Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: tiptronic,ręczne przłączanie biegów..awaryjne??

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    mechanika

    Lepiej mi podpowiedzcie co z moja skrzynią ?
    Czy ktoś z was mnial taki problem ?

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    ze skrzynia jedz na kompa i tyle :)
    co do passatow itd no to sory skoro vw jest taki super itd to po co my jezdzimy BMW przeciez taniej mozna kupic golfa czy paska haha
    o nowych passatach nie bede sie wypowiadal wystarczy wejsc na ich forum i poczytac ja znam temat od mojego znajomego i jego floty firmowej, no i napewno nie padaja tam tylko turbinki ogolnie silnik nowy 2,0 tdi obliczony jest chyba na max 200 tys
    Moj brat ma paska 2003r z tiptronic przebieg okolice 180 tys i narazie nie ma problemow zobaczymy jak dalej bedzie bo oleju chyba niewymienia :hihi:

  3. #23
    Niezły OT . Pytanie o skrzynie a wszycy o turbinach i wytrzymałości aut koncernu vw audi. Poruszmy w tym temacie jeszcze może kwestie wyposażenia wewnętrznego albo starzenia się lakieru :D



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    mechanika

    Dokładnie .....ja o skrzyni a oni o passatach i audi .....a co to mnie obchodzi ? Nie po to mam betę żeby rozprawiać o badziewiu ....zapraszam na inne forum.
    Ja się tylko dopytuje czy ktoś mniał taki problem i tyle.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Jordan23
    Cześć a ja mam pytanie w zakresie skrzyni automatycznej.
    Podczas walki z zaspą włączył mi sie tryb awaryjny w skrzyni automatycznej i od tej pory co kilka dni ten tryb mi się włącza .Jak wyłącze silnik i odpalę ponownie to tryb awaryjny znika i wszystko jest OK .Jaka jest przyczyna i co z tym zrobić . Moje auto to e-38 750 z 2000 r. pozdrawiam
    Pierwsze to naładuj aku :) Jak jest mało prądu to trans. failt. prog lubi wyskakiwać. Ja też tak miałem. Wyskakiwało po odpaleniu auta i jak gasiłem i ponownie zapalałem już sie nie pojawiało. Po naładowaniu aku problemu już nie ma
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    machanika

    I o to mi chodziło ! Tak właśnie się dzieje.
    Super dzieki za pomoc . Pozadrawiam

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Sporo 7ek z Lublina sie narobiło na forum. Może to za sprawą mojej propagandy sianej na brudnym lakierze :hihi:

    Jordan23, jeżeli będziesz miał jeszcze problemy ze skrzynią to mam znajomego skrzyniarza, siedzi w beemkach od lat (konkretnie skrzynie) także pisz w razie czego podeślę Ci kontakt.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    skrzynia

    Jeśli to gość z Lublina to podaj mi ten namiar to sie do niego zgłosze .Dzieki i pozdrawiam

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Tu sie zgadzam. Jeżdziłem z DSG i coś poprostu pięknego, żeby nie obrotomierz to kierowca nie wiedziałby że wogóle skrzynia przekłada biegi. Jazda jest wyśmienita. No ale BMW i nowe skrzynie to też inna epoka niż nasze starsze steptroniki. Jedno jest pewne nawet stare BMW ma lepsze materiały w środku niż np nie jedna golfina V czy Jetta.
    No więc właśnie :) wsiądź do nowej bawarki i się przekonasz jak chodzą nowe skrzynie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    W temacie. Ja po założeniu gazu (do tej pory nie wiem czy to zbieg okoliczności - ale fakt że skrzynia miała olej brudny) miałem taką przygodę. Jak delikatnie jechałem to ok a jak normalnie to przejście w tryb awaryjny. Diagnoza na kompie "różne prędkości elementów w środku". Remont drogi - wymieniłem skrzynię i trafiłem na dobrą. Nadmienię, że moja stara jak przyspieszałem normalnie to zaczynała zmieniać biegi z szarpnięciem i następnie właśnie przechodziła w tryb awaryjny. Powodzonka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •