Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektronika] M62B35 temp. silnika [wskazanie ,milimetr poz

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    [ elektronika] M62B35 temp. silnika [wskazanie ,milimetr poz

    Panowie jaki może być powód wskazania na podpięciu kopa pod sprawdzenie---108,2 stopnie C* temp. płynu chłodzącego,zmieniałem ,cewki,sondy łapie mi błędy,kiedyś czułem swąd plastiku jakby na przewodzie prądowym, czyżby coś nie stykało na łączeniach[kostkach] lub zwierało poza łączeniami ,odstawiam auto do warsztatu z jakim skutkiem naprawy nie wiem,druga sonda budzi"" się póżniej niż pierwsza,auto oczywiście na sekwencji Dream XXI, raz idzie dobrze raz żle,sam nie wiem co robić , może ma ktoś z formuowiczów podobną instalkę w buni...proszę o każdą podpowiedż...[[[ dodam ,że po skasowaniu błędów zamiata nie żle,30 km. przejechałem w niezłym stylu co będzie jutro???]]] pzdr... :/..... .... na forum LPG ktoś się wypowiedział ,że temp. silnika w lato oscyluje na podpięciu kompa między 104-108 *C,czyli zbytnio tym głowy sobie nie zawracać...?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Ten swąd plastiku do ze zmiennej regulacji korekcji termostatu. Tak sie dzieje jak pada jego zmienna charakterystyka . Sprawdz w rejestrze sterownika powinien być odpowiedni błąd.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ok. dzięki ale powiedz mi czy coś już padło,czy jakaś część do wymiany?,nie jestem elektronikiem i nic mi to nie mówi,mechanikowi powiem ,że coś takiego może zaistnieć,ale głównie chodzi o to czy coś padło czy nie...pzdr.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Ech........SPRAWDZ TERMOSTAT

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Tak to fachowo napisałeś ,zmienna regulacja...itd. ,że pomyślałem sobie nic ,tylko coś padło poważnego,poza tym na forum LPG mówiono mi pisałem kilka postów wcześniej ,że przy tych silnikach takie temp. płynu nie są złe,już teraz zgłupiałem całkiem...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Widziałem kilka razy jak pada grzałka termostatu. Efekt dymu i zapach spalonego plasiku. U mnie jest aktualnie uwalony. Też trzyma temperature w górnym zakresie. Jak jeździsz spokojnie to nie bierz do głowy. Przyjdzie gorące lato będzie sie chciało poszarżować trzeba bedzie wymienić. 200zł w aso.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    A widzisz teraz już wiem,dzięks...pzdr... :), wnioskuje ,że sam tego nie wymieniałeś?,ciekawe czy jest przy tym dużo pracy,czy trzeba płyn wypuszczać z układu czy uzupełnić,sorry ,ze cie tak za język ciągnę,może masz jakiś poglądowy rysunek w temacie ,do tej pory miałem inne całkiem silniki,teraz od nie dawna uczę się V8...pzdr... :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Wymiana 30min. Bez problemu zrobisz sam. Znajdziesz . Płyn trzeba spuścić, przynajmniej część do wysokiści pompy wodnej. Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •