Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: [mechanika] ZBIORNIK PALIWA WYMIANA

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Dzisiaj z ciekawości zadzwonilem do tutejszego serwisu BMW i zapytałem o cene zbiornika...odpowiedź...11300 koron czyli 6400 zł,natomiast w Niemczech ten sam zbiornik kosztuje 605 Euro...jakby co to popruję do Niemiec na wymiankę i przy okazji odwiedzę Kumpla...ale mam nadzieję,że nie będzie się nic działo z moim zbiornikiem chociaż jest trochę pordzewiały,sprawdziłem.Muszę to jakoś zabezpieczyć.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Niestety bardzo częsta... :/ Już dwa razy zaliczyłem tą przygodę.
    Pozdrawiam

    fm

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Dzisiaj z ciekawości zadzwonilem do tutejszego serwisu BMW i zapytałem o cene zbiornika...odpowiedź...11300 koron czyli 6400 zł,natomiast w Niemczech ten sam zbiornik kosztuje 605 Euro...jakby co to popruję do Niemiec na wymiankę i przy okazji odwiedzę Kumpla...ale mam nadzieję,że nie będzie się nic działo z moim zbiornikiem chociaż jest trochę pordzewiały,sprawdziłem.Muszę to jakoś zabezpieczyć.
    W aso we wrocku ponad 3 koła (3400 albo 3600 chcieli), więc jeśli w Niemieckim aso kosztuje tylko 605 euro.... to po prostu chamstwo i zdzierstwo ;p

    W każdym bądź razie na żywotność zbiornika duży wpływ ma filtr z węglem aktywnym mieszczący się w nadkolu. Odpowiada za odpowietrzenie zbiornika i powoduje krótko mówiąc to, że powietrze jest zasysane i w zbiorniku nie ma próżni. Zatkany - wygina zbiornik "wciąga" dno i naraża go na zmęczenie materiału i padakę.

    Niestety zła wiadomość... w POLSKIM aso ta przyjemność kosztuje ponad 400 pln.
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 09-10-2011 o 09:36

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    A czy zbiornik od 740 Diesel po lifcie jest taki sam jak do 728i ?...numery seryjne sa inne ale na fotkach wygląda identycznie.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    15
    BMW
    740D
    Skąd
    Kwidzyn

    Post

    Witam, odgrzewam kotleta, czy do diesla E38 zakładał któryś z szanownych kolegów zbiornik od benzyny, czy potrzebna jakaś modyfikacja, numery katalogowe wiem inne, - spawanie, regeneracje też mi są znane, ale nie ma to jak zdrowa blacha.
    Ostatnio edytowane przez Czarnyjac ; 04-06-2018 o 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •