Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Amortyzatory-dziwna sprawa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Amortyzatory-dziwna sprawa

    Panowie czy na dużym mrozie dzieje się coś z amortyzatorami? Ostatnio gdy jechałem w temp. -16 zauważyłem coś dziwnego w swoim aucie. Zupełnie jakbym nie miał amortyzatorów w samochodzie z jednej strony. Wystarczyła maleńka nierówność na drodze a czułem jakbym wpadł na wysoki krawężnik. Jakbym taczką jechał :/ Miałem wrażenie że amortyzator przestał działać, zamarzł czy Bóg wie co. Czy niska temperatura ma wpływ na amortyzatory? A może mi któryś po prostu padł, olej wyciekł czy coś?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    miałem tak nie raz tyle ,że nie w e38 .Amortyzatory ci lekko przymarzły ,troche cieplej sie zrobi i wszystko powinno wrócić do normy ...Przynajmniej u mnie tak było nie raz :P
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  3. #3
    Pewnie masz amorki olejowe. Zdarza się coś takiego, jak opisujesz.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak są w złej kondycji to tak może być przy niższych temperaturach,podobnie jest z amorami maski np :)

  5. #5
    Jak to z olejem i tym podobnymi cieczami. Postoją trochę na mrozie to gęstnieją
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Normalka - nie bierz do głowy :)

    Poczekaj na dodatnią temperaturę ,a wszystko wróci do normy :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Elvis - u mnie amorki maski też szwankują na dużym mrozie bo maska zamiast być nieruchoma powoli się zamyka tak jakby właśnie nie trzymały. Nigdy do swoich amortyzatorów nie zaglądałem ale z tego co napisaliście można wywnioskować że mam olejowe. Rozumiem że z gazowymi nie ma tego problemu na mrozach?
    Z dwojga złego dobrze że przymarzły bo jak będzie ciepło to wszystko wróci do normy. Gorzej gdyby mi walnął któryś z nich. Dobre amorki tanie nie są :/
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Ale jest jeszcze taka mozliwosc ze sa mocno zuzyte . Wtedy wewnatrz skrapla sie woda i podczas niskich temperatur zamarza. Kiedys w ten sposob zlamalem!!! amortyzator.
    W tej chwili jak wlacze EDC to mam takie objawy. A amorki sa suche. Czekam na wyzsze temperatury. Sprawdz cz masz suche rury i pret. Jak sa zaolejone, to amory niezywe.(((
    RobRoy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •