Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: ŁOPATKI gotowe do kierownicy!

  1. #31
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Można wyciągać wnioski ale wolę mieć pewność, bo zawsze mogę się pomylić a Ty to pewnie WIESZ.
    Tak się składa, że mam manualną skrzynię i proponowane przez Ciebie zmiany nie są z mojego punktu interesujące. ;)

    Dlatego napiszę, że prostymi metodami nie da się zmienić funkcjonalności przycisków. Zawsze pozostają metody "prostackie" (co nie znaczy, że złe) w postaci dociągnięcia dodatkowych kabli.

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No i o to chodziło. Tylko o dociąganiu kabli już jest cała dyskusja a patentów żadnych... :(

    Czy można po prostu podłączyć taśmę od podgrzewanej kierownicy, czy to będzie pasowało do przedliftowej M-Technic? Albo da się w jakis latwy sposób przerobić?

  3. #33
    I tu znów odsyłam do WDS-a. Podgrzewanie kierownicy to wg mnie zły pomysł dla kierownic przed liftem i wczesno-poliftowych. W tych kierownicach grzanie jest transferowane przez ślizgi. W przypadku kierownic poliftowych sprawa ma się lepiej, bo tam dochodzą kabelki przez taśmę. Tyle, że przełożenie przełączników nie jest takie banalne.....

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    Ale się uparliście na te kabelki :D Jak nie idzie kabelkami to może radiowo? kupić pilot z odbiornikiem np od alarmu, centralnego, wciągarki czy coś takiego, rozbebeszyć, trochę kabelków podlutować i będzie śmigać. Pilot nieduży to myślę ze gdzieś w kierownice się zmieści, jedyny minus to że co jakiś czas by trzeba bateryjke wymienić, chyba że pożyczymy sobie prąd z podświetlenia przycisków kierownicy :)

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    grzanie jest transferowane przez ślizgi
    no to jest wiadoma sprawa że przez ślizgi. tutaj nawet fotka:


    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/604838

    i są akurat dwa. Jeden na shift up a drugina schifr down. a mase można złapać z taśmy w kostce na zwijaku od strony kierownicy oczywiście.


    potem obcinamy kabel w "szotce" i lecimy do lewarka.
    ale to już wiadomo z wcześniejszych wpisów.

    a sam zwijak z opcją grzania ori w serwisie 600PLN
    a mpakietowe kiery nie miały.. wiec i tak trzeba rzeżbić

    używana kiera w zależności od stanu od 300 PLN można dować.. ale to 4ramienna i znowu łopatki nie podchodzą jak należy.

    trudna sprawa z przedliftowym autem.
    a radiowo.. sam myślałem nad tym. ale ze mnie noga a nie elektronik.. więc nie umiem tego ogarnąć w jaki sposób będzie można kontrolowac to.. i co z tym impulsami bo jak wciskasz "pilota" to on ciągle nadaje - wysyła impulsy . i za długie przytrzymanie łopatki zmini nam bieg z 1 na 3 np.
    no chyba ze się mylę.

    ----


    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    zły pomysł
    kurcze to znajdz nam jakiś dobry... :)

    MOD: Edytuj posty. Łatwiej się czyta ciągły tekst.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  6. #36
    dzikigrzyb, pisząc "zły pomysł" miałem na myśli, że nie ma połączenia trwałego, tylko poprzez szczotki, które czasem lubią niekontaktować. Jak wcześniej wspomniałem, nie mam skrzyni automatycznej, więc jakby mnie ten "problem" nie dotyczy... ;)

    Pomysł z bezprzewodowym połączeniem jest niegłupi. I wcale nie trzeba tego robić z bateryjką. Wystarczy odpowiednio zasilić pilota choćby napięciem dla multifunkcji.

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    sylwekk możesz nam podpowiedzieć od czego zacząć z tym bezprzewodowym połączeniem? Szukać po sklepach elektronicznych? Czy są jakieś proste układy dla prostych majsterkowiczów które zamykają tylko obwód na zasadzie 0/1? Czy taki układ jest skomplikowany i kto może go wykonać (o ile można domowym nakładem sil i kosztów).

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    wydaje mi się że sterowanie sprzedawane do wyciągarek (takich np do 4x4) mogło by być dobre ale niestety nie piszą na jak długo załączane są przekaźniki więc trzeba by się dopytać. Najlepiej żeby załączało dokładnie na tyle co trzymasz przycisk pilota i nie dłużej. Zwykła centralka do zamka centralnego załącza na 0,7 sekundy co może być zbyt długim czasem ale zależnie od konstrukcji być może wystarczy zmienić kondensatory przy przekaźnikach i po problemie, a może jest to sterowane mikroprocesorowo i wtedy kupa.

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    ale przecie jak przytrzymasz nawet kilak sekund drążek na - lub + to on nie zmieni kilku biegów, musisz drugi raz kliknąć hm?

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    ale przecie jak przytrzymasz nawet kilak sekund drążek na - lub + to on nie zmieni kilku biegów, musisz drugi raz kliknąć hm?
    ok. ale to masz na kliku, a pilot wysyłać może impuls w paczce.. jak alfabet morsa

    impuls/przerwa/impuls/przerwa/impuls i to w czasie jednej sekundy własnie. i wtedy może Ci już przeskoczyć o dwa/trzy biegi.

    jak nagrasz pilota od TV na kamerkę to widać takie impulsy że nie jest jeden ciągły tylko przerywane

    tak mi się to widzi. to nie taki sam sygnał jak czyste "zwarcie" elektryczne.
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •