Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] Stukajaca szklanka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    [mechanika] Stukajaca szklanka

    Witam Moze opisze sytuacje. Dzisiejszy poranek -28 autko zapalilo, gdy troche pochodzilo pojechalem okolo 5km uslyszalem dziwny stukot z pod maski zaniepokojony podjechalem do kumpla powiedzial ze to kanalik jakis sie przytakal i za slychac szklankie. Poradzil mi zebym dolal jakiegos specyfiku do oleju i niby maja sie wyczyscic. Pozniej go wylac i zalac nowy olej co wy o tym myslicie?? Dodam ze po rozgrzaniu silnik chodzil cichutko.
    728i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Hejka nic nie lej broń boże jakiś specifików tylko możesz pogorszyć zalecana wymiana oleju chyba że posiadasz olej nie odpowiednich parametrach takie cuda się dzieją Pozdrawiam serdecznie Robert

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Zalany mam olej Castrol Magnetic 10W40 jakies 7 tys temu. To co radzicie wymienic olej?? Czy cos jeszcze?? Pozdrawiam
    728i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    no wiesz, ciezko troche poradzic, bo zmiana oleju nie musi wcale pomoc jesli zalejesz auto znowu olejem tym co masz teraz czyli 10w 40, a nie wyzszej klasy (zadszy).Jeden kolega pisał ze uzyl jakiegos specyfiku ktory sie nazywa ,,Wyne's hydraulic lifters treatment" i twierdził ze mozna go stosowac bez obaw i ze niby mu pomogł.Sam nad tym myslalem bo mi szkalnki wala troche, ale chyba poczekam i je po prostu powymieniem i przejde na olej syntetyczny.Szczerze to nie wiem jak ten srodek cały działa (wayn's), moze i rozpusciłby ten syf co ci zatkał kanał, ale ciekawe czy nie wzruszyłby wiecej syfu z silnika i czy nie pozatykałby ci reszte kanałów 8/ .Polecam osobiscie zmiane oleju na pełny syntetyk 5w40 , polecam olej Motul.O przejsciu z połsyntetyku na syntetyk i korzysciach poczytaj na forum ;)
    ...ther's no better way to flyy...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Zmiana oleju napewno mnie czeka tylko teraz 10w40 czy 5w40? I co zrobic z tym kanalem czyscic tym specyfikiem czy jakos inaczej podejsc do sprawy?
    728i

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Dodam za nie za kazdyą raza slychac to szklankie, powiedzmy okolo raz na tydzien :D
    728i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •