Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: zawieszenie cos stuka ale co???!!!! maglownica?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce

    zawieszenie cos stuka ale co???!!!! maglownica?

    Mam maly problem mam nadzieje , ze maly otoz wymienilem zawieszenie na nowe stabilizatory laczniki głowny drazek srodkowy , nie ruszalem amortyzatorów.Ostatnio zauwazylem , ze cos stuka mechanik stwierdzil ,ze to maglownica ze trzeba usunac luz poprzez dokrecenie sruby . Poczytalem torche postow na ten temat ale nie widzi mi sie zeby cos kombinowac przy maglu poniewaz zauwazylem , ze sa rozne opinie typu kierownica ciezko chodzi , jest to zabieg krotko trwaly, rowniez slyszalem o regeneracji maglownicy tez rozne opinie na ten temat . Niektorzy wymienili drazek kierowniczy i pomoglo moze ktos mam jakis pomysl jak zlikwidowac stuki w zawieszeniu , co zrobic zeby bylo dobrze ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    w E38 chyba nie było maglownicy było chyba servotronic jak sie myle to mnie poprawcie
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    kiedyś robiłem regeneracje maglownicy w innym samochodzie , i nie bylem zbytnio zadowolony...kiedyś tak mialem ze cos pukało i długo szukalem przyczyny i okazało sie ze to amortyzatory..najlepiej jedz do porządnego mechanika ktory ci sprawdzi luzy ,a nie poszarpie szarpakiem i powie ze ok....

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    bylem na szarpakach i wyszlo prawie po 70% amortyzatorów, mechanika mam naprawde dobrego i chodzi mi o to , ze jesli wyjdzie ,ze maglownica to co wtedy robic ? A czy jest mozliwosc ,ze to drazek kierowniczy(krzyżak czy cos takiego?)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Kiedys kumpel mial 60% amortyzatory ,a jeździć sie nie dalo ja nie wierze w te maszynki mozlie ze jakiś krzyżak trzeba sprawidzic luz na nich ktos trzyma krzyżak, a drugi szarpie kierownica jesli maglownica zależy od ciebie czy regeneracja, ale musi byc naprawdę dobry zakład albo używka....jesli wierzysz mechanikowi to raczej by nie przeoczył drążków...ja osobisie regenerowalem magiel ale nie bylem zachwycony....

  6. #6
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Ja z kolei wymieniłem prawie całe przednie zawieszenie , wściekły że stuka dalej na małych poprzecznych nierównościach pojechałem do innego mechaniora , po 5 minutach oględzin auta na podnośniku zlokalizowali stukanie , ponoć jest to częsty problem w naszych autach stukają klocki hamulcowe przodu coś tam się wyrabia i tak jest .....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    no ja wykluczam klocki bo jestem swiezo po wymianie przod, tyl.Denerwuje mnie to,ze nie jestem pewny co to jest ,choc mechanik powiedzial luzy na maglownicy , ale jescze sprobuje z tym drazekiem jak to nie pomoze to tedy trzeba zabrac sie za magiel :razz:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    ja bym jeszcze obstawiał amortyzatory ,wiem ze ciezko uwierzyć w stukanie .ale na swoim przykładzie wiem ze to możliwe , ale jesli mechanik stwierdzi ze sa luzy na maglownicy to jednak bedzie bardziej prawdopodobne....

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    NIe regulujcie luzów na maglownicy jakimis śrubami itp.. jak piszą na tym forum bo sobie rozpieprzycie tylko maglownicę!

    Na maglownicy u mnie jest luz już na ok 3 palce obrotu i to na kierce M-Technic więc spory. Jak bedzie cieplej kupię używkę bo one się najbardziej kalkulują (no chyba że ma się pecha :D)

    Ja miałem (podobno) przed zakupem zrobiony drążek środkowy i łączniki stabilizatorów a i mnie coś stuka z prawej strony. Dzialo się to już wcześniej z lewej strony jak miałem zapieczony tloczek i chyba to klocek latał już nie pamiętam dokładnie. Teraz to samo jest z prawej. Ale Ty bobas masz 740 więc masz te bardziej niezawodne dwutłoczkowe zaciski... Pewnie sprawdzałeś jak chodzą. W wakacje robilem przegląd i na szarpakach wyszło 75% i 80%.

    U mnie wali tylko jak jadę bardzo powoli i są jakieś doły. wkurzające...


    PS. Servotronik to była opcja :/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    wiem ze czasem niewielkie luzy w maglownicy sie kasują same (nie wiem jak jest w bmw) ale jesli luzy sa juz duze not o albo nowa , uzywana albo regeneracja....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •