Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Ksiązka serwisowa bmw e38

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Ksiązka serwisowa bmw e38

    Dziś przez przypadek znalazłem :

    http://www.ceneo.pl/3763492s

    http://krainaksiazek.pl/ksiegarnia,m...837615318.html

    Coś czego nigdzie nie można było znaleźć.

    Może kupimy i zrobimy ksero? :-)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Tylko kto mi to przetlumaczy na polski ;(

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Leon740i
    Tylko kto mi to przetlumaczy na polski ;(
    To fakt jest to problem bo język użyty w tego typu publikacji będzie bardzo techniczny, choć sądzę że dużo rzeczy można sobie przetłumaczyć samemu .

    Książka ma 1300 stron i dotyczy tylko silników V8 i V12 więc na pewno jest to ogromna ilość informacji o naszych autach .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    O ile ogólnie zna się dobrze angielski to niema problemu, dochodzi trochę nowych słówek technicznych które się ciągle powtarzają i wszystko staje się jasne. Strasznie droga ta książka więc pomysł ze zrzuta i skanowaniem dobry, bym się pisał chyba :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez javor
    O ile ogólnie zna się dobrze angielski to niema problemu, dochodzi trochę nowych słówek technicznych które się ciągle powtarzają i wszystko staje się jasne. Strasznie droga ta książka więc pomysł ze zrzuta i skanowaniem dobry, bym się pisał chyba :)
    Ja myślę że moglibyśmy się zrzucić na taką książeczkę, z samej ciekawości chciałbym zobaczyć jak to wygląda .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja bym na miejscu użytkowników e38 zrobił pospolite ruszenie - zrobić listę - kto jest chętny - ustalić kwotę do zrzutki, przelew na konto - kupić, zeskanować i wrzucić na serwer - myślę, że wielu posiadaczom e38 by się to przydało.


    Język w Bentleyu np do e32 czy e34 jest prosty - wszystko jest opisane tak, że z podstawową znajomością angielskiego mozna sobie poradzić.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    No właśnie xsilver, zastanawia mnie ta cisza odnośnie książki serwisowej, kiedyś ktoś gdzieś pytał a teraz nagle nikomu nie jest potrzebna, chyba wszyscy serwisują swoje 7er - takie mam uczucie, temat gdzieś zaginał.

    Może cena za wysoka? Nie sądzę ok 400 zł za 1300 stron obszernej wiedzy to nie wiele .

    Może w końcu byśmy coś z tym ruszyli, bynajmniej posiadacze V8? Chociaż nie wierzę że nie ma tam nic przydatnego dla posiadaczy R6 albo Diesla, wkońcu to 7er.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Książka traktuje o dwóch opcjach silnikowych. Pytanie, czy zawiera informacje o ASB (często skrzynie są pomijane w tego typu opracowaniach). Cóż więcej może być ciekawego w książce poza opisem demontażu i montażu silnika? Cała reszta mechanizmów jest prosta i dobrze widoczna. Myślę, że stąd niskie zainteresowanie tą publikacją.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Książka traktuje o dwóch opcjach silnikowych. Pytanie, czy zawiera informacje o ASB (często skrzynie są pomijane w tego typu opracowaniach). Cóż więcej może być ciekawego w książce poza opisem demontażu i montażu silnika? Cała reszta mechanizmów jest prosta i dobrze widoczna. Myślę, że stąd niskie zainteresowanie tą publikacją.

    http://www.themotorbookstore.com/9780837615318.html
    http://www.bentleypublishers.com/bmw...ir-Manual.html

    Tu znalazłem troszkę taniej . I chyba jest ASB . Co do prostoty całej reszty mechanizmów to można by polemizować.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    SYLWEKK - proszę Cię, jak nie wiesz o czym piszesz to się nie wypowiadaj. Gdyby wszystko było takie proste, to każdy z was by swoje e38 serwisował sam, a wiekszość oddaje do mechaników.


    Bentley (przynajmniej te które widziałem) zawierają dokładny opis wszystkich układów samochodu - silniki (często łącznie z remontem kapitalnym) . skrzynie biegów, elektronikę i elektrykę (w tym także abs), zawieszenie, układ hamulcowy, nadwozie , wnętrze itp oraz wszystkie schematy elektryczne. Jest tam sporo przydatnych informacji, dzięki którym wiele rzeczy można zrobić samemu. A wystarczy, że jedną naprawę przeprowadzimy sami (bez oddania do mechanika) i taka książka może się zwrócić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •