Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: tiptronic,ręczne przłączanie biegów..awaryjne??

  1. #1
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    tiptronic,ręczne przłączanie biegów..awaryjne??

    Witam.Od jakiegoś już czasu mam e38 w automacie (tiptronic)98r przed liftem. Gdzieś obiło mi się o uszy że ręczna zmiana biegów jest dla skrzyni niezbyt dobra dlatego podczas jazdy zdaje się tylko na automat.Jest to jakoś uzasadnione czy to tylko jakaś plota , mit?Pozdrawiam!

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Po pierwsze kolego to masz skrzynię typu Steptronic :) To nie auto dla ludu :) Po drugie ktoś Ci bajek naopowiadał niby czemu zmiana biegów poprzez funkcję M miałby być zła dla skrzyni?? Co nie znaczy, że ja sie tym bawie sporadycznie bo ten automat i tak sam dobrze zmienia biegi :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Właśnie naczytałem się na temat typu skrzyń, wychodzi na to że 90 % ludzi myśli że to tiptronic, zaraz po kupnie mówiłem wszystkim "to jest steptronic" teraz zmieniłem zdanie bo wszyscy tylko tip.. i tip.. Fakt w BMW to steptronic.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jak by miało być nie zdrowe to i po co mądre głowy by robiły w tej skrzyni tryb manual?? Osobiście też rzadko go używam bo, bo automat jest po to by jeździć komfortowo bez zbędnego wajchowania lewarkiem.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    wiem że zbędne było by montowanie czegoś co było by awaryjne. Chciałem tylko spytać czy ktoś już miał może jakieś problemy, może lubi sobie wachlować gałką przez cały czas i zauważył że po jakimś czasie jest coś nie tak w końcu nasze auta nie są nowe..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jedyny problem to większe zużycie paliwa jak się go ciągnie na maksa ;D
    Steptronic to doskonała skrzynia biegów nie jak te z WieśVagena Tiptronic które kończą się po 250tys km. W tamtych skrzyniach pewnie wszystko jest złe i niezalecane :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Jedyny problem to większe zużycie paliwa jak się go ciągnie na maksa ;D
    Steptronic to doskonała skrzynia biegów nie jak te z WieśVagena Tiptronic które kończą się po 250tys km. W tamtych skrzyniach pewnie wszystko jest złe i niezalecane :)
    Z tego co kojarzę to tiptronica i steptronica robi ZF więc nie wiem czemu taka pogarda z Twojej strony?
    Nie wiem czy miałeś okazje jeździc "dwusprzęgłowcem" ze stajni VW? Steptronic wyglada przy nim ...dosyć blado ;) choć porownanie nie jest zbyt dobre bo DSG to dużo nowsza skrzynia.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Jedyny problem to większe zużycie paliwa jak się go ciągnie na maksa ;D
    Steptronic to doskonała skrzynia biegów nie jak te z WieśVagena Tiptronic które kończą się po 250tys km. W tamtych skrzyniach pewnie wszystko jest złe i niezalecane :)
    Z tego co kojarzę to tiptronica i steptronica robi ZF więc nie wiem czemu taka pogarda z Twojej strony?
    Nie wiem czy miałeś okazje jeździc "dwusprzęgłowcem" ze stajni VW? Steptronic wyglada przy nim ...dosyć blado ;) choć porownanie nie jest zbyt dobre bo DSG to dużo nowsza skrzynia.
    Tu sie zgadzam. Jeżdziłem z DSG i coś poprostu pięknego, żeby nie obrotomierz to kierowca nie wiedziałby że wogóle skrzynia przekłada biegi. Jazda jest wyśmienita. No ale BMW i nowe skrzynie to też inna epoka niż nasze starsze steptroniki. Jedno jest pewne nawet stare BMW ma lepsze materiały w środku niż np nie jedna golfina V czy Jetta.

  9. #9
    Ciekawe jak będzie z wytrzymałością i awaryjnością tych wynalazków typu DSG przy przebiegach rzędu 300-400tyś. O ile w ogóle będzie co sprawdzać. Bo się taki VW wcześniej całkiem rozleci i problem z głowy :]
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Bo się taki VW wcześniej całkiem rozleci i problem z głowy :]
    Nie rozumiem skąd taka nagonka,chodzi o to że BMW to takie ochh echh a reszta to kupa??

    http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/s...l&pageNumber=1

    Nie wygląda mi żeby się miał rozlatywać,a przebieg zacny..

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    nie jak te z WieśVagena Tiptronic które kończą się po 250tys km.
    Toż to są takie same konstrukcje co w BMW,nawet oznaczenia mają takie same :D
    Nie wiem skąd bierzesz informacje tego typu,pewnie od kolegów którzy kupili 15-letnie auto z oryginalnym przebiegiem 180.000 i im przy 250 padła....Prawda jest taka że 4hp24a to skrzynka która przy odpowiednim traktowaniu wytrzymuje pół banki lekkim piardnięciem.Pozdrawiam
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •