Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jazda na lancuchach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    Jazda na lancuchach

    Wiatm. Czy ma ktos z was jakies doswiadczenie jazdy na lancuchach? Jakies skutki uboczne? Myslalem o takich zwyklych bo potrzebne mi poprostu na dojazd do posesji okolo 1km a zaspy jedna na drugiej :D

    http://allegro.pl/item891142157_lanc..._15_16_17.html
    728i

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jak chcesz kupić łańcuch - ważne jest sposób i czas zakładania, więc dobrze jest móc najpierw przymierzyć i założyć.

    Te tańsze łańcuchy często mają to do siebie, że się trudno je zakłada i naciąga, przez co w uzytkowaniu sprawiaja czasem problemy (jak jest za luźny, bo ciężko napiąć, to potem sie przykleszczy i trudno zdjąć).

    A co do użytkowania, to warto stosować jak masz śnieg na całej nawierzchni - wtedy skutecznie pomaga i nie niszczy zawieszenia.

    Jak będziesz nadużywał łańcuchów (za dużo jazdy na twardym, też na kawałkach asfaltu), to zawieszenie będzie nadmiernie cierpiało.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Tak ja sporo jeździłem na łańcuchach .
    Pamiętaj że po przejechaniu kilku dziesięciu metrów sprawdź jak są napięte , nawet jak piszą że się same naciągają.
    I nie próbuj mielić kołami , bo to się może skończyć zile. Łańcuch potrafi pęknąć a wtedy Może na rozrabiać .
    Jak zakończysz jazdę to wyczyść i spryskaj je WD 40. wtedy nie zardzewieją.
    Jak widziałem z linka to jest to ten tańszy produkt więc weź poprawkę na jakość , i dbaj o to a by były naciągnięte !!
    I nie jeździj na nich po czarnym szybko ci się pozrywają . A tak po za tym to fajna zabawa na ubitym śniegu czy lodzie.
    Tylko jak masz opuszczone auto to sprawdź czy się zmieszczą !!
    Życzę dobrego użytkowania.

  4. #4
    Poza tym z doświadczenia wiem, że te najtańsze łańcuchy lubią pękać. Nawet jak się jeździe powoli, ostrożnie i bez mielenia. No i łatwość montażu pozostawia sporo do życzenia.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Porządne firmowe same się "dociągają" i nie trzeba już tego sprawdzać.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Porządne firmowe same się "dociągają" i nie trzeba już tego sprawdzać.
    xsilver - profilaktyka nie zaszkodzi, ale i tak się z Tobą zgadzam.

    Jak wyżej napisałem, te najtańsze łańcuchy często sprawiają psikusy i są trudne w obsłudze, no ale jak kogoś nie stać na takie za 400-600pln, to zawsze lepsze te na pozór kiepskie, niż żadne.

    W sumie to znam ślusarza, co kiedyś robił u siebie na warsztacie łańcuchy do auta - wyglądały dość ...kiepsko, ale dawały radę w trudnych warunkach i to w [połączeniu z letnimi gumami.

    Gorzej że co niektórzy jeździli na nich na śniegu i na asfalcie
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Właśnie na TVN Turbo pokazali test czegoś takiego :)
    Zwane jest to opaską śniegową lub syntetycznym łańcuchem śniegowym :)
    Na testach wyszło dobrze. Łatwy montaż, skuteczność i możliwość jazdy po czarnym asfalcie z prędkością do 50 czy 60 km/h to na pewno duże atuty nowości na rynku

    http://www.moto.allegro.pl/item90985...e_snow_go.html

    Testowali dokładnie te na Allegro są jeszcze jakieś tańsze ale z opisów wynikało, że nie tylko cena jest niższa ale przede wszystkim jakość i skuteczność.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •