Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: odklejona podsufitka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    24
    BMW
    e 38 730i
    Skąd
    Białystok

    odklejona podsufitka

    poprzedni właściciel, mojej 7er, chciał ją jak najlepiej zaprezentować przed sprzedaża i poddał auto praniu tapicerki, jednak troche mu to nie wyszlo i odkleiła sie prawie cała podsufitka :razz: panowie powiedzcie jak mozna ją wyjąc z auta i czy jest to konieczne, zeby ją dokleić ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    prosze bardzo kolego

    demontaż podsufitki


    myślę że bez zdjęcia nic nie zrobisz.... i w ogóle to nie wiem jak to isę mocuje.
    http://forum.7er.pl/alcantara-vt8883.htm tu post kolegi na temat podsufitki zapytaj jak to zrobił.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Post

    Panowie, odświeżając watek.

    Mam szklany szyberdach. Na rogu zasuwy pod szubą odkleja mi się powoli materiał (podwija się na rogu przy ręcznym rozsuwaniu/zasuwaniu). Szykuję się do demontażu podsufitki i przy okazji do jej wyczyszczenia i mam pytanie czy na pewno tak się do tego zabrać czy jest opcja wyciągnięcia tylko tej zasuwy, aby na szybko przykleić materiał w rogu?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Żeby mieć dobry dostęp, będziesz musiał zdjąć podsufitke. Możesz ją jeszcze delikatnie opuścić w dół odkręcajac śrubki przy szybru i spinki na słupkach. Ale wydaje mi się ze lepiej zdjąć całą i zrobić to raz a dobrze

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Niestety dotknął mnie też problem zwisającej podsufitki w mojej 750 il...byłem u kogoś kto zajmuje się BMW e38 i podobno nie ma sensu jej przyklejać ponownie ponieważ przez ruda gąbkę pomiędzy dachem a podsufitką i tak za jakiś czas się ona odklei....podobno lepiej zakupić używaną i wmontować....czy powyższe stwierdzenie jest zgodne z prawda?...czy może jednak da się spokojnie podkleić??

  6. #6
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Za dużo roboty.Pod gąbką jest jeszcze czarna gąbka bezpośrednio przyklejona do skorupy.Razem to niezły szlam.Zawsze można obszyć lub poflokować.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Najlepiej to zdjąć i dać do tapicera do obicia nowym materiałem. Alcantarę można spokojnie kupić za niewygórowaną kwotę. Święty spokój na lata bo używkę kupisz i też cholera wie co to jest i ile wytrzyma. U mnie wyglądała IDEALNIE, nic kompletnie się z nią nie działo aż nagle jednego dnia wsiadam do auta a ona całkowicie odklejona od szyberdachu po tylną szybę wielki baldachim :P I mam zamiar oddać ją do tapicera.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Ja ostatnio dawałem do obicia nowym materiałem do tapicera na czarno wszystko sufit,szyber dach i słupki efekt jest super a koszt woził 200zł

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    79
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez 100szczesny Zobacz posta
    Ja ostatnio dawałem do obicia nowym materiałem do tapicera na czarno wszystko sufit,szyber dach i słupki efekt jest super a koszt woził 200zł
    a co z elementami plastikowymi typu prowadnice pasów, słoneczniki, lampki itp

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Czy ktoś z Was obszywał podsufitkę alcantarą? Jaki był cały koszt obszycia podsufitki?...tapicer krzyknął mi za wszystko łacznie z alcantarą ok 1500 zł ...wg niego metr alcantary kosztuje 400 zł...co Wy na to?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •