Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zakatowali silnik m60 zgodnie z prawem!!!

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa

    Zakatowali silnik m60 zgodnie z prawem!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=3SXA1...layer_embedded

    Amerykanie wprowadzili ustawę nakazującą niszczenie sprawnych silników w bardziej paliwożernych samochodach, gdy takie trafią na złom. Ma to na celu uniemożliwienie ponownego wykorzystania silnika, lub jego części do napraw innych silników. A wszystko po to aby zechęcić społeczeństwo do przesiadki na bardziej ekologiczne auta. W szczególnie kłopotliwej sytuacji stawia to mniej zamożnych amerykanów oraz właścicieli starszych klasycznych samochodów, do których nie są już produkowane części zamienne.
    Cała procedura jest ściśle uregulowana. Z silnika zostaje spuszczony olej, a wlana woda z krzemianem sodu czyli szklanym proszkiem. Następnie jest on uruchamiany i pracuje aż do zatarcia.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    A żeby wybuchł razem z tym samochodem :/ normalnie brak słów...
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wynika z tego jedna sprawa,żeby zakatować V8 to trzeba się mocno postarać.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Uściślijmy może - chodzi tu o niszczenie silników w autach zezłomowanych w ramach programu Car Allowance Rebate System (znany jako "Cash for Clunkers").

    To taki socjalistyczny pomysł amerykańskiej administracji żeby "rozruszać" gospodarkę poprzez rządowe dopłaty do nowych samochodów - pod warunkiem że zezłomuje się stary.

    Oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia jest to czysty nonsens - tak jakby zakładać, że społeczeństwo się wzbogaci, jeżeli zaczniemy masowo wybijać okna :hah:. Co innego sytuacja dealerów samochodów - ci z pewnością zacierali rączki.

    Program kosztował 3 miliardy dolków i trwał od 1 lipca 2009 do 24 sierpnia 2009.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jakby na to nie patrzeć, dla mnie jest to z pewnych względów uzasadniona bzdura ;D

    Kolega ze studiów pracujący w Warszawie, kupił`sobie rok temu fiata pande z silnikiem 1.2 z LPG.

    Jemu na trasie (jak twierdzi) auto pali 10.5-11 L,
    a w mojej znacznie cięższej e32 silnik m60 b30 pali na trasie ok. 11 L, ;D ;D ;D a i u mnie w trasie przyjemność z jazdy się zaczyna na prędkościach, przy których u Zbyszka już wszystko trzeszczy ;D
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nie mogę na to patrzeć. Normalnie aż za serce ściska jak się takie coś widzi :/ Nie miałbym sumienia zrobić czegoś takiego nawet za kasę. Chyba mam zbyt duży sentyment nie tak do BMW jak do całej motoryzacji. Jestem na NIE
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Uściślijmy może - chodzi tu o niszczenie silników w autach zezłomowanych w ramach programu Car Allowance Rebate System (znany jako "Cash for Clunkers").
    Poczytałem komentarze pod tym i innymi filmikami o podobnej tematyce i faktycznie chodzi o ten program dopłat, więc było to całkowicie dobrowolne i zależało tylko od woli właściciela. Jeden "miłośnik" marki, chyba pod filmikiem o e30 szczycił się, że sam zatrał swój silnik :razz:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Jak dla mnie to debilizm a ekonomia w tym tak wielka ze hoho ;(

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Nie mogę na to patrzeć. Normalnie aż za serce ściska jak się takie coś widzi :/ Nie miałbym sumienia zrobić czegoś takiego nawet za kasę. Chyba mam zbyt duży sentyment nie tak do BMW jak do całej motoryzacji. Jestem na NIE
    i dlatego dałeś taki debilny komentarz do filmu? Człowiek wykonuje tylko swoją prace.

    Poza tym zobacz sobie inne auta jakie tam muszą zniszczyć - ta E34 to poprostu złom w porównaniu do Maserati, 350GMC sierra itd

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Co za nienormalny naród ci amerykanie :razz: Sprzedali by dusze diabłu za 2 dolce. Amerykańskie media nawalają się z hybryd, a teraz sami będą tłuste tyłki w nich wozić. Takie piękne auta, klasyki niszczyć. Co z tego że to są tylko samochody. Równie dobrze można by tak zburzyć koloseum. Przecież to tylko budowla do tego nie kompletna. Fakt auta mają 100x mniejszą wartość historyczną ale jednak coś znaczą. I mówię tu o perełkach których na pewno nie mało tak skończyło :?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •