Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: kierownica m-power

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska

    kierownica m-power

    witam ponownie po dlugiej przerwie ;) nie pisalem bo nie maialem autka bo utopilem w lipcu swoja bunie teraz gdy zmartwychwstala (co prawda nie po 3 dniach hehehe) mam pare unowoczesnien ale z jednym mam problem. moze bedziecie mi umieli pomoc. zakupilem kierownice mpower z e39 stan sredni ale nie w tym problem. po podlaczeniu kiery zaczely sie problemy tzn podswietlenie klawiszy funkcyjnuch dziala klawisze tempomatu nie klakson tak i zamyka i otwiera mi obieg wewnetrzny :razz: juz przy podlaczaniu zauwazylem odmienne kolory kabli ale wtyczka pasowala idealnie. myslalem ze w e39 inna wiazka i dlatego. pytanie brzmi czy ktos wie jak to obejsc ewentualnie co podmienic ze starej kiery zeby dzialalo. thx

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Może być ogólnie 'zonk' bo jak koledzy już pisali na forum, to kiera musi być przedliftowa jak masz auto przed liftem i poliftowa jeżeli po lifcie (czy jest od E38 czy E39 to już nie ma znaczenia). A tak jak pisałeś, że kolory kabelków się nie zgadzają, to mi się nasuwa jedno, że źle dobrałeś kierownice (patrz wyżej). Zapytaj się jeszcze 'sylwekk-a', on więcej grzebie w kabelkach.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Z podobnym problemem spotkałem się już w jednym aucie (też 730i). Ponieważ Twoje auto pochodzi z początku produkcji, przypuszczam, że konieczna będzie zmiana modułu MFL (sterownik multifunkcji). Skoro działa Ci podświetlenie to znaczy, że zasilanie jest poprawne.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Z podobnym problemem spotkałem się już w jednym aucie (też 730i). Ponieważ Twoje auto pochodzi z początku produkcji, przypuszczam, że konieczna będzie zmiana modułu MFL (sterownik multifunkcji). Skoro działa Ci podświetlenie to znaczy, że zasilanie jest poprawne.
    A nie mówiłem, że grzebie w kabelkach :D :D :D :D :D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    sterownik ten znajduje sie w kierze tak ? czy na aucie??

  6. #6
    W kierownicy są tylko przełączniki. Sterownik jest "na samochodzie".

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    sylwek nie chce marudzic alee hahaha gdzie tego szukac? to raz a dwa czy jak wepne nowy sterownik to pasuja wtyczki i czy reszta bedzie dzialac?

  8. #8
    Sterownik zobaczysz, jak zdemontujesz schowek po lewej stronie kierownicy. Wtyczka wg WDS nie uległa zmianie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    jak jeszcze wszystko ruszy masz u mnie dobrego wiskacza ;) z e39 podejdzie ten sterownik ?

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez _michaś_
    z e39 podejdzie ten sterownik ?
    Głowy nie dam, ale na 99% ruszy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •