Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] Jaki poziom płynu w chłodnicy?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    [mechanika] Jaki poziom płynu w chłodnicy?

    Do jakiego poziomu należy nalać płynu do chłodnicy w E38 740. Tam jest taki bagnet; rozszyfrowałem to tak, że powinien być on wystawac na poziomie korka wlewu (tzn być rowno z nim tak wg mnie wynika to z rysunku). Ale jesli tak jest to mi wyskakuje bład - CHECK COOLANT LEVEL. W innych bmw ktore mialem był przynajmniej dla mnie b oczywisty wskaznik pomiedzy jakimi poziomami powinien byc płyn. Tutaj jestem troche zagubiony. Prosze o podpowiedz:)

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To masz czujnik do wymiany.Bo płyn powinien być na takim poziomie jak Ty masz w swojej 740 czyli bagnecii na równo z korkiem.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Masz racje - w zimnym stanie - bagnet powinien byc na rowni z wlewem - czyli pod samym korkiem.

    Jezelis wyskakuje ci blad mozliwe ze masz cos nie tak ze zbiorniczkiem wyrownawczym lub czujnikiem.

    Witam na Forum !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    A w takim razie, jesli plynu jest za duzo, to tez powinien sie pojawic blad?
    U mnie bagnet wystaje... a blad tez sie pojawil
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jeśli na zimnym Ci wystaje bagnet to masz za dużo płynu, natomiast jeśli silnik jest ciepły to normalne że bagnet wystaje. Natomist czujnik nie pokazuje błędu gdy płynu jest za dużo..aż tak rozbudowany nie jest.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Teraz czesc nastepna co 2 lub 3 dni musze dolewac plynu do chłodnicy bo gdzies ucieka. W garazu nie widac plam ani kałuży. Czy przez jakąś nieszczelność sobie sam wyparowuje czy cos się z nim dzieje?

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Albo masz źle odpowietrzony układ -kwestia ile juz dolewasz tego płynu albo jakaś nieszczelność - np uszczelka pod głowicą.
    Nie dymi Ci auto?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Nie zaobserwowałem, dymienia na czarno niebiesko lub takich biało szarych gestych kłebów. Tzn w takie dni jak teraz to są jaieś tam kłeby ale to wygląda raczej jak para wodna. Zabarwienie tego jest biało, przeżroczyste (czasem jest a czasem wogule nic nie widać). Po odpaleniu auta w dzień nic nie widac najczęściej to wieczorem jak na swiatlach stoję to wtedy coś tam jest. Podczas jazdy albo przegazowania na postoju nie ma dymu. To w takim razie uszczelka pod glowicą jest ok??
    Auto chodzi na gazie. Płynu dolewam tak 0.5 litra. Ostatnio znalazłem w garażu jakieś małe zielne kropelki to nie była kałuża nie wygladalo zeby 0,5 litra sie tam wykapało. Chyba trzeba bedzie dać na warsztat zeby przejżeli z kąd to może się sączyć.

    Przez te wachania płynu wydaje mi sie ze auto ma problemy z ogrzewaniem. Jak jest na biegu jałowym to leci chłodne powietrze jak sa obroty np 1,5 lub 2 tys juz leic cieplo.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    Zielone kropelki to raczej niszczelna klima, tez tak mam kapnie czasem ale dziala bez problemu. A jak masz nieszczelana uszczelke pod glowica to wcale nie musi byc widac oznak tego w wydechu.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  10. #10
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Seba665
    Nie zaobserwowałem, dymienia na czarno niebiesko lub takich biało szarych gestych kłebów. Tzn w takie dni jak teraz to są jaieś tam kłeby ale to wygląda raczej jak para wodna. Zabarwienie tego jest biało, przeżroczyste (czasem jest a czasem wogule nic nie widać). Po odpaleniu auta w dzień nic nie widac najczęściej to wieczorem jak na swiatlach stoję to wtedy coś tam jest. Podczas jazdy albo przegazowania na postoju nie ma dymu. To w takim razie uszczelka pod glowicą jest ok??
    Auto chodzi na gazie. Płynu dolewam tak 0.5 litra. Ostatnio znalazłem w garażu jakieś małe zielne kropelki to nie była kałuża nie wygladalo zeby 0,5 litra sie tam wykapało. Chyba trzeba bedzie dać na warsztat zeby przejżeli z kąd to może się sączyć.

    Przez te wachania płynu wydaje mi sie ze auto ma problemy z ogrzewaniem. Jak jest na biegu jałowym to leci chłodne powietrze jak sa obroty np 1,5 lub 2 tys juz leic cieplo.
    Najprosciej jak zajedziesz na warszat, niech ci pompke z cisnieniomierzem zaloza, napompuja i zobacza jak szybko cisnienie schodzi i gdzie cieknie...jezeli bedziesz mial nieszczelnosc ukladu.
    Na laczeniu wezy, pojemnik wyrownawczy, obudowa termostatu itp.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •