Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Olej do M30

  1. #61
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Darecki_e23
    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek
    ...a jak ma się zle sprawowac?Jak Ci będzie olej palic to marka niema znaczenia..Oleje znanych marek niewiele się różnia moim zdaniem.
    Tutaj ja osobiście się nie zgodzę, bo pamiętam na przykładzie swojej e23 kiedy to miała ok 400-500kkm przelotu i zalewałem na początku lotos 15W-40. Wychodziłem właśnie z takiego założenia, że jak ma palić to i tak spali, nie ważne co aby dużo (a dla mnie tanio :) ).
    Przy któryś tam odwiedzinach znajomego powiedział, żeby testowo zalać Valvoline Max Life 10W-40. Troszkę sceptycznie podchodziłem do jego propozycji, aczkolwiek po dłuższych pertraktacjach zdecydowałem się na Valvoline. Jakież było moje zdziwienie kiedy to spalanie oleju spadło o ok połowę... Nie dość że był duuuużo lepszy olej zalany to jeszcze koszta podobne jak na mineralnym :).
    Także polecam Valvoline Max Life, ja od tamtej pory w większości swoich samochodów mam ten olej zalany i jestem bardzo zadowolony.
    Ty jesteś TERRORYSTA lejąc mineralny Lotos do BMW
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa

    olej do e38 4,0

    No to ja sie podłączę bo czeka mnie na dniach pierwsza wymiana. Mam zalany Maxlife 10W40 ale jakoś tak od lat leję do wszystkich aut Magnateca 10W40, co więcej mam go zapas więc pokusa jest duża. Trochę zgłupiałem czytając wszystko co udało się znaleźć na forum w tym temacie. Do tego instrukcja podaje dziwne dane, jakoby 15W40 spełniał wymagania w zakresie -20 do +30stopni co uważam za optymalny przedział w naszym klimacie. Magnatec spełnia też specyfikację ACEA A3/B3, tak więc wypośrodkowując (nie wobrażam sobie lania mineralnego 15W40 w/g instrukcji) może nie będzie źle wypróbować ten, który znam dobrze, tzn powtórzę, Magnatec 10W40?
    pzdr

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Castrol Magnatec kojarzy mi się z Tesco albo l'Eclerkiem (we Wrocławiu był ostatnio po zdaje się 65zł za 5 litrów). Jeśli opinie ludzi po forach motoryzacyjnych są choć trochę miarodajne to Valvoline Maxlife ma o nieeebo lepsze noty niż Castrol Magnatec. Co więcej, pamiętam że gdzieś widziałem post jak ludzie przechodzili z Castrola/Mobila na Valvoline/Motul/Liqui Moly i byli w ciężkim szoku jak cicho chodzi ich silnik.

    PS. Kolejna obserwacja po zalaniu Liqui Moly Superleichtlauf 10W40 - przez 1000 km ubyło mi jakieś 0,2 litra oleju przy cieknącym silniku (spod głowicy więc zwlekam z naprawą). Przy oleju mineralnym znikało znacznie powyżej 0,5 litra na 1000km. Spodziewałem się odwrotnej reakcji :P (mit o przechodzeniu z gorszego oleju na lepszy).

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Co do oleju Castrol Magnatec to użytkuję taki w swojej E32 tylko że 5W40 i muszę powiedzieć że nie mam się do czego przyczepić, po ściągnięciu pokrywy zaworów klawiatura pokryta jest równomiernie olejem i nie ma żadnych śladów nadpalonego oleju a na dodatek zużycie oleju mam na poziomie 0,3 litra na 10 000km czyli spokojnie od wymiany do wymiany nic nie dolewam.

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    No właśnie przejście na 5W40 też jest kuszące, daję sobie jeszcze kolejny tydzień do namysłu ;-)
    Kolego skalpel to może był mineralny, bo pólsyntetyk kosztuje min.120zł/5l chyba, że z beczki...
    pzdr

  6. #66
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    wtrącając się w rozmowę powiem że ja mam zalanego castrola magnatec 10w40 w moim e32 m30b30 i nie odczuwam żadnych niedomagań i nieprawidłowości z pracą silnika

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez paweł_wawa
    No właśnie przejście na 5W40 też jest kuszące, daję sobie jeszcze kolejny tydzień do namysłu ;-)
    Kolego skalpel to może był mineralny, bo pólsyntetyk kosztuje min.120zł/5l chyba, że z beczki...
    pzdr
    :) na 100% ten w l'Eclercu był półsyntetykiem.

    Tutaj pierwsze z brzegu dwa przykłady z sieci tego oleju w cenie 80zł za 4 litry:
    http://www.oponovo.pl/index.php?p54,...10w-40-4-litry

    http://mantis.es24.pl/opis/323848/ca...0-4-litry.html

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    No faktycznie, sprawdziłem rachunek i rok temu było 25zł/litr z beczki ale ceny spadają...
    Zaczynam jednak poważniej myślleć o tym MaxLife. Może Ktoś wie po ile to chodzi zanim przepłacę ?
    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •