Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ pozostale] projekt przyczepy

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    [ pozostale] projekt przyczepy

    Chodzi mi po głowie pewien pomysł ostatnio widziałem ciekawa przyczepke do samochodu.
    Była zrobiona z tyłu citroena 2cv i właśnie do takiego citroena była robiona.
    Wymyśliłem sobie że może by zrobić coś takiego do mojej 7er . Mam karoserie i myśle że dało by rade coś z tym zrobić. Ale rodzi sie pare pytań
    1 Czy to wszystko da sie zrobić w taki sposób żeby puzniej bez problemu ja zarejestrować ?
    2 Jak miała by wyglądać?
    3 Czy zostawić szybe , czy obciać poniżej lini szyby ?

    Jednak najwazniejsze jest pyt 1 ,bo jesli nic z tego ,to nie warto sie wcale za to zabierać. Po co robić skoro nie można by z tego korzystać.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    O ile wiem przyczep, które są zrobione własnoręcznie nie można już rejestrować.

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Jak to już czyli ogólnie było można? Musze sie dowiedzieć jak to wygląda z przepisami

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Jak to już czyli ogólnie było można? Musze sie dowiedzieć jak to wygląda z przepisami
    Kiedyś można było rejestrować bez problemu. Ale z tego co wiem to teraz nie można.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A jako "SAM" się nie da?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Ostatnia znana mi sprawa tego typu - którą wykonywał sąsiad, polegała na rejestracji "robionej" przyczepy z tabliczkami znamionowymi z ramy przyczepy, która była wcześniej normalnie dopuszczona do ruchu i miała przypisany papier.

    Zakładając że wykonasz taki sam zabieg, musisz wykazać się sprytem przy pierwszym przeglądzie, wykazując że to co poskładałeś ma podobne parametry do tego z czego pochodzą tabliczka i papier.

    Jak na moją bardzo niewielką wiedzę to w przypadku robionej przyczepy z nadwozia samonośnego (a o takiej jest mowa na początku tematu) to raczej nie będzie to możliwe.
    Przykład który podałem dotyczył przyczepy z ramą, która została przerobiona.
    Jeśli się myle to mnie poprawcie ;D
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Kolega wyżej dobrze pisze. Przyczepa musi być wykonana przez zakład którego przyczepy zostaną dopuszczone do ruchu. Musi posiadać tabliczki itd. Można spróbować odkupić od kogoś zarejestrowana przyczepę i taka użytkowac legalnie-ponoć jest to możliwe. Musisz poczytać przepisy i popytać najlepiej w wydziale komunikacji.

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    hmm czyli cos jabym na ramie zwyklej przyczepki posadził karoserie z 7er to bez sensu.
    ja chce wykorzystac orginalne tylne zawieszenie w jakis sposob ,,dyszel,, połaczyc z reszta budy i cos w tym stylu mialo by to byc.
    sprubuje jeszcze w ten sposob , pogadam z znajomym pracuje w firmie produkujacej przyczepy.
    czy dało by rade zeby powiedzmy on w firmie przygotował to jako przyczepe

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    16
    BMW
    e32 750 i
    Skąd
    ielcz-laskowice
    koledzy przyczepa nie musi posiadac zadnych oznaczen po zrobieniu przyczepki udajemy sie na przeglad i tam diagnosta wystawia zaswiadczenie o dopuszczeniu do ruchu z tym zaswiadczeniem udajemy sie do starostwa i dostajemy zgode na nadanie numeru ramy zostajemy skierowani na stacje z uprawnieniami na nadanie numerow po tej operacji przyczepka zostaje zarejestrowana jako sam .Kazdy diagnosta ci to powinien potwierdzic . JA tak rejestrowalem swoja przyczepke jakies pol roku temu. pozdrowienia

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez alpa2
    koledzy przyczepa nie musi posiadac zadnych oznaczen po zrobieniu przyczepki udajemy sie na przeglad i tam diagnosta wystawia zaswiadczenie o dopuszczeniu do ruchu z tym zaswiadczeniem udajemy sie do starostwa i dostajemy zgode na nadanie numeru ramy zostajemy skierowani na stacje z uprawnieniami na nadanie numerow po tej operacji przyczepka zostaje zarejestrowana jako sam .Kazdy diagnosta ci to powinien potwierdzic . JA tak rejestrowalem swoja przyczepke jakies pol roku temu. pozdrowienia
    Sam ta przyczepę robiles od podstaw? Może jakieś zdjęcia?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •