Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Wątek: Olej do M30

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Wracając do początku wątku - ponieważ się ociepliło mogłem zaobserwować zmiany.
    Przy -9 kontrolka już gasła sekundę po odpaleniu a jak się zrobiło cieplej niż -3 to gaśnie jak dawniej czyli w zasadzie prawie że na rozruszniku. Niemniej prewencyjnie zakupiłem rzadszy olej - Liqui Moly Super Leichlauf 10W40. Olej ma certyfikat BMW Spezialol między innymi do silnika M30. Jutro wymiana bo podobno mrozy powrócą :)

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Niemniej prewencyjnie zakupiłem rzadszy olej - Liqui Moly Super Leichlauf 10W40. Olej ma certyfikat BMW Spezialol między innymi do silnika M30. Jutro wymiana bo podobno mrozy powrócą
    Na pewno będziesz zadowolony, ale może dla informacji napisz jakie różniece zauważyłeś po zmianie ;) pozdrawiam
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  3. #43
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Niemniej prewencyjnie zakupiłem rzadszy olej - Liqui Moly Super Leichlauf 10W40. Olej ma certyfikat BMW Spezialol między innymi do silnika M30. Jutro wymiana bo podobno mrozy powrócą
    Na pewno będziesz zadowolony, ale może dla informacji napisz jakie różniece zauważyłeś po zmianie ;) pozdrawiam
    Przyznam szczerze, że mnie troche zaskakuję te czasy.
    U mnie w m60 niezależnie od mrozów/ciepła (czy to -20, czy 0, czy +15) kontrolka zawsze gaśnie natychmiast po zaskoczeniu silnika w obroty.

    Osobiście to bałbym się za każdym razem czekać i liczyć te 7 czy nawet 13 sekund.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ja niedawno miałem podobny dylemat z tym, że w sprawie silnika M70. Przez rok jeździłem na mineralnym Mobil 1, a co było wcześniej nie mam pojęcia. Teraz jednak zmieniłem na Valvoline MAXLIFE 10W40 (półsyntetyk) i jestem bardzo zadowolony. Silnik pracuje jakby "lżej" i znacznie ciszej, a kontrolka gaśnie natychmiast po zaskoczeniu silnika (bez względu na temperaturę). Oleju nie ubywa. Wszystkim polecam taką zmianę. Mój przebieg to około 390 tys km.

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez koggi
    Ja niedawno miałem podobny dylemat z tym, że w sprawie silnika M70. Przez rok jeździłem na mineralnym Mobil 1, a co było wcześniej nie mam pojęcia. Teraz jednak zmieniłem na Valvoline MAXLIFE 10W40 (półsyntetyk) i jestem bardzo zadowolony. Silnik pracuje jakby "lżej" i znacznie ciszej, a kontrolka gaśnie natychmiast po zaskoczeniu silnika (bez względu na temperaturę). Oleju nie ubywa. Wszystkim polecam taką zmianę. Mój przebieg to około 390 tys km.


    Tyle,że m70 to całkiem inny silnik i olej typu 10/40 to minimum.Chociaż ze względu na hydro i inną technologie ukł. smarowania


    Gasnąca kontrolka po 5,6,7 itp sec. to oznaka czego innego....Miałem m20,były duże mrozy,olej dobrej klasy mineralny i co dziwne kontrolka zawsze gasła po max 1 sek.
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Niemniej prewencyjnie zakupiłem rzadszy olej - Liqui Moly Super Leichlauf 10W40. Olej ma certyfikat BMW Spezialol między innymi do silnika M30. Jutro wymiana bo podobno mrozy powrócą
    Na pewno będziesz zadowolony, ale może dla informacji napisz jakie różniece zauważyłeś po zmianie ;) pozdrawiam
    Przyznam szczerze, że mnie troche zaskakuję te czasy.
    U mnie w m60 niezależnie od mrozów/ciepła (czy to -20, czy 0, czy +15) kontrolka zawsze gaśnie natychmiast po zaskoczeniu silnika w obroty.

    Osobiście to bałbym się za każdym razem czekać i liczyć te 7 czy nawet 13 sekund.
    Nie zrozumiałeś do końca...ciężko gasnąca kontrolka oleju to jedno i o tym było już rozprawiane nie raz, jestem tylko ciekaw czy Kolega zauwazy różnice w pracy silnika po zmianie na LM.... Pozdrawiam ;)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    22
    ]

    Przyznam szczerze, że mnie troche zaskakuję te czasy.
    U mnie w m60 niezależnie od mrozów/ciepła (czy to -20, czy 0, czy +15) kontrolka zawsze gaśnie natychmiast po zaskoczeniu silnika w obroty.

    Osobiście to bałbym się za każdym razem czekać i liczyć te 7 czy nawet 13 sekund.[/quote]

    Nie zrozumiałeś do końca...ciężko gasnąca kontrolka oleju to jedno i o tym było już rozprawiane nie raz, jestem tylko ciekaw czy Kolega zauwazy różnice w pracy silnika po zmianie na LM.... Pozdrawiam ;)[/quote]

    Ta dlugo gasnaca kontrolka po odpaleniu i dlugim staniu ponosi inna rzecz. Ja mialem to samo. Wymienilem czujnik cisnienia oleju. Juz mialem pompe wymieniac ale dowiedzialem sie ze to ponosi wine zawor zwrotny. Ktory wlasnie zapobiega cofaniu sie oleju z magistrali.
    Odpalasz silnik a magistrala jest pusta i musi chwilke zejsc nim napompuje pompa oleju. Jest on razem z obudowa filtra oleju. Wymienilem przy okazji wymiany oleju i teraz gasnie kontrolka niezaleznie od tego czy auto stalo cala noc czy kilka minut od razu po zakreceniu rozrusznikiem lampka gasnie

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zIeLoNy3000
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    152
    BMW
    E34 M50B25 & E36 M52B20
    Skąd
    Bydgoszcz
    Również w najbliższym czasie zmieniam olej na maxLife z tym, że wcześniej chcę zrobić płukankę Liquil Moly :)

    skalpel, czekam na jakieś informację po zmianie oleju :) pzdr.

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez zIeLoNy3000
    skalpel, czekam na jakieś informację po zmianie oleju :)
    Jeżdzę już od kilkuset kilometrów na rzeczonym wcześniej Liqui Molly Super Leichtlauf 10W40 - wcześniej był kiepski mineralny. Nie pisałem nic na temat wrażeń, bo próbuję wyeliminować autosugestię z mojej oceny ewentualnych zmian :)
    Póki co trzech rzeczy jestem pewien w 100%:
    - rozrusznik kręci jak głupi - przy -12 mieli szybciej niż na mineralnym przy +20.
    - ciśnienie gaśnie o wiele szybciej po odpaleniu (max 2 sekundy przy -12, prawie od razu przy -5 i wyżej), może jeszcze przyjdą mrozy poniżej -15 to zobaczymy jak będzie wtedy - to była główna przyczyna szybkiej wymiany oleju,
    - silnik po odpaleniu dużo szybciej uzyskuje normalną akustykę pracy - wcześniej przez 2 km klepały zawory i chodził jakby "sucho", teraz od początku chodzi ciszej i po 500m brzmi już właściwie tak samo jak w pełni nagrzany.

    Na temat tego czy nagrzany chodzi ciszej nie jestem w stanie obiektywnie nic powiedzieć - nie mam jak porównać a pamięć bywa zawodna. Dymienie się chyba nie zmieniło (a właściwie parowanie bo mam białe kłęby bez żadnego zapachu jak jest zimno), wycieków na razie nie ocenię bo wszędzie gdzie parkuję jest pełno śniegu i lodu, na ocenianie ubytków jeszcze za wcześnie. Mam pewne wrażenie że spadło spalanie choć wydaje mi się to na tyle nieprawdopodobne, że jeszcze trochę poczekam z relacją.

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Bardzo krzepiące jest to co piszesz. Niedługo po zakupie 730i zastanawialem się nad LM Mos2. Polecił mi go wtedy Banol, który miał z nim jakieś dobre doświadczenia, po czym zakupił go też do 750iL, które udało się nam kupić niespełna rok później.
    Różnica między M70 a M30 rzecz jasna jest kolosalna, nie sądziłem że ten olej jest w stanie zrobić większą różnicę przy M30.



    Decyzja już podjęta (po tym co tu przeczytałem), następna zmiana u mnie w 730i bedzie z Magnateca na LM Mos2, niestety do zmiany zostało mi jeszcze jakieś 5 tys. które obawiam się nieprędko uda się nakręcić bo auto od listopada (a może to był październik?) stoi nie ruszane w garażu.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •