Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: dziwna prac asilnika , drgania!!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce

    dziwna prac asilnika , drgania!!!!

    Witam , jak nie jedno to drugie !!! Panowie od wczoraj zauwazylem dziwna prace silnika , DRGANIA, przesledzilem juz chyba wszystkie tematy z tym zwiazane i wychodzi z tego wszystkiego , ze trzeba podlaczyc sie pod komputer wszystko ok ale moje pytanie jest takie , skad nagle takie drganie? Chodzi tu o prace silnika na D na N , P cieply silnik nierowno pracuje obroty nie wachluja , moc rowniez jest , powiem szczerze, ze nie wymienialem swiec jeszcze a auto kupilem 2 tygodnie temu i perwsze co przyszlo mi do glowy to wymiana swiec co o tym myslicie, czytalem tez o poduszkach silnika , odma , cewki itd. Prosilbym o jakas porade , tylko nie typu jedz na kompa bo tyle wiem , tylko co mogolo byc przyczyna tak naglej zmiany pracy silnik a i zaznacze ,ze nie bylo mowy o zadnej sportowej czy wari :D ackiej jedzie . :D

  2. #2
    Skoro tak bronisz się przed podłączeniem do komputera, to jedź do wróżki. Na temat drgań silników V8 są tu już referaty. Niestety, przyczyn takiego stanu może być wiele i o nich możesz poczytać na forum. Spróbuj dopasować objawy złej pracy Twojego silnika do już opisanych. I jeszcze taka prośba - uzupełnij profil, żeby coś z niego wynikało. Internet, to dość niejednoznaczna lokalizacja, tak samo jak i 740i nie określa precyzyjnie Twojego pojazdu.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Porada numer 1: nie oszczędzaj bo stracisz 4 razy.
    Porada numer 2: nie pisz ani jednego postu więcej w tym temacie dopóki nie uzupełnisz profilu i nie zdasz nam relacji z tego co wyszło na kompie. Sprawdzić masz błędy (tylko nie DISem) i pracę cylindrów, sond i adaptację LIVE.

    Najoptymistyczniejszy wariant to że rozlała Ci się poduszka i stąd tak nagle się to dzieje. Mogą Ci świece stać w oleju, który własciciel wytarł przed sprzedażą a po 2 tygodniach znów naciekł, może być któryś czujnik poł. wałka, mogła paść cewka, mogły się skończyć swiece (wątpię), mogła się skończyć podpora wału, mogło wydmuchać uszczelkę pod głowicą (nie martw się, raczej mało prawdopodobne), mogła pójść uszczelka pod kolektorem i miliard innych rzeczy.

    Samemu możesz sobie teraz sprawdzić, czy aby nie spadł Ci wężyk podciśnieniowy z tyłu silnika (musisz zdjąć osłonę). Po lewej stronie masz wężyk wetknięty dwoma końcami, może zleciał, po prawej masz zaślepkę, sprawdź czy jest. Jeżeli spadł wężyk będzie ssało lewe powietrze i wszystko jasne.

    Nie wiemy jaki masz silnik, ile sond, vanosy itp...

    Jeżeli diagnostyka komputerowa niczego Ci nie powie, to warto sprawdzić kompresję skoro i tak będziesz wymieniał świece. Na zimnym silniku się sprawdza, w sumie nie ważne ile ma ważne żeby po równo na wszystkich garach.

    Do zobaczenia po kompie <papa>

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Na zimnym silniku się sprawdza, w sumie nie ważne ile ma ważne żeby po równo na wszystkich garach.

    Do zobaczenia po kompie <papa>
    Brawo RockR nie ważne ile ma aby było po równo.

    Czy twoim zdaniem może mieć 5, 6, lub 9 i twierdzisz że jest ok? Bo na każdym jest po 5 albo po 9 ? Sorry ale jak Twój silnik ma na każdym po 9 albo 8 to się nie dziw że się telepie jak dziadek o lasce .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Tak - mnie też mocno zaciekawił post RockR

    Niezłe przemyslenia.

    Najbardziej podabało mi się o podporze wału (mowa o drganiach na P i N), diagnostyka nie DIS em i ta komprecha co ją bitek-bitek wychwycił

    Będę śledził temat. Jak nic :hah:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ale bitek-bitek dowaliłeś do pieca... przecież to oczywiste że nie uwzględniamy takich anomalii jak 9bar kompresji. Czepiacie się panowie z nudów a pożytku z tych postów żadnego. sylwek, czytaj ze zrozumieniem!

    " Chodzi tu o prace silnika na D na N , P cieply silnik nierowno pracuje obroty nie wachluja , moc rowniez jest " Gdzie tu pisze że problem występuje tylko na N i P ??

    Ja mu powiedziałem na co ma zwrócić uwagę a wy mnie łapiecie za słówka. Każdy przytomny mechanik jak zobaczy kompresję 9 będzie wiedział co robić.

    A o moim silniku to się lepiej bitek nie wypowiadaj bo nic pożytecznego do tej pory nie podpowiedziałeś i pojęcia nie masz o czym piszesz. Mój silnik telepawki ma dlatego że cała strona dostaje za dużo paliwa. Więc niska czy wysoka kompresja nie ma tu nic do rzeczy skoro jest równa po obu stronach (i nie 9 tylko 13,5, zaraz może mi napiszecie że to dlatego się telepie że kompresja za niska ).

    A co do DISa to nie polecam nim nieczego sprawdzać bo nie odczytuje on wszystkich błędów tylko wskazuje jakie elementy wg. niego powinno się naprawić lub sprawdzić.

    Jaka pomoc dla naszego Kolegi wynika z waszych postów?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Ja mu powiedziałem na co ma zwrócić uwagę a wy mnie łapiecie za słówka. Każdy przytomny mechanik jak zobaczy kompresję 9 będzie wiedział co robić.

    A o moim silniku to się lepiej bitek nie wypowiadaj bo nic pożytecznego do tej pory nie podpowiedziałeś i pojęcia nie masz o czym piszesz. Mój silnik telepawki ma dlatego że cała strona dostaje za dużo paliwa. Więc niska czy wysoka kompresja nie ma tu nic do rzeczy skoro jest równa po obu stronach (i nie 9 tylko 13,5, zaraz może mi napiszecie że to dlatego się telepie że kompresja za niska ).
    RockR nie o to chodzi że chciałem Ci dowalić do pieca, skoro mówisz żeby czytać ze zrozumieniem to Ty też pisz tak jak trzeba.

    Co do Twojego auta to kiedyś Ci napisałem, co z tego że podłączasz go 1000 razy pod komputer? Możesz robić to i 2000 tysiące razy, najważniejsze jest to żebyś Ty lub ten kto to robi wiedział jak interpretować błędy lub wskazania z odczytu, a z tego co widze to Ty lub ktoś kto Ci robi auto po prostu tego nie wie lub się nie zna. Nie sztuką jest wymienić wszystko co się da a i tak nie znaleźć przyczyny......., wiem że możesz czuć się oburzony że tak Ci piszę ale po prostu znajdź speca który Ci zrobi twoje auto, albo chociaż postawi dobrą diagnoze.

    PS odbiegając od tematu to słyszałem Twój silnik na nagraniu i jeśli ono nie odbiega od rzeczywistości to to jest dramat.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nikt mi nie robi auta, wszystko co do tej pory trzeba było zrobić robiłem sam. A od silnika jeszcze nie znalazłem nikogo kompetentnego.

    bitek, a co powiesz na temat mojej kompresji? bo z tego co pamiętam to chyba Ty pisałes kiedyś że zdrowe silniki mają po 16bar

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Nikt mi nie robi auta, wszystko co do tej pory trzeba było zrobić robiłem sam. A od silnika jeszcze nie znalazłem nikogo kompetentnego.

    bitek, a co powiesz na temat mojej kompresji? bo z tego co pamiętam to chyba Ty pisałes kiedyś że zdrowe silniki mają po 16bar

    Fabryczne parametry to kompresja między 15 a 16 RockR. Co moge powiedzieć o Twojej kompresji? Skoro jeśli jest taka jak mówisz to nie jest zła i jak na 10 letnie auto można powiedzieć że jest ok, ale RockR co ma piernik do wiatraka? Co ma Twoje stukanie do kompresji? Dla mnie niewiele. Jak robiłeś wszystko sam to radze Ci znaleźć dobrego elektronika który zajmie się Twoją 7emką. Dla mnie Twoje stukanie to zajechany Vanos lub całkowicie rozregulowany i co w sumie też oznacza że jest zajechany .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    Widze ,ze tu czesto do chodzi do malych klotni , no ale dzieki za rady.A sylwekk nie broni sie przed podlaczeniem pod komputer i tak musze to zrobic nawet chociaz by z czystej ciekawosci , a moje pytanie bylo skierowane do was Ekspertow , znawcow BMW , bo widze , ze czesto padaj odpowiedz typu "jedz pod kompa" a mysle ,ze nie o to tu chodzi prawda. Jutro jade zobaczyc co sie tam dzieje sprawdze i silnik , bardzo denrwujace mnie stukanie w przedni zawieszeni takze napisz co bylo ! Dzieki jeszcze raz za porady

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •