Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: sensor deszczu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska

    sensor deszczu

    mam pytanie jak moge sprawdzic czy dziala u mnie sensor deszczu i od czego jest ten przelacznik na tym cwaniaku od wlaczania wycieraczek. i co to jest rest bo nie wiem jak go wlaczyc. z gory dziekuje za pomoc.
    P.P.K.K

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Włącz wycieraczki jeden bieg do góry i polej wodą szybę tam gdzie jest lusterko wsteczne-oczywiście od zewnętrznej strony :D - to najprostrzy sposób.
    Co do REST to było to niedawno omawiane. To ogrzewanie postojowe chwilowe-czyli stajesz np w zimie na przejściu kolejowym , wyłączasz silnik i wciskasz REST i leci Ci ciepłe powietrze przez ok 5 minut
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    tylko ze jak tak zrobie to mam czasowki i wycieraczki same sie wlaczaja co jakis czas i od czego jest ten przelacznik na dzwigni wlaczania wycieraczek?
    P.P.K.K

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    To intensywne mycie ... masz drugi mały zbiorniczek z takim "żelem" ...jednorazowe włączenie to kilkusekundowe intensywne zapodanie ze spryskiwaczy ......

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    tylko ze jak tak zrobie to mam czasowki i wycieraczki same sie wlaczaja co jakis czas i od czego jest ten przelacznik na dzwigni wlaczania wycieraczek?
    Jeżeli zaś chodzi ci o ten przełącznik nie na zewnątrz tylko na dzwigni od góry - można nim ustawić częstotliwość pracy wycieraczek: np. jeżeli bedziesz chciał żeby wycieraczki włączały się częściej... najlepiej poprostu pobawić się troszkę i powoli dojdziesz do wszystkiego - ten zewnętrzny już doskonale ci opisano :) ... No oczywiście zakładamy że jednak że masz sensor deszczu (jest to spory czarny kawałek widoczny z zewnątrz na wysokości mocowania lusterka trudno to z czymś pomylić...) i jedno jeszcze w tym 2 pojemniku to nie żel... a koncentrat (jest jeden na cały rok do -25 `C jeżeli wlejesz oryginalny BMW) się leje dokładnie 1litr i na serwisie bmw kosztuje ok.20zł pewnie z powodzeniem można tam zastosować inne koncentraty, których jest coraz więcej na rynku (co do żelu to może być on efektem uszkodzenia pompki (dłuższy czas nic nie pobierane z tego zbiorniczka) lub zatkania takiego małego siteczka na jej końcu łatwo się to demontuje poprostu wyciągasz całą pompkę - jest tylko wciskana - w górę czyścisz sitko też można go zdjąć - można sprawdzić przy okazji czy pracuje i później wciskasz spowrotem na miejsce i po sprawie) pozdro

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    A mnie co doradzicie? Rozladowal mi sie akumulator i czujnik przestal chodzic.Jak ostatnio bylem w Polsce to mi go odblokowano ale teraz ... .Pozostaje tylko serwis i komputer?

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez michal77
    A mnie co doradzicie? Rozladowal mi sie akumulator i czujnik przestal chodzic.Jak ostatnio bylem w Polsce to mi go odblokowano ale teraz ... .Pozostaje tylko serwis i komputer?
    Co do akku... wszystkie "betki" są wrażliwe na zaniki napięcia (zwłaszcza jeżeli powoli spada... jest tu tyle elektroniki że z regóły po takiej akcji trzeba niestety kasować błędy, czasami wszystko samo wraca do norny ale częściej coś "świruje" mnie ostatnio poduchy poodłączało kontrolka po odpaleniu gasła dopiero gdzieś po ok. minucie niby gasnie ale system w zasadzie nie działa do momentu wykasowania błędu) i tak na przyszłość lepiej tego unikać choc sam wiem że nie zawsze się da...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez michal77
    Pozostaje tylko serwis i komputer?

    Niekoniecznie serwis ale komputer ..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Co do akku... wszystkie "betki" są wrażliwe na zaniki napięcia (zwłaszcza jeżeli powoli spada... jest tu tyle elektroniki że z regóły po takiej akcji trzeba niestety kasować błędy, czasami wszystko samo wraca do norny ale częściej coś "świruje" mnie ostatnio poduchy poodłączało kontrolka po odpaleniu gasła dopiero gdzieś po ok. minucie niby gasnie ale system w zasadzie nie działa do momentu wykasowania błędu) i tak na przyszłość lepiej tego unikać choc sam wiem że nie zawsze się da...
    Wytlumacze sie troche.Jestem w trakcie Liht pakieta by Anatol :D a ,ze jestem obuleworeczny zajmuje mi to dosc dlugo.... A wiec komp.Dzieki

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    tylko ze jak tak zrobie to mam czasowki i wycieraczki same sie wlaczaja co jakis czas i od czego jest ten przelacznik na dzwigni wlaczania wycieraczek?
    i jedno jeszcze w tym 2 pojemniku to nie żel... a koncentrat (jest jeden na cały rok do -25 `C jeżeli wlejesz oryginalny BMW) się leje dokładnie 1litr i na serwisie bmw kosztuje ok.20zł pewnie z powodzeniem można tam zastosować inne koncentraty, których jest coraz więcej na rynku (co do żelu to może być on efektem uszkodzenia pompki (dłuższy czas nic nie pobierane z tego zbiorniczka) lub zatkania takiego małego siteczka na jej końcu łatwo się to demontuje poprostu wyciągasz całą pompkę - jest tylko wciskana - w górę czyścisz sitko też można go zdjąć - można sprawdzić przy okazji czy pracuje i później wciskasz spowrotem na miejsce i po sprawie) pozdro
    Napisałem " żel " gdyż chodziło mi o konsystencję a jak prawidłowo wołają na niego "koncentrat" niech i tak będzie .. btw u mnie działa to w należytym porządeczku.. i "koncentrat w żelu" i normalny płyn... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •