Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Chlodzenie skrzyni automatycznej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    Chlodzenie skrzyni automatycznej

    Witam. Panowie mam pytanie czy skrzynia automatyczna dokładnie olej w niej ma chłodzenie gdy na przykład mamy na N i jesteśmy holowani?

    Wiem ze samochodu z automatem nie zaleca sie holowac ale gdy auto jest zapalone to skrzynie wtedy chyba ma chlodzenie??
    728i

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Tutaj nie tyle chodzi o chłodzenie co o samo smarowanie (i jego brak).
    Wiele samochodów z automatem nie ma nawet osobnej chłodnicy skrzyni.
    Tutaj masz ciekawy artykuł wyjaśniający o co chodzi z tym holowaniem automatu.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Raczej nie zdecydowalbym sie na holowanie auta ale chodzi mi na przyklada na odcinku okolo 1 km z palonym silnikiem wajcha na N skrzynia rozgrzna np. w przypadku zakopania sie lub zasp :D
    728i

  4. #4
    Czasem trzeba auto holować i nie ma wyjścia. Jakiś czas temu holowaliśmy auto michal_5000 przez Warszawę, powoli, przy zgaszonym silniku, tryb N i skrzynia przeżyła. Prawda Michał? ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Czasem trzeba auto holować i nie ma wyjścia. Jakiś czas temu holowaliśmy auto michal_5000 przez Warszawę, powoli, przy zgaszonym silniku, tryb N i skrzynia przeżyła. Prawda Michał? ;)
    Dokładnie tak było :)
    Silnik musiał być zgaszony, bo "straciło się" chłodzenie.
    Trasa miała ok. 7-8 km, jechaliśmy b. wolno na Neutralu - no i faktycznie jak dotąd nie widać pogorszenia pracy skrzyni.
    Ale ile więcej by przeżyła, względnie czy nie nastąpiło jakieś cząstkowe zużycie elementów wewnętrznych - tego oczywiście nie ma jak sprawdzić.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Derreg
    ...chodzi mi na przyklad na odcinku okolo 1 km z palonym silnikiem wajcha na N skrzynia rozgrzna
    Odpowiadajac na pytanie:

    Tak - nasze BMW mają chłodnicę oleju a dokładniej wymiennik ciepła olej-woda. Jak zimne to woda najpierw dogrzewa skrzynię.

    Oczywiście różne skrzynie maja rózne wymienniki, ale jest a wydaje sie że o to chodziło :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •