Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Mruknięcie skrzyni na D..

  1. #1
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Mruknięcie skrzyni na D..

    Witam! Mam pyt. co może być powodem "mruknięcia" skrzyni na zimnym silniku zaraz po odpaleniu i przełączeniu na D (trzymając auto na hamulcu) po zwolnieniu hamulca jak auto zacznie ruszać samo jest cisza..po dodaniu gazu i przyspieszaniu też ok, czasami tylko słychać b.delikatnie przez 1 sek.Jeśli auto zostanie odpalone rano i pochodzi z 1min. to potem jest cisza można dać na D i jest zawsze OK, bez wyjątku.ogólnie czasami w ogóle się to mruknięcie nie pojawia.Biegi zmienia b. płynnie.Problem w e39 ze steptroniciem czyli taka skrzynia jak w e38.wydaje mi się że kiedyś coś podobnego usłyszałem u siebie i nie wiem co to może być :/

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Na Twoim miejscu nie przejmował bym się tym wogóle i nie szukał dziury w całym ...

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    i tak zrobię. Znajomy śmigał tak swoją 5 chyba rok i było ok potem ją sprzedał i co dalej nie mam pojęcia.tylko ciekawiło mnie co może być przyczyną?w końcu to te same skrzynie co w 7er.pozdrawiam!

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    BMW
    ex e38 740iA 94 r ex e38 740iLA 97 r e38 740d Bi-Turbo 2001r
    Skąd
    Ciechocinek
    Podepne sie pod temat skrzyni!!!
    A wiec wczoraj chciałem jechac do sklepu,wsiadam krece,krece i nic,az rozładowałem aku.okazało sie ze na tym mroze zawiesił sie wskaznik od paliwa ale nie o to chodzi.gdy juz dolałem paliwa znowu krece i resztką proadu z aku odpaliła,lecz wyskoczył na chwile getribeprogram,troche sie przestraszyłem wiec szybko zgasiłem jeszcze raz odpaliłem i juz wszystko ok!!! czym mogło byc spowodowane wywalenie tego błędu?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    O ile pamietam ten błąd wywala jak jest slaby aku wystarczy podladowac

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez radosss88
    czym mogło byc spowodowane wywalenie tego błędu?
    Tak jak napisał Leon740i przy niskim napięciu ten błąd bardzo często wyskakuje.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Propo pomrukiwania to mam od kąd pamietam i od kiedy mam swoją 7er, że jak odpalę auto i ruszam to za każdym razem jest mruknięcie ale to już przy prędkości powiedzmy 40km/h. Trwa ułamek sekundy, zawsze dzwięk jednolity i taki sam, występuje tylko podczas pierwszego rozpędzania. Nawt jeśłi stanę i zgaszę silnik na sekundę to po odpaleniu i przy pierwszym rozpędzaniu coś gdzieś mruknie. Szczerze to nie wiem nawet co to i nie jestem w stanie zlokalizować skąd dzwięk dochodzi, jakby gdzieś z tyłu, ale pewności nie mam. Na początku się zastanawiałem co to, teraz jest mi już to obojętne czy mruka czy nie. Nic kompletnie się złego nie działo i nie dzieje. Widać moja 7er poznaje pana i mruczy z rozkoszy :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •