Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Auto do użytku codziennego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki

    Auto do użytku codziennego

    Sprzedałem Fiestę, teraz szukam jakiegoś kolejnego autka na dojazdy do pracy... Liczę na to że pomożecie :] Fiesta była niestety zbyt ciasna - 4 osoby siedziały, owszem, ale... jako kierowca wciąż musiałem zwracać uwagę pasażerowi aby przykleił się do drzwi...

    Zatem wymagania względem kolejnego auta:
    * cena mniejsza niż 3.000 PLN
    * szeroko z przodu - nie jak w fieście że zmieniając biegi łokciem zahaczam o oparcie pasażera!..... :razz:
    * szeroko z tyłu - 3 normalnych facetów ma usiąść z tyłu a nie "na zakładkę", czy też "w szachownicę"

    Wyjaśnienie:
    - złe siedzenie z tyłu:
    ---O---
    -O--O-


    - prawidłowe siedzenie z tyłu:
    -OOO-

    * silnik Pb+LPG o pojemności wskazanej nie większej niż 2.0, ale tu okno się przymknie :D
    * buda nieistotna: kombi preferowane

    -------------------
    Moje typy:
    1. Deawoo Espero
    2. Ford Scropio
    3. Mercedes Benz 124 (po '90)
    4. Mazda 626 (gen. 3) [kombi]
    ...?

    Macie jakieś kolejne typy lub rady, sugestie, dotyczące tych wymienionych? A może ma ktoś w tej cenie E32 ze sprawnym 100% silnikiem? :oops:
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #2
    7ka
    Gość
    Audi B4 ;)

  3. #3
    Za mniej niż 3 tys ta B4 to nie będzie w najlepszym stanie. no i z tyłu średnio 3 osoby. Espero porządne auto i za taką kasę na pewno coś znajdziesz. Scorpio to chyba tylko Mk1, bo Mk2 jako tako zadbane to 4-5 tyś. A z Mk1 ciężko o kombi- na allegro kilka sztuk. W124 pancerny, za 3 tyś się coś wyszuka, nawet ostatnio oglądałem pod Krakowem w tej cenie i był na prawdę zadbany. Tylko że wybór 124 jest duży, a większość egzemplarzy jest w stanie takim a nie innym i znalezienie czegoś na chodzie może zająć trochę czasu. Mazda brzmi rozsądnie. 3 generacja to akurat w tych pieniądzach. Gorzej że z tyłu chcesz sadzać trzech chłopa. Bo pierwsze co mi przyszło do głowy to 405 1.9d. Auto nie do zajechania. Silnik może nie jedzie, ale za to też nie pali (i miasto i trasa 4,5-5,5/100km) i jest pancerny. Wnętrze wygodne, ale z tyłu na dłuższą metę to raczej 2 osoby. No i za 2,5-3 tyś kupujesz w bdb stanie. Przy trochę większym budżecie (4-5 tyś) to idealnym rozwiązaniem by był 605 albo Safrane.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Passat b3 kombi.Dużo miejsca,nie psuje się,za tą kasę coś znajdziesz na pewno
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    W124 2.0d :) Mega oszczędne auto nie pieprzysz się z żadnym gazem.Nie ma co się zepsuć.Ojciec mój miał od nowości taką 200D i jeszcze teraz koleś przyjeżdża do ojca do pracy.Na bank ma już przerzucony milion km a na mrozie itd zawsze pali od strzału.Wiadome-demon prędkości to nie jest ale przynajmniej nie zawodne auto.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Też jestem za passatem b3. Jeżeli ma być to auto tylko do przemieszczania się, to polecam również b2 z silnikiem 1.6d spalanie max 6l/100- no chyba że uparty przy tym gazie jesteś to nie ma o czym mówić :) A i najważniejsze że zamkniesz się w tysiaku ;D

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Laguna kupisz wmiare za ok 3tyś, Vento też są w dobrej cenie.Omega, Vectra ale blacha bardzo słabiutka.

  8. #8
    Omege A za 2,5 tyś to kupisz zdrową :D A fura wygodna i przestronna.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    32
    BMW
    BMW e32 730
    Skąd
    Wrocław
    Ja ze swojej strony polecam Forda Sierre.
    Do 2tys powinienes kupic w bdb stanie, miejsca w srodku wystarczajaco, tansza i w zakupie i w eksploatacji od scorpio.
    Polecam szczegolnie 2 silniki - 2.0 DOHC, bardzo milo sie jezdzi, ciagnie od samego dolu, w miescie typu Wroclaw (ciagle stanie w korku) - 10l na 100km
    lub 2.0 OHC, silnik nie do zajechania i bardzo tani w eksploatacji (zdrowy silnik na zamiane za 100zl mozna dostac), spalanie troche wyzsze, moc nizsza (101KM).
    + oczywiscie RWD co dla mnie jest ogromna zaleta.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Wyżej wspomniane audi b4 to auto nie do zajechania. Jedyny problem to komfort podróży. Nie jest najgorszy ALE - np. przednie fotele są lekko pochylone wobec siebię co sprawia, że podczas jazdy czujesz się jak czopek. Z tyłu też trochę mało miejsca - no ale w końcu to nie limuzyna. Silnik 2.0 Benzyna w LPG pali średnio 11 litrów.

    Ja bym proponował coś takiego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •