Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: Pasy bezpieczeństwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki

    Pasy bezpieczeństwa

    O tym czemu warto zapinać pasy bezpieczeństwa...

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=player_embedded[/youtube]

    ...ja tam jednak i tak bardziej cenię wygodę niżeli najbardziej wzniosłe argumenty na rzecz sznura mocującego mnie do fotela. Wierzę również w swoje niebywałe szczęście że w chwili X dane będzie mi wyfrunąć z auta, byle nie pod nie...

    ale filmik fajny/wzruszający :razz: :]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Nie zapinaj dalej. Oni też jechali 7emka ale nie mieli pasów, wylecieli przez szybkę ale mieli troche mało szczęścia bo trafili na ściane blachy :


    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...41758.html?i=1
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Filmik fajnie zrobiony.


    A i ja lubię być przytulany, a w aucie ... kurcze mam wyrobiony taki nawyk, że już chyba nie potrafię jeździć bez pasów.
    Jak wsiądę pierwsze po przekręceniu kluczyka to zapinam pasy, nie zapięty nawet jako pasażer źle się czuję (jak żartował mój dziadek: "ciele musi być uwiązane" ;D ).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    heh ;) nie będę wdawał w się argumentowanie "za" i "przeciw" - wolność wyboru, ot co. Ja czuję się wygodniej, a przez to i lepiej mi się prowadzi, gdy jadę "bez". Na motorze śmigam i również się do niego nie przywiązuję sznurami - a na tej zabawce zderzenie z czymkolwiek może być ostatnim wspomnieniem. Równie dobrze można rozwinąć dyskusję tak na temat zasadności pasów jak poduszek bezpieczeństwa VS np. + pasy lub +foteliki dla dzieci, lub kołkowania drzwi podczas przejeżdżania przez getto w USA....
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja tam nie mam nic przeciwko pasom, nie wygodnie mi jak nie mam ich zapiętych :) ale zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego nakazują kierowcy je zapinać? Rozumiem że kierowca odpowiada za pasażerów, za ich bezpieczna podróż i oni powinni mieć pasy. Ale jak ktoś by miał gdzieś swoje życie to dostanie za to mandat bo państwo tak sobie życzy :?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Panowie, proszę się nie nakręcać. Wiele głów już dyskutowało na temat zasadności lub nie zapinania. Ja sam nie pamiętam o zapinaniu. Moje osobiste zdanie jest takie, że obowiązek zapinania pasów został wprowadzony tylko po to, aby móc wystawić mandat za niedostosowanie się (a najżałośniejsza jest argumentacja, że to w trosce o moje życie). To samo dotyczy obowiązku jazdy na światłach w dzień. Niestety, regulacje prawne stanowią w powyższych tematach jednoznacznie i z tym polemizować za bardzo nie można.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Więc tak:

    Nie można powiedzieć że pasy nie ratują życia i nie zmniejszają obrażeń?

    Fakt zdarzają sie sytuacje gdzie uwięziona osoba przez pasy spłone w aucie lub nie może się z niego wydostać ( przypadki jednostkowe ale są sam taki znam, na szczęście osoba przeżyła ).

    Podam też przypadek mojego kolegi z bmw e34 który dzięki pasą nie miał żadnych obrażen wewnętrznych bo przygwozdziły go do fotela ( wypadek pokazywałem na forum ).


    Jeśli w 95 przypadkach na 100 ratują życie i zmniejszają obrażenia to sprawa jest bezdyskusyjna. Ma to też odbicie w kosztach leczenia delikwenta który nie miał zapiętych pasów a teraz jest kaleką do końca życia bo żarcie dostaje przez słomkę i Państwo ( my podatnicy na niego łożymy ).

    Mi samemu pasy też uratowały życie pewnie gdyby nie one to wyleciałbym przez szybę a to już tylko loteria co dalej.

    Motocykl? To całkiem inna sprawa i jej nie porównujmy. A Wy oczywiście szukacie dziury w całym że pasy są po to żeby mandaty wlepiać. Prosta sprawa zapinaj nie będziesz miał mandatów.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Ale jak ktoś by miał gdzieś swoje życie to dostanie za to mandat bo państwo tak sobie życzy :?
    pewnie powinienem się ugryźć w język - ale ja właśnie dlatego że wcale nie jestem przekonany o zasadności stosowania pasów względem bezpieczeństwa jazdy... i wypadku(?)... zwykle ich nie zapinam - aczkolwiek zdarza mi się, kiedy np. ktoś o to mnie poprosi a jestem w jego aucie.

    Prościej mówiąc - prędzej uwierzę że życie uratuje mi brak pasów niżeli ich zapięcie. Każdy kto zginie w wypadku jest napiętnowany z góry "bo nie zapiął pasów". Znaczna część tak komentujących nawet nie czyta treści artykułu i/lub nie zna okoliczności zdarzenia - ale wiedzą że to przez brak pasów, "bo inaczej nie uderzyłby głową w szybę" -- "..a w którą szybę uderzył jeśli wolno zapytać?" ... zresztą kierownica w wielu pojazdach autopodobnych jak Renault etc. raczej dobije w klatkę a pas nie zatrzyma przed tym.

    Przypadki że "wypadł z auta i zginął" można mnożyć tak samo jak te przeciwne... Choćby moi znajomi którzy wypadli z drogi (brawura + zbyt duża prędkość) - jeden został w pojeździe, reszta wysiadła (nikt nie wypadł!). Starali się pomóc temu jednemu bo pas się zakleszczył i trzymał go mocno... za mocno. A gdyby tak trzeba było wówczas szybko oddalić się od auta - np. płomienie itp.? Równie dobrze można zripostować a co by było gdyby czołowo strzelili w ścianę... lub spadli do wąwozu....

    Nie mam nic przeciwko zapinaniu pasów - zwyczajnie jest mi to niewygodne :razz:
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Więc tak:
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Prosta sprawa zapinaj nie będziesz miał mandatów
    ergo: nie dyskutuj...???

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Fakt zdarzają sie sytuacje gdzie uwięziona osoba przez pasy spłone w aucie lub nie może się z niego wydostać ( przypadki jednostkowe ale są sam taki znam, na szczęście osoba przeżyła ).
    Rozumiem że w Twoim rozumieniu to jest m.in. owe pozostałe 5/100 przypadków?

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Ma to też odbicie w kosztach leczenia delikwenta który nie miał zapiętych pasów a teraz jest kaleką do końca życia bo żarcie dostaje przez słomkę i Państwo ( my podatnicy na niego łożymy ).
    Hola..!? w jakich kosztach? Wypadek to wypadek - winny nie jest ten co nie zapina pasów - bo nie zwiększa to zagrożenia, a ten co powoduje wypadek przez np. niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków drogowych (choćby gdy debil testuje przyczepność kół na oblodzonej drodze będąc rozpędzonym do 120km/h - ostatnio był tak przypadek).

    Równie dobrze można byłoby idąc tym tokiem rozumowania odmówić leczenia potrąconemu przechodniowi - bo miał na sobie wyłącznie odzienie... a gdzie jakieś nakolanniki? Przecież pieszy RÓWNIEŻ jest uczestnikiem RUCHU DROGOWEGO.

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Mi samemu pasy też uratowały życie pewnie gdyby nie one to wyleciałbym przez szybę a to już tylko loteria co dalej.
    Ja sam nie miałem okazji wyfrunąć z auta ani solidnie się zderzyć... zbyt cenię swoje maszyny... chociaż na motorze kraksy mi się zdarzały... Jednak wracając do tematu: Twój przypadek jest kolejnym do puli "za"... ot, tylko tyle.

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Motocykl? To całkiem inna sprawa i jej nie porównujmy. A Wy oczywiście szukacie dziury w całym że pasy są po to żeby mandaty wlepiać. .
    Czemu nie porównujmy? Czy jako uczestnik ruchu tak przejęty stanem zdrowia innych kierowców i osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych nie zależy Ci również na zdrowiu motocyklistów? Przynajmniej w kategorii podniesionych kosztów leczenia, bo. np. dojdzie amputacja kończyn lub trepanacja czaszki (ta jest najczęstsza... pomimo stosowania kasków).

    Reasumując - jeżeli argumentem na "za" mają być koszty leczenia to ja proponuję zlikwidować pasy bezpieczeństwa, kaski dla motocyklistów, a w samochodach montować kolce naprzeciw kierowcy i pasażerów. Po co? Wówczas w czasie wypadku nastąpi natychmiastowa eutanazja i zmniejszy to ryzyko ponoszenia kosztów na leczenie.

    Pogrzeb ~5.000 PLN... a leczenie? Znacznie więcej... więc?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Bez sensu jest dyskusja nad tym, czy lepiej się rozj***ć w pasach, czy bez. Najlepiej jest nie mieć takiego doświadczenia... :D

    Wkur***jące jest to, że masz obowiązek zapinania pasów, zakładania kasku, włączania świateł itp, itd. a to powoduje, reakcje przekory.... każdy powinien mieć wybór, a to że zapnie pasy, założy kask, czy włączy światła, powinno być następstwem odpowiedniej argumentacji i przekonania samego siebie, że robi się to dla własnego, lub innych bezpieczeństwa

    ps.
    nie zapinam pasów, ale jeżdżę na światłach (to mój wybór), kask niestety muszę zakładać bo bym się nie wypłacił ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •