Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Mercmaniak Wita ;)

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Z Twoich najbardziej przypada mi do gustu W116...
    Ta "Eska" ma swoją własną interesującą historię, ale to nie forum o MB więc nie będę przynudzał ;)

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Czy mi się wydaje, czy ten biały kombiak z amerykańskimi kierunkami stacjonuje często w rejonie Al. Jerozolimskich / Bramy Zachodniej??
    Nie wydaje Ci się, w BZ pracuję, więc zdarza mi się z lenistwa jechać do roboty samochodem.

  2. #22
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez Weeb
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Z Twoich najbardziej przypada mi do gustu W116...
    Ta "Eska" ma swoją własną interesującą historię, ale to nie forum o MB więc nie będę przynudzał ;)

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Czy mi się wydaje, czy ten biały kombiak z amerykańskimi kierunkami stacjonuje często w rejonie Al. Jerozolimskich / Bramy Zachodniej??
    Nie wydaje Ci się, w BZ pracuję, więc zdarza mi się z lenistwa jechać do roboty samochodem.
    Interesująca historia ? dawaj :]

    michał- patrz jaki ten świat mały eeheheh

    pozdro
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Interesująca historia ? dawaj :]
    Sam chciałeś, żeby nie było później że przynudzam o MB na forum BMW ;)

    Samochód został znaleziony (a później zakupiony) u pewnego starszego Jegomościa (lat 75), pod brezentową powłoką (wystawał pod nią tylko kawałek chromowanego zderzaka). Zaatakowałem wtedy starszego Pana i poprosiłem o odsłonięcie tego co to przykrywa, jeżeli nie sprawi mu o problemu - tak zaczęły się oględziny, które trwały dobre 2 godziny, a podczas których poznałem sporą część historii samochodu.



    Samochodem tym z fabryki wyjechał jakiś Niemiecki polityk (w papierach mam jego nazwisko). Przejeździł nim 5 lat i po jakichś znajmościach sprzedał(?) - tego nie udało mi się od niego wyciągnąć - go właśnie temu człowiekowi którego widzicie na zdjęciu. Samochód w jego rękach był 26 lat!, przelot licznikowy - nie spodziewam się aby był kręcony, gdyż samochód nigdy nie trafił do ogłoszenia, to 360 000 km. Samochód objeździł z jegomościem całą Europę, łącznie z podróżą poślubną. Któregoś dnia, starszy Pan obudził się, i zobaczył, że w samochodzie wywalono szybę, a ze środka zginęło fabryczne radio Becker Europa. POnieważ żal mu go było, dał ogłoszenie w gazecie, że odkupi radio po cenie sugerowanej przez "uczciwego znalazcę" (artykuł z gazety oczywiście trzymał w swoich zbiorach), niestety nikt się nei zgłosił. Po 2 miesiącach usilnych poszukiwań zamontował GRUNDIGA ... który jest tam do dziś. Samochód od prawie 2 lat stał u niego pod płachtą, bo córka przywiozła mu ze Stanów nowego LHS'a, a starego rumpla kazała się pozbyć. Nie miał serca aby wystawić ogłoszenie i trzymał go za garażem. Wtedy znalazłem się ja ;)
    Jestem jego trzecim właścicielem, samochód ma kilka nowinek technicznych na tamte lata: jest w nim zamontowany prototypowy wtrysk paliwa D-Jetronic. Jest to protoplasta dzisiejszych wtrysków wielopunktowych oparty o listwę wtryskową, nikt nie potrafi go naprawiać i to jest największy problem, w samochodzie jest klimatyzacja, automat (co akurat nie powinno dziwić, w końcu to S-klasa, centralny zamek no i oczywiście wspomaganie. Ma niespotykany wzór tapicerki:

    Znam tylko jeszcze jedną W116 w Polsce z taką tapicerką, i tylko jedną W116 z silnikiem 2.8 litra i wtryskiem D-Jetronic.

    Teraz rzecz najśmieszniejsza, samochód został zakupiony za śmieszną kwotę - 2800PLN, a przy rozstaniu żona owego Pana wyszła z płaczem i głaskała samochód, czułem się jakbym im zabrał członka rodziny ;)

  4. #24
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Naprawdę niesamowite !!

    Wiesz co możesz dla nich zrobić ?? Jak przygotujesz auto na cacy, jedź do nich i pokaż, że trafiło w dobre ręce :] Na pewno zrobisz im tym przyjemność, a może i sobie

    Fajnie, że się z nami podzieliłeś historią tej pięknej S klasy :medit:

    ps Poprzedni właściciel musiał być "dziany" swego czasu
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #25

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    cześć niezła historia :)))

  7. #27
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witam

  8. #28
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Witam Serdecznie, ładne przedstawienie :)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Cześć dobry wybór
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  10. #30
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Witam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •