bosch lub NGK, co o tym myślicie? Ewentualnie, czy ktoś się może orientuje jakie pierwotnie wkładała fabryka? Z tego co wiem, to w nowych BMW dostawcą jest Bosch, ale nie wiem jak jest w przypadku E38.

    Czy w miarę dobrze zdiagnozowali... raczej nie bo sami powiedzieli że pomiar prawdopodobnie jest błędny. Coś przebąkiwali że przy BMW często mają tak, że błędy tworzą im kolejne i stąd zamieszanie. Na pewno cewki są w porządku, mimo że komputer pokazał co innego. Nie uwierzę, że nowe cewki tak szybko szlak by trafił.

    Nie bardzo też rozumiem ten błąd:
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    -Adaptacja mieszanki addytywnej 1-4 cylindry Osiągnięty został limit sterowania prędkość obrotowa biegu jałowego :shock:
    ... podejrzewam że to też tyczy się niesprawnej sondy?

    To w miarę dobrze zdiagnozował, czyli sprawę trzeba zacząć od sond. Własnie efektem niedziałnia sond są problemy z zapłonem na cylindrach.
    A czy efektem niedziałającej sondy/sond może być brak mocy i odcięcie cylindrów? (według diagnozy norauto ok 3,4 cylindrów jest wyłączonych przez komputer).

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,960
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    odepnij sondy i zobacz co sie bedzei dzialo.

    Silnik bez sond lambda powinien chodzic w trybie awaryjnym na wszystkich garach, jezeli problem sie powtorzy - bedzie to oznaka ze to nie sondy.

    Mialem u siebie w e38 kiedys taki sam problem - okazalo sie ze na 1 cylindrze siedzial wtrysk benzyny.

    Elektronika odlaczala wszystkie 4 cylindry wlasnie na tej stronie.

    Diagnoza konkretnym sprzetem to podstawa.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #14
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Diagnoza konkretnym sprzetem to podstawa.
    Niestety w niedzielę nie było możliwości, aby dostać się na konkretny sprzęt.

    Dzięki za podpowiedź, spróbuje tak zrobić z tymi sondami i zobaczę co będzie.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli chodzi o sondy, to zdecydowanie odradzali te uniwersalne z kwadratowymi wtyczkami.
    "Działają do pierwszej zimy" jak to ujeli. Niestety dedykowane z jakiegoś powodu są 2 razy droższe.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  6. #16
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    No niestety/lub "stety" nie jest to sprawka sond. Serwis sprawdził i są w porządku, a po podłączeniu do ich komputera nie pokazuje błędów sond. Owszem powiedzieli że raczej ich czas niebawem dobiegnie końca, ale na razie są ok. Na porządnym sprzęcie wyrzuciło błędy zapłonu na cylindrach 5,6 i 7, oraz jakiś problem z mieszanką. Jak jak już wspominałem cewki i świeczki są nowe (NGK Platyna i Bosch). Serwis także uważa że nie w nich należy szukać przyczyny. W środę stawiam u nich auto, rozbiorą i będą szukać, bo na razie nic nie są w stanie powiedzieć. Przebąkiwali coś że może to być problem z komputerem, ale na razie nie chcą mnie straszyć, a wręcz uspokajają że nie to podejrzewają za winowajcę zamieszania. Wszystko wyjaśni się w środę i na pewno dam znać co było nie tak...

    Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, to będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju wskazówki.

  7. #17
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,960
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tak jak mowilem wczesniej - typuje ze siedzi ktorys wtrysk benzyny.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #18
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Tak jak mowilem wczesniej - typuje ze siedzi ktorys wtrysk benzyny.
    Miałeś rację... siedzi, a raczej siedzą 4 ... cała lewa strona.

    TERAZ OGROMNA PROŚBA, POTRZEBUJE NA GWAŁT JE KUPIĆ. NAJCHĘTNIEJ UŻYWANE Z RACJI KOSZTÓW. SŁYSZAŁEM ŻE NOWE DOSTĘPNE SĄ JEDYNIE W ASO.

    JEŚLI KTOŚ MA WTRYSKI PASUJĄCE DO M62B44 ZE STYCZNIA 98' (PRZED LIFTEM) TO PROSZĘ O PW, LUB TEL. 515132131 (do 22 odbieram zawsze).

    Znalazłem na allegro coś takiego i tutaj pytanie czy podejdzie do mojego?
    http://www.allegro.pl/item889766374_...7_e38_98r.html

    lub:
    http://www.allegro.pl/item905148324_...listwa_v8.html

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja mam podobny problem,kupiłem sondy marelli jedna juz siadła,więc będzie z górnej półki,jadę za tydz. do katowic i tam podepniemy pod kompa ,bo po zresetowaniu hula,a po 130-150 km,idzie na połowie tak jakby,ale wiem ,że jedna sonda budzi się po kilku minutach i to chyba główny problem,wymieniłem czujnik ruchu wału,założyłem nowe uszczelki pod pokrywami zaworów,zmieniłem dwie cewki i nic, raz idzie raz nie,a jak nie idzie to też strzela po rurach ,dopiero jak zrobię kick d. to się za chwilę zabiera i to ostro,wszystko się okaże za tydzień,mało kto się na tych problemach V8 zna ,dlatego sam komp mechanikowi nic nie powie,musi być fachowiec od tych silników niestety...mam takiego w mysłowicach kolo gieldy..

  10. #20
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Raczej nie narzekam na swojego mechanika i nie sądzę aby się nie znał. Robię u niego samochody od kilku lat, połowa mojej rodziny przyjeżdża do gościa z Warszawy więc coś w tym jest. Problem jest zdiagnozowany, wczoraj cały dzień maglowali mi auto (nie mówimy tylko o diagnostyce komputerowej), krok po kroku każdy element sprawdzali. Cewki i świeczki są nowe, ale na wszelki wypadek też je sprawdzili, uszczelki pod pokrywami wymieniali jakieś 2,3 miesiące temu. Sondy są w porządku, choć przewiduje że jedną niedługo będzie trzeba wymienić. Komputer też ok, ale stoją 4 wtryski i koniec. Zamówiłem nowe i jutro montują.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •