Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Wibracje podczas hamowania?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    BMW
    mm
    Skąd
    nn

    Wibracje podczas hamowania?

    Witam serdecznie,mam taki problem,jade z predkoscia ok.80km,przyhamowywuje auto zaczyna lekko sciagac w lewa strone,pojawiaja sie drgania na kierownicy bardzo intensywne,gdy wcisne mocniej pedal auto ladnie hamuje,czytalem na forum o krzywych tarczach,o nie dzialajacym tloczku,poprzedni wlasciciel powiedzial ze niedawno byly wymieniane tarcze i klocki,co myslicie,w czym moze byc przyczyna?Dzisiaj jechalem w trasie i jest to bardzo wyczuwalne i niebezpieczne,myslalem jeszcze o niewywazonych kolach ale raczej czulbym bicie nie przy hamowaniu a raczej przy jakis predkosciach,czekam na Wasza pomoc,pozdrawiam

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Klocki, tarcze - coś się kończy albo nawet oba elementy ;) Miałem to samo...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    BMW
    mm
    Skąd
    nn
    podobno tarcze i klocki byly niedawno wymieniane...

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    No to tarcza się skrzywiła
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    ja zwrócił bym uwagę na tarcze, jakiej firmy bo możliwe że się zwichrowały np. od wjechania w kałużę na rozgrzanych tarczach

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    BMW
    mm
    Skąd
    nn
    jutro juz prawdopodobnie bede wiedzial,jade na podnosnik i wszystko bedziemy badac,oczywiscie zdam relacje co jak,pozdrawiam

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez seba136
    podobno tarcze i klocki byly niedawno wymieniane...
    Podobno to Francuzi żaby i ślimaki jedzą, ale nie wierzysz w to przecież, no nie? ;) A mówiąc poważnie - sprawdź. Ja miałem identyczne objawy i już sam nie wiem, czy to były klocki czy tarcze, bo okazało się, że trzeba wymienić i to i to. Poprzedni właściciel zrobił zworę na czujniku klocków i komunikat nie wyskoczył tylko wytarły się kompletnie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    BMW
    mm
    Skąd
    nn
    no wlasnie,mogl przeciez powiedziec ze trzeba wymienic,nie lubie takich sytuacji,jak ja sprzedawalem auto to sie martwilem ze nikt nie kupi bo mialem polamane zaczepy od atrapy,ale coz nie zostaje nic innego jak powoli zaczac poznawac wlasny samochod...a z drugiej strony moj blad bo nie przejechalem sie osobiscie,wtedy na pewno bym to wyczul ale teraz to juz po ptokach...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja kiedyś zmieniłem tarcze + klocki na nowe - po pierwszym hamowaniu na autostradzie ze 180/h tarcze się pokrzywiły i były do wyrzucenia (oczywiście gwarancji nie uznano - pozostała sprawa sądowa ale nie miałem czasu za tym biegać - już nie pamiętam jakiej były firmy ale chyba Lucasa).


    Kupiłem nowe tarcze w aso i klocki textara - i od 3 lat spokój .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    I co się dziwisz że nie uznali Nawet kursant na prawo jazdy wie że jak się klocki i tarcze wymieni to się 180 nie drze i zaraz nie hamuje bo się klocki i tarcze zje.....ą.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •