Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Wątek: Świeżo obszyta kierownica M-Technic + AMG shift paddles:)

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    strasznie dużo jesz na kolację ;P
    czekam z niecierpliwością.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Na początek tworzymy szablon z precyzją 0,0001nm :)

    Na szablonie zaznaczamy żądane miejsca przejścia linii technologicznej (linia zgrzewu? stopu?) i łapiemy wszelkie wymiary od miejsc które wiemy że sa symetryczne. Wszystko po to by łopatki były zamontowane możliwie jak najbardziej symetrycznie. Odrysowujemy linię cięcia.


    Brutalnie tniemy, wyskubujemy obcążkami piankę i wybijamy czymkolwiek dziurę na przewód


    Robimy przymiarkę, ostatnie poprawki i sprawdzamy czy łopatki na pewno są symetryczne

    Czas na wiercenie :F Używamy zwykłego wiertla do metalu, najpierw 1mm, póżniej 3mm i rozwiercamy do 5mm aby była możliwość kasowania błędu (łopatka ustawi się do wycięcia a nie do otworu na śrubę którego nie da się wywiercić idealnie symetrycznie)

    Regulujemy podkładkami długość śruby (gwint 4mm, długość 1,5-2cm)

    Przykręcamy łopateczki :F

    Niestety, kształt kierownicy sprawia że nie sposób uniknąć szpary, można by ją zalepić jakimś materiałem plastelinopdobnym ale nie ma sensu, bo tam i tak nigdy się nie zagląda.

    Najważniejszy cel osiągnięty, łopatki są niemal idealnie symetryczne, choć zależnie od oświetlenia ludzkie oko przekłamuje rzeczywiste odległości i wydaje się czasem że jedna jest niżej lub wyżej.



    Thanks for watchin' :)

    Tradycyjnie już rano będą lepsze fotki!

    W następnym odcinku, podłączenie łopatek do ASB, ale najpierw taśma :x

    Jak Wam się to widzi?

  3. #23
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Elegancko to wygląda wzystko:) Podłączyłeś już pod skrzynie czy czekasz z tym do rana? Aha i miałem jeszcze wcześniej zapytać gdzie dostałeś łopatki ? :)

    Gratuluje efektu !

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    88
    No w Niedziele na spocie myślałem że to nie wypali jak zobaczyłem je na żywo ale widzę ze prace idą do przodu :]

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Elegancko co do tych szpar ja bym to poprawił jak? podniósł bym miękki materiał do góry a między metalem a pianką uzupełnił jakiś tworzywem i by ładnie dolegało .

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez 7-mka
    Elegancko co do tych szpar ja bym to poprawił jak? podniósł bym miękki materiał do góry a między metalem a pianką uzupełnił jakiś tworzywem i by ładnie dolegało .
    Dobry pomysł! Tylko ta pianka jest cholernie sztywna, w zębach jej pogryźć nie można a co dopiero unieść do góry. W dodatku po jednej stronie nie ma metalu ale to akurat od dołu. Czyli przynajmniej z góry nie będzie może szpary. Pokombinuję jeszcze dzisiaj i pokażę efekty jak skończę.

    PS. Natalka wyskakuj z felg ;D

    Zdjęcia dzienne:




    Nie śmaić się z choinki :D to rozwiązanie tymczasowe (potrzeba wyprać dywaniki:/)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Kawał dobrej roboty! Gartuluję.

    ps. Fajnie masz tam w środku, kurde też chce bananowy środek :D

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Dechę, tunel i cały spod w tej kolorystyce już masz jeśli chcesz :D Fotele też możesz mieć komforty bo albo włożę kontur albo sobie te na wiosnę odświeżę bo już brudne ;) na podłogę chętnie się zamienię czarną, a boczki to za grosze sprzedają (40zł bodaj) :) Przekładka - bagatela, w gratisie i z przyjemnością :)

    MOD: RockR - to jest OT. Proszę trzymać się tematu a sprawy z nim niezwiązane załatwiać poprzez PW.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Elegancko to wygląda wzystko:) Podłączyłeś już pod skrzynie czy czekasz z tym do rana? Aha i miałem jeszcze wcześniej zapytać gdzie dostałeś łopatki ? :)

    Gratuluje efektu !
    Sorry za zwłokę, poradziłem sobie z tą szparą. Jak skończę drugą stronę zapodam fotki :D

    Chyba z 5 kompletow ma facet który obszywa kierownice + 2 komplety czarnych, takich mniejszych. Niestety trzeba zwrocić uwagę na stan, bo nie wiedzieć czemu walają się luze po pudełku z jakąś ziemią na dnie i bywają porysowane lub zabrudzone w środku.

    Numer do gościa macie powyżej :) Cena wg. mnie b. atrakcyjna (ok 50zł, ja kupowałem od niego drugi komplet dla znajomka to zaplaciłem za Kierownicę, mieszek i łopatki 200)

    A w taki sposób niweluje się szparę spowodowaną wyprofilowaniem kiery :)




    Tak, to wykałaczki! :F Zawsze ceniłem proste rozwiązania:)


    Instalacja gotowa do założenia, masy podciągnięte, kolory jeszcze wolne z konieczności (nie ma grzanej taśmy na rynku wtórnym).



    Taki jest efekt:



    A gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda taśma:


    Nie wierzcie w dziwne opowieści że to element "nierozbieralny"

    Zastanawiam się teraz czy dałoby radę nakleić na jedną stronę tej taśmy 2 ścieżki np. z cewek lub po prostu kilku żył z kabelka? w tej chwili taśma obraca się 5 razy do osiągnięcia skrajnych pozycji.

    W następnej fotorelacji zaprezentuję jak odświeżyć przyciski kierownicy, u mnie jak widać na zdjęciach wybłyszczane z obdrapaną miejscami warstwą lakieru. Jutro powinienem skończyć już wszystkie prace i kierownica wraca do auta :)

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Kawał dobrej roboty :medit:
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    W następnej fotorelacji zaprezentuję jak odświeżyć przyciski kierownicy, u mnie jak widać na zdjęciach wybłyszczane z obdrapaną miejscami warstwą lakieru. Jutro powinienem skończyć już wszystkie prace i kierownica wraca do auta :)
    A na to czekam najbardziej, bo też mam odrapane i przydałoby się je odświeżyć..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •