Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Wątek: Olej do M30

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    No - chociaż jeden się przekonał jak sam zobaczył...


    Zarzynacie silniki za życia jakimś gównem mineralnym ostatniego sortu i uważacie, że tak ma być bo to stary konstrukcyjnie silnik z dużym przebiegiem - taki silnik wymaga jeszcze lepszego oleju jak nowy - bo nowy to na byle czym 200 tyś przechodzi.


    Ja już widziałem kilka takich silników - właściciel twierdził, że silnik ma przebieg i leje najtańszy olej , że poprzedni właściciel taki lał i chodził dobrze - ściągam dekiel od zaworów a tam wałki mają rowy mariańskie, a niektóre krzywki do połowy jak pilnikiem spiłowane :504:

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    No - chociaż jeden się przekonał jak sam zobaczył...


    Zarzynacie silniki za życia jakimś gównem mineralnym ostatniego sortu i uważacie, że tak ma być bo to stary konstrukcyjnie silnik z dużym przebiegiem - taki silnik wymaga jeszcze lepszego oleju jak nowy - bo nowy to na byle czym 200 tyś przechodzi.


    Ja już widziałem kilka takich silników - właściciel twierdził, że silnik ma przebieg i leje najtańszy olej , że poprzedni właściciel taki lał i chodził dobrze - ściągam dekiel od zaworów a tam wałki mają rowy mariańskie, a niektóre krzywki do połowy jak pilnikiem spiłowane :504:
    Jeśli to sie miało tyczyć mojej wypowiedzi to błąd.

    U mnie olej obecnie i od zawsze ani nie najtańszy, ani nie mineralny, ani nie ostatniego sortu ;D
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #53
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ciebie się to tyczyć nie miało, bo piszesz, że masz magnateca - więc jesteś zbawiony ;)

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    No nie wiem - Castrol to ostatnio chyba najbardziej krytykowana marka :)

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    No nie wiem - Castrol to ostatnio chyba najbardziej krytykowana marka :)
    Też to zauważyłem - ale na pewno Magnatec lepszy niż Selektol ;)

    Ja jeżdżę od lat na RS/EDGE 0W40 i nie zauważyłem żadnych różnic w jakości- np w golfie mkI - ma zrobione od 99 roku na nim prawie 150 tyś (przebieg silnika to prawie 300tyś ), ostatnio go rozbierałem, bo kuzyn go przegrzał (poszła chłodnica i w konsekwencji uszczelka pod głowicą) i silnik w środku w stanie bdb (nie licząc prowadnic zaworowych, ktore w tych silnikach się zużywają nadmiernie) - a tamten silnik jest konstrukcyjnie chyba jeszcze starszy od m30 :D


    I mogę każdemu polecić ten olej z czystym sumieniem ( o ile jego silnik to nie trup ledwo dychający).

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Zapomniałem o jednej obserwacji - przez pierwsze 20 km strzałka temperatury wychylała się o jedną grubość bardziej w prawo niż zwykle - później wróciło do normy. Jednocześnie silnik wyraźnie dłużej się teraz rozgrzewa niż na mineralnym. To drugie zjawisko jest logiczne - mniejsze tarcie. Tego pierwszego niestety nie rozumiem - skoro zniknęło i już nie wróciło to puszczam w zapomnienie :P

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Wszystkie w/w opinie,spostrzeżenia jako szczęśliwy użytkownik LM SL 10W40 MOS2 od jakiś 50 tys km POTWIERDZAM :)
    Ze swojej strony dodam , ze tuż po zmianie pierwsze słyszalne ,,efekty''- cichsza i gładsza praca całego silnika, a zwłaszcza całej klawiatury i łańcucha rozrządu. Kiedyś w broszurach LM wyczytałem że warstewka MOS-u tworzy tzw. Błonę na wszystkich el. ciernych silnika i utrzymuję się tam stabilnie zapobiegając tzw. suchym startom. I coś w tym jest :) Pozdrawiam
    EDIT:
    Z ciekawości przed zmianą Mobil ===> LM wymyłem całą pokrywę klawiatury w benzynie do czysta podczas całego przebiegu na LM nie stwierdziłem ŻADNEGO osadu, szlamu itp.
    (Autko jeździ na benzynie, zmiana co 9000-taki kaprys..)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    No i przyszedł czas na potwierdzenie - po wymianie oleju z mineralnego 15W40 na Liqui Moly Super Leichtlauf 10W40 spalanie spadło z 26-27 na poniżej 24. Jest to dla mnie całkowite zaskoczenie. Powiem wręcz, że jakby to napisał ktoś inny czy powiedział jakiś bliski znajomy to nie był bym skłonny w to uwierzyć. Tak wychodzi z kalkulacji potwierdzonej trzema tankowaniami do pełna (po 48 litrów każde). Zupełnie nie zmienił się styl jazdy - jeżdżę do pracy na tej samej trasie przez miasto o tej tych samych godzinach co poprzednio.

    W samochodzie kilka dni po zmianie oleju zostały zmienione koła na tylnej osi z letnich 225/60 na zimowe 205/60 - kalkulacje spalania uwzględniają różnice obwodu koła i związaną z tym zmianę wskazań licznika przebiegu (zawyżanie o 3,8%).

    Zupełnie nie wiem co o tym myśleć - czy jest możliwe, że aż taka zmiana jest spowodowana węższą oponą?

  9. #59
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Zupełnie nie wiem co o tym myśleć - czy jest możliwe, że aż taka zmiana jest spowodowana węższą oponą?
    Myślę, że zmiana opon może mieć właśnie taki wpływ. Ja miałem dość podobną zmianę zużycia paliwa, jak zmieniłem opony z 225/60/16 na 255/50/17 z tyłu i 235/55/17 z przodu. Zużycie paliwa "przeliczeniowe" zwiększyło się o około 1,5 litra. Sprawa dotyczy mojego 725 TDS.

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Zupełnie nie wiem co o tym myśleć - czy jest możliwe, że aż taka zmiana jest spowodowana węższą oponą?
    Myślę, że zmiana opon może mieć właśnie taki wpływ. Ja miałem dość podobną zmianę zużycia paliwa, jak zmieniłem opony z 225/60/16 na 255/50/17 z tyłu i 235/55/17 z przodu. Zużycie paliwa "przeliczeniowe" zwiększyło się o około 1,5 litra. Sprawa dotyczy mojego 725 TDS.
    x2!

    Myślę że zmiana opon na węższe przesądziła o takim wyniku w spalaniu, chociaż pewnie nie tylko same opony miały wpływ na obniżenie spalania.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •