Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: wywaliło sporo błędów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa

    wywaliło sporo błędów

    Jak w temacie, po podłączeniu pod carsoft, najpierw się cieszyłem, że wreszcie mam co podłączyć(po tylu latach czekania jest wreszcie siódemka), żeby sprawdzić program a jak już zadziałała komunikacja to mina nieco zrzedła.
    Po pierwsze silnik, to raczej drobiazg skoro błędy są niezdefiniowane(albo może to niedoskonałość oprogramowania): 203-not defined, 201-not defined.
    Po drugie skrzynia, tu powiedzmy spodziewałem się coś zobaczyć bo trochę "pomiałkuje" na jedynce: 29-not defined, 42-output rotation speed signal and stall speed singnal(no input or incorrect engine speed information, verify the cable between the egs control unit pin 14 and 42 to speed sensors, also sensors).
    No i jeszcze pierdoły typu instrument cluster 8c, 90, d7 i elektryka 15, f85, 1, 63, 3.
    Teraz pytanie do fachowców, czy mam wierzyć opisom komunikatów i samym kodom carsoftu czy jeszcze zweryfikować to innymi tabelami tudzież zainstalować inny program, a może zresetować i poczekać czy wrócą?
    pzdr

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Teraz pytanie do fachowców, czy mam wierzyć opisom komunikatów i samym kodom carsoftu czy jeszcze zweryfikować to innymi tabelami tudzież zainstalować inny program, a może zresetować i poczekać czy wrócą?
    pzdr
    Jeżeli ktoś naprawiał auto w serwisie, a nie na szrocie, czy kowala, to zakładam że stare błędy były by skasowane. Mogłeś od razu pokusić się o ich skasowanie i wtedy po kolejnym odpaleniu auta i ponownym podłączeniu wiedział byś, czy są "aktualne". Poza tym z tego co się orientuje poważnych błędów nie da się usunąć, bez uprzedniego usunięcia usterki - błędy stałe. Jeśli chodzi o kody błędów, to użyj opcji SZUKAJ, a na pewno znajdziesz jakieś odpowiedzi. Najbardziej martwią mnie te błędy skrzyni i jej "nie typowe" zachowanie. Nie chcę Cię straszyć, ale remonty asb liczy się nie w setkach, a w tysiącach. Dlatego też nie do końca rozumiem, czym się sugerowałeś, kupując samochód z podejrzaną skrzynią.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    ginspirations ma rację. silnik to pryszcz, nie tak łatwo go zresztą zajechać. Ale skrzynia musi być w idealnym stanie bo to jest robota dla chirurga. Podjedź do ASO, niech Ci powiedzą o co chodzi i co to za błędy. Uważam że się taka kontrola zwróci.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Podjedź do ASO, niech Ci powiedzą o co chodzi i co to za błędy. Uważam że się taka kontrola zwróci.
    Z pewnością... Osobiście nie oddał bym swojego auta na jakikolwiek przegląd, czy tym bardziej remont ASB, do przypadkowego warsztatu. Odradzam ogłoszenia "znawców", naprawiających "każdy typ skrzyni automatycznej". Poza tym naprawdę nie oszczędzaj i nie zwlekaj z naprawą skrzyni, bo może się okazać, że zajeździsz ją na śmierć i "zmiłuj się Panie Boże" nie wystarczy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za odzew! to nie moja pierwsza skrzynia automatyczna, remont też kiedyś przeszedłem więc to dla mnie nie jakiś szok. Jak ktoś się boi usterki automatu to powinien jeździć manualem. To co jest nowe to fakt, że samochód z tamtych lat tyle o sobie potrfafi powiedzieć, no ale to m.in.po to kupiłem 7-kę.
    Oczekuję raczej odzewu osoby, która miała coś takiego u siebie i poradzi mi np.czy zajżec tam samemu, czy np.dostęp do elektrozaworu będzie po zdjeciu miski itp.
    Zapisałem te błędy i jak tylko autko znajdzie się w moim garażu za Waszą radą kasuję usterki na początek. Zadzwonię też do jedynego fachowca od skrzyń, któremu ufam, zobaczymy co powie nt.tych błędów.
    pzdr

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    667-444-081 Piotrek, powiedz że z BMW7 klub polska :) Znam gościa i możesz się z nim skonsultować w sprawie skrzyni. Robi +/-30km na południe od lublina

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Ostatnia wymiana oleju w skrzyni była w ******** firmie chwalonej na tutejszym forum ale nie mam pojęcia czy oni rutynowo podłączają przy tej usłudze do kompa. Jako że było to już ze dwa lata temu to skasuję te błędy i zobaczymy czy wrócą. Jeszcze prosiłbym o odpowiedź Tych, co znają powyższa firmę czy napewno oni leją olej w/g specyfikacji bo coś mi się wydaje, że do mojej skrzyni idzie ten oryginalny Bmw a w książce serwisowej nie wpisali co zostało wlane. No i czy zawsze wymieniają filtr. W przypadku braku pewności będę musiał przynajmniej miskę zdjąć i zorientować się naocznie co i jak.
    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •