Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Pytanie o zaspy

  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    > Nie ma nic gorszego ja wysokie obroty jak sie gdzieś zakopiemy ,tylko niskie obroty ,tak jak pisałem będę chwalił ASC ,bo nie pozwala nam sie zakopać .
    > Nie wiem jaka jest dla was róznica automat czy manual ? możliwości są takie same w zaspie
    Jeśli startujemy z pozycji zakopanego samochodu, to wysokie obroty nic nie dadzą. Ale jeśli auto jest w ruchu, to ASC może skutecznie sprawić, że auto szybko przestanie w nim być. I dlatego wjeżdżając w kopny śnieg wyłączam ASC, aby mieć na kołach więcej mocy i nie zatrzymać się w środku zaspy. W sumie to samo dotyczy przejazdu przez błota. Oczywiście na czystym lodzie ASC jak najbardziej włączone.

    Różnica pomiędzy manualem a automatem jest dość istotna w ekstremalnych sytuacjach. No chyba, że całkowicie zdajesz się na systemy wspomagające.

  2. #22
    Panowie co tu dużo gadać. Jak jest dużo śniegu to nie ma co liczyć na ASC, automat, manual itp. Trzeba mieć w zanadrzu łopatę/saperkę lub inny podobny funkcjonalnie gadżet :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #23
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    .. np. 2 murzynów w bagażniku do pchania ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #24
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Coboss ,a pomyslałeś ,że jak sobie wyskrobiesz ten "pas" i auto osiądzie na powoziu to nie wyjedziesz ,aż Cie ktoś nie wyciągnie ;D
    Zakładam,ze sobie jaja robisz ;D

  5. #25
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Ale jeśli auto jest w ruchu, to ASC może skutecznie sprawić, że auto szybko przestanie w nim być.
    Nio ;D Ja to drugą zima mam ASC niedziałające i jakoś se radzimy ze srebrem ;D ;D
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Wczorajszy dzien dla mnie byl bogaty, dwa razy siedzialem. Pierwszy raz udalo mi sie wygrzebac ale za 2 to bieda utknelem na amen. W trzy osoby pchalismy i lopata byla, skaczylo sie na duzym ciagniku czuły sprzet :D Pozdrawiam
    728i

  7. #27
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    > Nie ma nic gorszego ja wysokie obroty jak sie gdzieś zakopiemy ,tylko niskie obroty ,tak jak pisałem będę chwalił ASC ,bo nie pozwala nam sie zakopać .
    > Nie wiem jaka jest dla was róznica automat czy manual ? możliwości są takie same w zaspie
    Jeśli startujemy z pozycji zakopanego samochodu, to wysokie obroty nic nie dadzą. Ale jeśli auto jest w ruchu, to ASC może skutecznie sprawić, że auto szybko przestanie w nim być. I dlatego wjeżdżając w kopny śnieg wyłączam ASC, aby mieć na kołach więcej mocy i nie zatrzymać się w środku zaspy. W sumie to samo dotyczy przejazdu przez błota. Oczywiście na czystym lodzie ASC jak najbardziej włączone.

    Różnica pomiędzy manualem a automatem jest dość istotna w ekstremalnych sytuacjach. No chyba, że całkowicie zdajesz się na systemy wspomagające.

    > jest kompletnie na odwrót ,najgorsze jest stracenie przyczepności ,a stracimy ją jak wyłączymy ASC :) moc tylko może nam zaszkodzić :)
    > na lód nie ma metody ,tylko opony z kolcami :)

  8. #28
    Ja ostatnio jak się zakopałem na parkingu to auto zostawiłem na D, wysiadłem i zacząłem pchać, bujać, pchać i tak na zmianę aż w końcu udało mi się je wypchnąć. Tylko potem szybki wskok do środka żeby się zatrzymać ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Coboss ,a pomyslałeś ,że jak sobie wyskrobiesz ten "pas" i auto osiądzie na powoziu to nie wyjedziesz ,aż Cie ktoś nie wyciągnie ;D
    Zakładam,ze sobie jaja robisz ;D
    Elvis z twoich wypowiedzi widac ze nie ma terenu przez ktory bys sie nie przedostal ;)
    728i

  10. #30
    ELVIS, zrobisz jak uważasz. ;)

    Widać, mamy różne doświadczenia w tym temacie. Ja osobiście przeklinam ASC na miękkim podłożu a błogosławię na śliskim ale ubitym. Piszę to na podstawie moich doświadczeń. Fizyki nie oszukasz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •