Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektronika] Silnik M62B35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    [ elektronika] Silnik M62B35

    Panowie prośba co to może się dziać,od jakiegoś czasu ,auto chodzi na 5-6 cylindrów,byłem na kompie u jednego mech. : do wymiany cewki,ok. wymieniłem,w katowicach doszliśmy do wymiany sond,byłem w Mysłowicach u Szymona[ jest słynny w okolicy robi same BM i to dobrze robi bo wiem],auto z warsztatu wyjechało w pełni mocy,zrobiłem autostradą koło 130 km z dość dużą V,wszystko hulało,dojechałem za Tarnów i to samo,qwa załamka,wcześniej dodatkowo zmieniłem czujnik położenia wału,,Szymon tylko tyle powiedział ,że [on nie zajmuje się gazem]dlaczego idzie przewód z sondy [jednej] do kopa gazu,a nie z dwóch czy ktoś może mi w czymś takim pomóc, mrozy ,auto czasem potrzebne total gigant załamka. wiem ,że czasem jak przerwie na parę minut jazdę i coś się zresetuje auto przez chwilę idzie,potem znów padaka . teraz myślę o tej drugiej sondzie,silnik gdera elektronika wariuje ze zmianami biegów, dziś pod górkę w rynku ledwo wyjechałem,potem trochę podgrzałem silnik i jakoś sie do pewnego celu dotłukłem,.szok-please może ktoś się wypowie w temacie ,stanąłem nagle w miejscu...nie wiem co robić...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    A sprawdzałeś czy nie ma przebicia na tych fajkach gumowych od cewki?? może iskra skacze na boki i dla tego na wszystkich nie pracuje

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A te objawy występują tylko na ciepłym silniku i bardziej na gazie niż PB ?


    Jeżeli tak to jest tak jak UZI napisał - moga to być fajki - zmienić albo zakupić coś takiego (jeżeli nie ma pewności, czy to na 100% fajki) - http://www.allegro.pl/item882446052_..._polecamy.html

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Pisałem w kilku pewnie postach o dolegliwościach autka , ale: byłem w Mysłowicach u Szymka,pewnie okoliczni go jarzą,poustawialiśmy wszystko na Pb. po jakimś czasie padaka,zmieniłem sondy na Marelli poszły do reklamacji,za póżno sie "budziły' ,kupiłem Boscha auto też łapało błędy na gazie i potem na kompie Bb , doszliśmy do ładu,siadły wtryski w listwach gazowych,dziś wymieniłem w Firmie Clasicc"" w Krośnie reperaturki i jak na razie hula,zrobiłem 140 km i jest w porządku,myślę ,że wreszcie odpukać będzie dobrze, powiem jeszcze jedno,rury są już srebrne po nowych sondach,a były okopcone,jedna str. świec też była ciemna ,pewnie też przeszło,po sondach Boscha zrobiłem 720 km,i auto spaliło mi o jakieś 2-3 L LPG mniej ,teraz wiem ,że sondy są niezbędne sprawne,ktoś z tego forum pisał o sondach,dzięki za poradę,jeszcze muszę zmienić reda na OMVL do 350 KM[ w Krośnie montują do Lexusów i sprawdzają się super],ma regulację ciś. na zewnątrz,chciałem zmienić zestaw naprawczy w starym ale odradzili ponieważ sam inż. ze stacji mówił ,że potem ciężko wyregulować właśnie ciśnienie,starej gen. do 250Km można na allegro kupić za 225-pln. a nowy do 350 KM kosztuje 380 pln. w serwisie,może ma ktoś namiar na taki na allegro,ja nie wyszukałem owego,ten red co mam pewnie już membrany ma sparciałe więc muszę zmienić na ten lepszy ,auto odżyło jak nie wiem co...pzdr... :papa: Chcę podziękowac wszystkim zaangażowanym w mój problem z autem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •