Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: długie poranne kręcenie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze

    długie poranne kręcenie

    problem jest nastepujacy: rano musze dlugo krecic zanim zapali za 2 czasami 3 razy. pochodzi chwile w granicach 1000 obrotów i zgaśnie. Odzywa mi sie z prawej strony przekaznik pompy chyba(jeczy jakby sie konczyl ;) ). Czy przyczyna moze byc np regulator cisnienia paliwa czy ewentualnie ten przekaźnik bo swieca mam nówki sztuki, cewki wporzadku, listwa paliwowa byla wymieniona na jesieni i bylo ok. Mam instalacje gazowa Prinsa ale wczesniej takich problemów nie mialem. Zaznaczam ze problem sie zaczął od czasu jeczenia tego przekaznika z prawej strony

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez studentgrzes
    eczy jakby sie konczyl ;)
    Może to wymienić wystarczy ?
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    tylko nie wiem jaki wpływ moze miec przekaznik pompy na zapalanie auta o ile to on wlasnie jeczy. Ale spróbuje skołowac drugi przekaźnik i sprawdzic moze rzeczywiscie pomoze

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    kolego a filtr paliwa wymieniony, jak zapchany to tez paliwa nie przepuści, ale z drugiej strony nie powinno brakowac paliwa w układzie chyba ze gdzieś ucieka, a pompa z rana musi dopompowac aby nabić układ.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Może też być uszkodzony regulator ciśnienia paliwa.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    filterki paliwa(bo u mnie sa 2) maja nachulane moze z 10 tys moze nawet i to nie. ja tez podejrzewam ze moze to byc wina regulatora cisnienia bo symptomy na to wskazuja

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A mam pytanie jeszcze.Samochód jest na Bp czy na LPG?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Grzegorzu - piszesz że masz świeże świece.

    Więc nie wiem jakie to ma znaczenie, ale jak ja u siebie wymieniłem świece (dedykowane do m60 - wymieniłem na takie same jak były), to przez pewien czas (nie wiem, tydzień, może 2) auto przestało mi palić z pierwszego kopa, tyko chwilę musiałem poczekać.

    A potem samo wróciło do "normy" i teraz nawet na mrozie w ciągu ok. 2-4sek. zaskakuje. Nie wiem - może świece potrzebują się przepalić :/ ;D .
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    niestety zanim wymieniłem swiece bylo to samo wiec swiece odpadaja napewno. Auto jest z Instalacja Prinsa ale wczesniej nie mialem takich sytuacji z odpalaniem

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź
    U mnie sytuacja jest podobna, jak auto postoi cała noc to rano muszę ją dłużej pokręcić i dopiero zapala. Jak samochód jest nagrzany bądź już jeżdżony to zapala od razu. Mnie się wydaję że to wina pompy paliwa. Podpowiedzcie jak sprawdzić czy to przypadkiem nie jest wina regulatora ciśnienia?
    ex 735i 89'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •