Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Stukanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw

    Stukanie

    Witam!
    Panowie coś mi puka między skrzynią a silnikiem, wjeżdżałem na kanał więc na pewno w tym miejscu puka. Czy to może być koło dwumasowe lub jakieś łożysko? jak ruszam z miejsca autem nie szarpie, jedzie sie normalnie. Jak myślicie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Mi np stuka pod autem na wysokości lewarka skrzyni biegów w moim wypadku jest to tłumik gdyż ten uchwyt jakoś źle trzyma wydech...moze warto sprawdzić wydech...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    ja mam to samo co kolega Konrad ale stuka tylko na mokrym!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw
    Zapomniałem dodać że to stukanie słysze na wolnych obrotach i jest to dokladnie na łączeniu silnika ze skrzynią dlatego wydaje mi się, że może to być koło dwumasowe. Jednak podczas jazdy żadnego stukania nie słysze i wszystko chodzi i pracuje w miare normalnie. Wydech raczej to nie jest. Podjade do mechanika to może coś powie konkretnego.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    może jakaś osłona sie poluzowała i dostaje wibracji najlepiej wejdź pod auto zobacz czy wszystko dobrze jest dokręcone poszarp tu i tam....moze cos sie ujawni...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Podlacze sie do tematu u mnie tez slychac na laczeniu skrzyni ale nazwalbym to bardziej chrobotaniem gdy zimna dostanie troche temperatury i juz jest ok.
    728i

  7. #7
    Chrobotanie często dobiega z konwertera, ale trzeba to sprawdzić

    Natomiast ciekawe jest to stukanie na łączeniu silnika i skrzyni. To trzeba osłuchać jak stuka z jaka częstotliwością i czy jest to ciężki stuk, bo może się okazać że albo masz strasznie rozwalone koło dwumasowe (brawo za opis w avatarze!!) albo jest kłopot z luzem na panewce/sworzniu tłoka :/

    Oby nie. Sprawdzałeś dokładnie na kanale np. stetoskopem?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    wroclaw
    Ja mam skrzynie manual więc chyba u mnie konwerter nie wystepuje.

    Stetoskopem nie sprawdzalem.
    Stukanie jest regularne, żeby usłyszeć trzeba sie schylić koło przednich drzwi, na kanale dzwieg dobiegal dokladnie na łączeniu skrzyni z silnikiem( ze srodka). Ja bym obstawił koło dwumasowe ale jadąc nie czuje żadnego zużucia, a wiem że koło dwumasowe objawia sie szarpaniem przy ruszania jak i gaszeniu itd. u mnie nic takiego nie wystepuje. Na zimnym czy na ciepłym jest to samo, przejechalem juz jakies 1,5tys km od czasu kiedy zaczeło to wystepowac i jest ciągle tak samo.

    Mam pytanie czy koło dwumasowe jest takie same w automacie jak i w manualu od modelu 740i.?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    koledzy podepnę się do tematu dziś nagle zaczęło stukać i u mnie, stuka coś pod samochodem :) na zimnym jak zapalam.... na ciepłym silniku nie :) stukanie to słychać jak siedzę w samochodzie to pod popielniczką - lewarkiem biegów (centralnie) samochó jeździ normalnie nic nie zauważyłem w jeździe. podpowie ktoś co to może być? czy to wydech?

    Byłem dziś na kanale okazało się że mam urwany jeden hak tylniego wydechu, usterka usunięta a stukanie na zimnym dalej zostało, pomoże ktoś co to może być? :)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez kojaker
    czy koło dwumasowe jest takie same w automacie jak i w manualu od modelu 740i.?
    NIE - to są zupełnie różne rozwiązania. A automacie nie ma koła dwumasowego a zwykłe i na dodatek chude ;) Odpowiadając na pytanie - są różne
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •