NO to i ja się chciałem przywitać. BMW Wam nie pokażę, bo jeszcze takowa w garażu nie stoi, ale zaczynam ją powoli poszukiwać. Nie będę ściemniał, że interesują mnie tylko stany naprawdę dobre i jestem w stanie wyłożyć na nią do 35 kPLN.

Silnik oczywiście tylko jeden słuszny 4 lub 4.4 V8 ;) Do tej pory zawsze były 6 garowce, trzeba się przesiąść w końcu na coś większego.

Krótka historia. Pewnie wielu tu opluwa tą markę, ale to nie zmienia faktu, że MB i BMW jako jedyni moga być dla siebie konkurencją.

Generalnie dobrych 5 MB przewinęło się przez moją rękę. Każdy miał to coś i każdy poszukiwany był w mękach przz kilka miesięcy żeby trafić na stan taki jaki odpowiadał by mi bez krzywienia gęby ---> :/

Pierwszy W123 230

Jedyny manual, tylko dlatego, zę trafił w mój gust pięknym beżowym wnętrzem.

Drugi W116 280 SE '74


Do dziś jeździ w rodzinie, odrestaurowany i tylko na niedzielne okazje. Ja niestety musiałem go zamienić na trochę nowszy ze względu na wyprowadkę do Stolicy. Wtedy też pojawił się W124 E280:


Który to zawiózł mnie również do ślubu. Wtedy też nastąpiła krótka przerwa i przewinęły się dwie inne marki. Chwilowe spotkanie miałem z BMW 323i COMPACT:



To po tym spotkaniu doszedłęm do wniosku, żę BMW zawita jeszcze w moim garażu.

Rok czasu jeździłem również bardzo szybką i piękną kosiarką z Włoskiej stajni:
Lancia Kappa 3.0 V6:


Ponieważ urodził się kolejny potomek, a dokładnie "potomkowa", postanowiłem jednak zakupić KOMBI, padło z powrotem na MB, ale tym razem w 6 garowym wolnossącym dieslu (zresztą mój pierwszy i ostatni diesel). Poszukiwania trwały długo, ale znalazła się igiełka z udokumentowanym i sprawdzonym przebiegiem 203 000 km :

W124 E300TD



Teraz szukam E38 z końca produkcji. Nie spieszę się, więc nie ukrywam, ze będę dość często zawrcał Wam głowę i mocno liczę na Waszą pomoc ;)

Pozdrawiam
Łukasz