Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: [ zawieszenie] łaczniki stablizatora tyl??

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Czyli temat ktory zalozlem nie jest wcale taki bezsensowny. Tak mi sie wydawalo ze tego nie mam. Ostatnio w warsztacie moj kolega mial e39 2,8 na podnosniku ktora miala ten stabilizator i wlasnie to dalo mi do myslenia ze u mnie tego nie ma. Troche to rzeczywiscie bezsensowne .

    Teraz suche fakty:

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...44&hg=33&fg=30 - tu nie widac stabilizatora ani jego koncowek

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ilizer_rear-2/ tu on jest

    http://allegro.pl/item876118497_zawi...728i_740d.html na tych fotach tez go nie widac.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Jak to nie ma, popatrz dobrze na rysunki amoryzacji tylnej osi w realoem. Nie tu szukałeś.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    O tym czy jest stabilizator tylnej osi, czy go nie ma nie dowiemy sie po numerze vin w realoem.com

    U mnie tez powinien byc ( DK66345 ) a fizycznie nie było go od nowosci. Z mojego doswiadczenia wiem, ze zdecydowana wiekszosc E38 go nie posiada. Wkurzające jest to tym bardziej, ze jesli fabrycznie go nie było to jest sporo zachodu aby go domontowac.

    Nie rozumiem takich oszczednosci. Dla mnie to kpina ze strony BMW.

  4. #14
    Oczywiście że temat nie jest bez sensu :)

    Faktycznie stabilizator tylny występował w longach (wszystkich - włącznie z 728i ;)) i w pakiecie na złe drogi.

    Czy we wszystkich 750i - nie wiem :/

    Wózki z tylnym stabilizatorem faktycznie sa pewniejsze, ale sporo zachodu trzeba żeby zmienić.

    Tomar prawdę pisze :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Co w ogole daje pakiet na zle drogi? Słyszalem to kilka razy, a nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia (czy czesci sa lepsze, wytrzymalsze, to widac ze daja gratis stabilizator w E38). Bede wdzieczny za wyjasnienie :)

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Jeszcze pytanie z mojej strony: Czy (a jeśli tak, to jak) do szczegółowej listy wyposażenia w książce serwisowej był wpisywany pakiet na złe drogi? Lub czy po rozkodowaniu VINu będzie stosowna adnotacja o nim?

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Czy (a jeśli tak, to jak) do szczegółowej listy wyposażenia w książce serwisowej był wpisywany pakiet na złe drogi?
    Tak - był.

    I jesli taki pakiet jest, to rozkodowanie VIN jednoznacznie da odpowiedź
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Czy (a jeśli tak, to jak) do szczegółowej listy wyposażenia w książce serwisowej był wpisywany pakiet na złe drogi?
    Tak - był.

    I jesli taki pakiet jest, to rozkodowanie VIN jednoznacznie da odpowiedź
    A co on w sobie ma, konkretnie? Mam pakiet i czym mam sie cieszyc?

  9. #19
    Temat dotyczy E38 ale i w E65 jest podobnie.

    Jest stabilizator z tyłu, inne sprężyny i amortyzatory. Nieco wyższy prześwit a wszystko się składa na inne opcje w ustawianiu geometrii. Urzadzenie pyta się jakie zawieszenie (właśnie na złe drogi) i chodzi o prześwit

    Pewnie jest również grubszy stabilizator ale tego nie sprawdzałem :)

    Czy cieszyć się?

    Chyba tak. Na pewno nie zaszkodzi
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    http://allegro.pl/item888219887_bmw_...r.html#gallery

    Tutaj tył od 750 gdzie widać stabilizator. Pytanie czy żeby go założyć dodatkowo trzeba zmieniać cały "wózek" czy nasze auta sa przystosowane i wystarczy tylko go dołożyć? Tak mi się wydaje że chyba u siebie nie widziałem miejsca na włożenie tego stablizatora?

    Sylwek czy jeśli po rozkodowaniu Vin okaże się że auto miało ten pakiet a w rzeczywistości go nie ma to czy można rościć pretensję oficjalnie do BMW Polska? Może więcej z nas będzie miało ten problem to wspólnie napiszemy petycje i najedziemy główną siedzibę BMW Polska naszymi 7emkami z napisem " Domagamy się pakietu na tragiczne drogi. zrobiono nas w konia" !!!! :hah: :D
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •