Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektryka] pompa paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ elektryka] pompa paliwa

    koledzy pomocy juz mi rece opadaja...niedawno skonczyła mi sie juz 2 pompa paliwa dodam ze paliwa w baku jest zawsze minimum pół zbiornika wiec niema opcji by sie zacierała, dzis wsadziłem kolejna pompe i tu pojawil sie problem...auto z wielkimi trudami odpaliło lecz reakcja na dodanie gazu była taka, ze obroty zamiast wzrastac to spadały do mw. 200-400 i tak za kazdym razem gdy dodawałem gazu. Podmieniałem 2 przepływki, krokowca, przekażniki i nadal to samo...finałem wszystkiego było to iż silnik zgasł i juz wiecej nieodpalił na benzynie...niedochodzi prąd do pompy, sprawdzałem każdy kabel osobno i nic cisz, bezpieczniki całe przekażniki podmieniane i nadal to samo lecz nurtuje mnie jedno...gdy gasiłem dzis silnik zauważyłem ze po wyłączeniu zapłonu centralka od gazu zapalała sie tzn. wszystkie diody na niej i do tego bzyczała jak by dostawała zwarcia...czy to moze byc przyczyna braku prądu na pompie??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    w zwyklych instalkach raczej nie , nie wiem jak z sekwencją , ale przez zepsutą centralke mozesz nie odpalić na benzynie , ja tak ostatnio miałem

  3. #3
    Sprawdź przede wszystkim jakie ciśnienie masz na listwie wtryskowej

    Może się okazać że po prostu regulator dał ciała a wymiana pomp nic nie da.

    Pomierz ciśnienia i napisz co i jak :)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Kolego "Sylwek7" z chęcią bym pomierzył ale problem w tym ze niedochodzi napięcie na pompe...juz sam niewiem jak do tego podejsc...mam tez immo ale watpie by nagle sie zepsuł to raz a 2 ze on chyba bardziej prąd z zapłonu zabiera niz z pompy
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    a jak sprawdzasz czy pompa chodzi ?, nie wiem jak jest w e32 ale w silnikach m20 napiecie na pompe dochodzi dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem

  6. #6
    Aaaa

    To zmienia postac rzeczy

    Brak zasilania na pompie to juz coś!

    Sprawdź czy z przekaźnika głównego wychodzi zasilanie na tył (przekaźniki w boxie z kompami pod maską) i idź tym tropem. Immobilizer (dokładany) przeważnie odcina właśnie sygnał pompy ale to sprawa indywidualna co kto odetnie przy montażu.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez jabollo
    Kolego "Sylwek7" z chęcią bym pomierzył ale problem w tym ze niedochodzi napięcie na pompe...juz sam niewiem jak do tego podejsc...mam tez immo ale watpie by nagle sie zepsuł to raz a 2 ze on chyba bardziej prąd z zapłonu zabiera niz z pompy
    Jeżeli masz immobilizer nie fabryczny to może być odcięta pompa, zapłon lub rozrusznik, jak komu było łatwiej przy montażu, a większość tych immo ma możliwość odcięćia dwóch obwodów, więc nie wykluczaj tego ustrojstwa tak szybko. Warto to sprawdzić bo takie żeczy psują się tak poprostu, dziś gasisz auto a jutro nie zapalasz, bez żadnego ostrzeżenia.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Tak tez myslałem by pogrzebac przy przekaznikach...niewiem czy pomarańczowy czy tez biały jest od pompy podmieniałem dwa i wiem ze jeden z nich załącza sie przy zapłonie ale którym bolcem bedzie wchodził prąd a którym wychodził na tył to niewiem...a propos tego regulatora...czy to jest to cos małego w kształcie filterka jak w 126p ??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    99
    tak , na końcu listwy wtryskowej

  10. #10
    Nie wiem jak było w 126P i nie wiem czy masz R6 czy V8. To nie wynika z avatara :/ A szkoda

    Na przykładzie R6 regulator ciśnienia to część nr 6
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •